Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

jayp

Uczestnik
 • Posty

  17
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O jayp

 • Ranga
  Początkujący
 1. Jakiś czas temu kupiłem garaż który jest w opłakanym stanie. Przeciekał dach, więc od razu zleciłem naprawę uszkodzonej papy. Niestety płyty betonowe z którego zrobiony jest sufit/dach są skorodowane i sypie się z nich. Zacząłem naprawę od wyskrobania luźniejszych elementów sufitu. Następnie zagruntowałem powierzchnie. Teraz chcę to w jakiś sposób zabezpieczyć/wyrównać. Myślałem o lekkim tynku gipsowym Knauf MP 75 L - ale chyba do garażu który nie jest ogrzewany to słaby pomysł. Ktoś mi podpowiedział, że można użyć piany pur. Ale dwie osoby poleciły mi, że najlepiej użyć kle
 2. Łączenia papy - nie wiem jak to fachowo się nazywa - tak jak na zdjęciu Garaże są w pojedynczym szeregu i nie stykają się "plecami".
 3. Skąd ja teraz deski i cegłówki załatwię. A jakby tą starą papę opalił palnikiem i położył na to nową papę. Temperatura 0 stopni i wysoka wilgotność powietrza - 93% w tej chwili raczej nie jest odpowiednią porą na montaż nowej papy.
 4. Ten dach pewnie od kilka lat przecieka. Właściciel garażu wynajmował go dla kogoś kto deklarował wykup w przyszłości. Niestety wynajmujący zrezygnował bo wybudował/kupił dom kupie masę uszczelniająca Gardner Wet-R-Dri i przesmaruje łączenia.
 5. Dach jest z płyt betonowych. Do tego papa, ale co pod papą jest to nie wiem.
 6. To środkowy garaż. Po lewej i prawej stronie mam sąsiednie garaże. A ten uszczelniacz dekarski Wet-R-Dri Roof Cement mógłby teraz położyć? Boje się, że nie zdążę tego uszczelnić i będę musiał podstawić pod blokiem mieszkalnym nowy samochód.
 7. Witam. Podpisałem kilka dni temu umowę przedwstępną na zakup garażu o powierzchni 19m2. Niestety garaż jest w złym stanie i muszą go we własnym zakresie wyremontować. 1. DACH W pierwszej kolejności chcę naprawić przeciekający dach. W tym celu chcę zakupić 5-6 rolek papy termozgrzewalnej 5,2 MM. Mojego kolegi ojciec mi to położy, ale trzeba by było poczekać na nieco bardziej słoneczne dni/dzień. Dlatego pomyślałem, żeby już teraz w jakiś sposób zabezpieczyć dach przed przeciekaniem. Poczytałem na forum, że można zastosować masę uszczelniającą gardner - uszczelnia
 8. To w końcu dać Dysperbit Dn czy nie... bo już się pogubiłem.
 9. Właśnie zadzwoniłem do producenta tego preparatu Dysperbit Dn i Pan z infolinii nie polecił mi stosować tego środka pod deski, legary, ogólnie na balkon. Powiedział, że lepszym środkiem będzie cemizol hsr. Chodzi szczególnie o odporność na uv i ewentualny zapach który jednak może się wydzielać przy wyższych temperaturach.
 10. Pierw pójdą podkładki 8 mm firmy spax. Na to legary. Na legary pójdzie specjalna taśma izolująca firmy spax. Następnie deski przykręcone do legarów odpowiednimi wkrętami ze stali nierdzewnej. Czy ten konkretny produkt będzie odpowiedni Dysperbit Dn http://www.izolex.pl/pl/dysperbit_dn.php bo akurat jest u mnie bricomarche
 11. Nikt na styk ich nie będzie układał. Pomiędzy deskami będzie przerwa 0,5 cm. Tak samo od ściany 0,5 cm. A czy ten dysperbit nie śmierdzi jak się nagrzeje przez promienie słoneczne? Nie chcę aby uwalniał zapach alla asfalt. Taki będzie dobry: https://budujmy.eu/pol_pl_Dysperbit-DN-Hydroizolacja-20-kg-385_1.jpg Na łączeniach płyty balkonowej ze ścianą trzeba wykonać tzw. Fasetę czyli wypełnienie tego połączenia materiałem (np. CX-5 ceresitu)? Czy nie jest to konieczne? Bo teraz tam jest kąt 90 stopni. Co myślisz o Cemizol 2EP?
 12. Środek który proponujesz. Deski będą układane tak jak na zdjęciu - czyli tak aby swobodnie woda grawitacyjnie spadała.
 13. Czyli nie dawać nic w szczeliny? Bo ktoś na innym forum podpowiedział aby tam dać uszczelniacz dekarski.A na powierzchnię betonową i na folię uszczelniającą dwuskładnikowa izolacja np Cemizol 2EP, albo Mapei Mapelastic. Czyli co - dysprerbit rozrobić pół na pół z wodą i użyć jakby gruntu. Potem na to sam dysprerbit i powinno być ok? A ten dysprerbit to nie będzie zbyt szczelny? Beton też chyba musi trochę oddychać, co?
×
×
 • Utwórz nowe...