Skocz do zawartości

Tomek9

Uczestnik
  • Posty

    5
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Tomek9's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. tylko przeraża mnie to rozdzieranie wylewki od pieca do skrzynki ;/
  2. no tak zdaję sobie sprawę, że za wiele miejsca tam nie ma ale może by się udało, do rozdzielacza od podłogówki dałbym większego pexa on się wygina to może akurat by się tak dało zrobić, 3 metry chyba bedzie
  3. Chyba tak zrobię bo tak jak mówisz mhtyl raz to lepsze podłączenie pod sterownik, a dwa być może uda mi się zmieścić te dwa rozdzielacze w obecnej skrzynce bez konieczności wymiany na większą.
  4. Czy ma duże znaczenie jeżeli pompa wraz z trójdrożnym zaworem mieszającym nie będą w skrzynce przy rozdzielaczu podłogowym? Czynnik zostaje wtedy szybciej rozprowadzony i zmieszany aniżeli wtedy gdy pompa byłaby zamontowana bliżej pieca?
  5. Witam! Bardzo proszę o pomoc, najlepiej osoby które mają już od dłuższego czasu ogrzewanie podłogowe, które zajmują się jego montażem, osoby które się dobrze na tym znają i pomogą mi dobrze wybrać. Dom 165 m2 parter z poddaszem. Instalacja składa się z pieca, kotła półautomatycznego(ze sterownikiem i nadmuchem na węgiel), bojlera 140 l dwupłaszczowego, jednej pompki. Od pieca rury miedziane do skrzynek z rozdzielaczami, od rozdzielaczy alu/pex. Zamierzam naprawić spapraną przez "fachowców" instalację parteru. Chodzi o to ,że pod jeden rozdzielacz zostały podłączone zarówno pętle podłogówki jak i grzejniki. Ogrzewanie podłogowe mam na powierzchni ok. 60 m2 oraz dodatkowo grzejniki tj. wiatrołap,hol+grzejnik, kuchnia, łazienka +grzejnik, salon +grzejnik, jadalnia +grzejnik, pokój grzejnik bez podłogówki. Najmniejsze pętle podłogówki to wiatrołap i łazienka, one najszybciej się nagrzewają i najmocniej grzeją, ale ogólnie jest problem z tym ,że podłoga jest nierównomiernie ciepła. Ma problem z wodą powrotną. Gdy jest ogrzewany dom temperatura na piecu wynosi 70, zaś temp. wody powrotnej wynosi 38 stopni, a zalecana minimalna przez producenta to 45. Przy paleniu w lecie w celu ogrzania wody w bojlerze temp. wody powrotnej 45 stopni osiąga gdy temp. na piecu jest powyżej 70. Wydaje mi się że należy: Wyrzucić istniejącą skrzynkę powiększyć otwór i wstawić większą. Wyrzucić rozdzielacz, wstawić jeden z grupą pompową, drugi osobny do grzejników Wstawić zawór trójdrogowy na powrocie aby podwyższyć temp. na powrocie. Koszt: skrzynka 200 zł, rozdzielacz do podłogówki 800 zł, rozdzielacz grzejnikowy 200zł, zawór Afriso ARV ProClick chyba ok 200zł Poniżej zdjęcia mojej instalacji oraz zdjęcia rzeczy które zamierzam kupić. Zależy mi aby działało to w miarę bezproblemowo, w miarę łatwo będą to obsługiwać mama z tatą. Czy można to zrobić jakoś lepiej, taniej... Proszę się wypowiedzieć co sądzicie o takim zakupie.
×
×
  • Utwórz nowe...