Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

RZK

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O RZK

 • Ranga
  Początkujący
 1. Kolor ma być jasny właściwie taki lekko złamany, na pewno nie jaskrawy- lekki odcień. Czyli jeżeli nie przemaluje raz jeszcze na biało, to mogą być jakieś przebicia, bądź prześwity, nie pomorze temu warstwa koloru... Jak najbardziej z kratki korzystam.
 2. Z tego co czytałem na etykiecie, to takie mydło malarskie ma też właściwości gruntujące, czyli właściwie spełnia już rolę gruntu można powiedzieć... A na tą białą lateksową, to dać teraz akrylową lepiej, czy lateksową - ten kolor co planowałem ?
 3. Malowałem Bondex Super Wall. Przed malowaniem tylko odkurzyłem ścianę i przetarłem tam gdzie były plamy. A powinno się przed każdym malowaniem ścianę umyć ?
 4. A jaki może być powód, że farba lateksowa, którą malowałem bardzo słabo się rozprowadzała i nierównomiernie- miałem wrażenie, że niejako muszę ją wałkiem wyciskać na ścianę. Osobiście przypuszczam, że mogła być zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu, a dodatkowa farba miała opisany czas schnięcia 2h czyli z tych szybko schnących. Była też bardzo gęsta. Może też moja wina, że nie zagruntowałem wcześniej, ale skorzystałem z porady, żeby już malowanych ścian farbami akrylowymi- nie gruntować.
 5. Chciałbym zapytać czy mogę zagruntować ścianę, którą malowałem dwa, trzy dni temu ? Ściana była malowana białą farbą lateksową i przed malowaniem nie była gruntowana. Efekt krycia nie był zadowalający, dlatego moje pytanie. Tą pomalowaną ścianę na biało będę jeszcze malował kolorem, ponieważ biały, był dla 'odcięcia'. Czy w tej sytuacji gruntowanie będzie miało sens ?
 6. Witam, Mam do przemalowania ścianę w intensywnym fioletowym kolorze. Docelowo ma być w jakimś innym jasnym kolorze. Czy aby ją 'odciąć' wystarczy przemalować ją zwykła biała farbą- oczywiście dobrej jakości, czy powinno się zastosować farbę podkładową ? Pytanie czy jest konieczna farba podkładowa, czy wystarczy mi biała ? Ile razu taką biała farbą przemalować ten intensywny kolor, czy aż do zupełnej bieli, czy jednokrotnie ?
×
×
 • Utwórz nowe...