Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

szp

Uczestnik
 • Posty

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O szp

 • Ranga
  Początkujący
 1. Chcę zainstalować w kuchni pojemnościowy podgrzewacz wody - poj. 30 litrów.Ze względu na brak miejsca nad zlewem (zabudowane szafki), musi być zainstalowany pod zlewem.Brak jednak na rynku podgrzewaczy o tej pojemności i niedużych wymiarów z możliwością montażu pod zlewem.Czy podgrzewacz pojemnościowy do montażu nad zlewem można zamontować pod zlewem (oczywiście bez odwracania go do "góry nogami",wloty/wyloty wody zimnej/ciepłej nadal byłyby od dołu)
 2. Docelowy poziom posadzki będzie 27 cm wyżej od obecnego poziomu (wylewka betonowa).Jako ocieplenie dam 10 cm styropianu -zostaje 17 cm.Wylać tyle betonu to trochę za duży koszt- cała powierzchnia ma 150 metrów kwadratowych.Czym można zastąpić chociaż częściowo beton? Czy jeżeli dam np 17 cm styropianu i 10 cm betonu to będzie w porządku?
 3. Pytanie dotyczy montażu płyt g-k na ścianach skośnych w poddaszu użytkowym.Na schematach zawsze pokazane jest tak,że listwy(łaty) tzw. rusztu zamontowane są poziomo (do krokiew przebiegających pionowo).Czy kierunek przebiegu listew rusztu jest istotny? Mam następujący przypadek:dach kryty dachówką Braas+łaty+kontrłaty+folia wysoko paroprzepuszczalna+wełna mineralna pomiędzy krokwiami 15 cm+folia paroizolacyjna+łaty drewniane (szer.5 cm, grub. 2,5 cm) przybite od dołu do krokwi-poziomo, co 60 cm.Chcę do tego układu dołożyć 5 cm wełny mineralnej i przybić łaty podobne do poprzednich ale teraz p
 4. Czy pustaki żużlobetonowe nadają się na wykonanie fundamentu-chodzi mi o to , czy te pustaki nie rozpadną się po pewnym czasie ze względu na wilgoć?
 5. szp

  Oczyszczalnie ścieków

  Po co tyle zachodu? Trzeba zaopatrzyć się w środek do rozkładania ścieków (np. Biolatrin-to są takie bakterie które przerabiają wszystko co w szambie) ,od czasu do czasu wypompować wodę z wierzchu szamba(woda jest bezpieczna-można nią podlewać ogródek a więc na łąkę też można wylać) a tak raz na rok wyczyścić osad z szamba mechanicznie.
 6. szp

  wieszanie szafek na porothermie

  Ja zastosowałem taki sposób:wywierciłem dziury w porothermie, w nie włożyłem kołki do mocowania styropianu z obciętym talerzykiem - do dziury psiknąłem trochę piany montażowej.W tak osadzonym kołku wywierciłem właściwe otwory 8 mm w nie haki a na hakach szafki.Wszystko wisi już 6 lat bez problemu.Dodam ,że kołki do styropianu i pianka montażowa były to pozostałości po innych pracach i gdyby nie to zastosowanie raczej wylądowałyby na śmietniku.
 7. szp

  płyta g-k bezpośrednio do krokwi

  Oczywiście.że popęka.Ruszt pod płytę g-k spełnia m. in. rolę "amortyzatora" w przypadku pracującego podłoża.
 8. szp

  inwestycje proekologiczne

  Teoretycznie tak,ale jak to u nas w Polsce bywa-jak nie ma się dobrego zaplecza (czyt. znajomości ) , to korzyści uzyskane w ten sposób mogą być jedynie symboliczne.Po pierwsze-Bank Ochrony Środowiska udzieli panu "taniego" kredytu na sfinansowanie proekologicznej inwestycji,a jeszcze obiecają umorzenie części kredytu.Jak to wygląda w praktyce? Różnie,ale pojedynczy, drobny inwestor nie ma tu czego szukać - w końcu banki to nie instytucje charytatywne.Po drugie-każda gmina ma w swoim budżecie środki przeznaczone na ochronę środowiska. Środki te najczęściej dzielone są uznaniowo - może je dosta
×
×
 • Utwórz nowe...