Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Artur D.

Uczestnik
 • Posty

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Artur D.

 • Ranga
  Początkujący
 1. Tak mniej więcej wyglądałoby u mnie ocieplenie dachu jeśli zrobiłbym je teraz bez żadnych przeróbek: Czy ten mostek termiczny będzie znaczący? Jakich strat energii mogę się spodziewać? Czy można to jakoś poprawić bez niszczenia tej (chyba) murłaty z cegieł?
 2. Tylko jak to teraz połączyć? Styropian dochodzi mniej więcej do 1/3 wysokości tej cegły umieszczonej na ścianie kolankowej a ta cegła styka się zewnętrzną krawędzią z membraną.
 3. OK, spróbuje ustalić jaki to rodzaj membrany, chociaż mam jakiś przebłysk świadomości, że wykonawca wymiany pokrycia dachowego pytał czy w przyszłości będzie adaptowany strych na poddasze użytkowe, ale nie wierzę na 100% swojej pamięci po 10 latach. Chciałbym uzyskać jeszcze pytanie na poprzednie pytanie.: Czy uzupełnić/dobudować drugą warstwę ścian szczytowych? (to co widać na ostatnim zdjęciu w pierwszym poście). Myślałem żeby dokupić np. jakiś beton komórkowy i dobudować tą drugą, zaczętą warstwę. Zawsze będzie chyba trochę cieplej. Co Wy na to?
 4. W firmie w której była zakupiona membrana udało się ustalić, że jest to membrana a nie folia i mogę nie robić pustki powietrznej pomiędzy wełną a tą membraną. Czyli chyba mogę dać wełnę 12cm a tam gdzie krokwie są 14cm to powstanie pustka. A może nadbić jakieś łaty czy coś do krokwi aby wszystkie miały 14cm?
 5. Po wywiadzie stwierdzam, że moje ściany na poddaszu wyglądają tak: Warstwa zewnętrzna z cegły kratówki, warstwa wewnętrzna ściany kolankowej z cegły pełnej bez pustki powietrznej, na zewnątrz docieplenie styropianem 10cm. Ściany szczytowe mają częściową warstwę wewnętrzna z cegieł/pustaków jakie zostały. 1. Czy uzupełnić/dobudować drugą warstwę ścian szczytowych? (to co widać na ostatnim zdjęciu w pierwszym poście) 2. Czy jeśli zrobię tą ściankę przy ścianie kolankowej to za płytą GK mam zostawić całkowitą pustkę? A nie można dać wełny za płytą a pomiędzy wełną a murem pustka? Bo sama płyta będzie chyba wydawała nieprzyjemny dźwięk przy uderzeniu w nią jeśli za nią nic nie będzie. 3. Na czym miałoby polegać to ew. wyrównanie płytami styropianowymi? 4. Na folii jedyny napis, który udało się podejrzeć to "Tą stroną do góry". Czy nie da się jakoś inaczej zidentyfikować jaki to jest typ folii? 5. Dach pokryty jest blachodachówką. Pod folią widać, że wiatr wpada sobie od strony okapu poprzez "górne fale" pokrycia więc pewnie w ten sam sposób wylatuje u góry. 6. Skoro ściany kolankowe są ocieplone od zewnątrz to jak połączyć ich ocieplenie z ociepleniem pomiędzy krokwiami by nie było mostków termicznych? Krokwie były jakieś zdobyczne w czasach socjalistycznych i pewnie stąd wynika ich różny wymiar
 6. Ściany są 2W z pustką powietrzną 5 lub 7cm (był planowany wtrysk pianki ale po złych doświadczeniach rodziny zaniechany). Tak to wygląda do ściany kolankowej włącznie, ale już ściany szczytowe są 1W, tylko częściowo wokół okien jest fragment drugiej warstwy (pewnie z tego co zostało). 10lat temu w okolicy standardem docieplenia było 8cm a tu jest 10cm. Teraz wiem, że to mało ale na razie nie planuje drugiej warstwy docieplenia, mogę najwyżej docieplić coś od wewnątrz, tylko czy dobudować brakujące fragmenty drugiej warstwy czy wypełnić to wełną. Poniżej zdjęcie ściany kolankowej: Nie wiem jaka to jest folia (w umowie jest tylko zapis: "folia dachowa"), ale może na podstawie zdjęcia jesteście w stanie zgadnąć co to? Krokwie mają od 12 do 14cm. Myślałem o wełnie Knauf Ecose lambda 39 bo mniej pyli i nie zawiera tyle chemii co konkurencja. Chcę dać min. 30cm łącznie, ale wolałbym dać nawet 40cm niż przepłacać za niską lambdę, bo wzrost ceny przy zmniejszaniu lambdy jest zawsze większy niż zysk energetyczny.
 7. Chciałbym zaadaptować nieużytkowe poddasze na użytkowe. Dom był pobudowany dawno temu i nikt wtedy nie myślał o użytkowym wykorzystaniu strychu. Dach był zmieniony ok. 10lat temu, wtedy też dom został ocieplony od zewnątrz styropianem gr. 10cm. Zastanawiam co zrobić ze ścianami szczytowymi. W tej chwili, w przeciwieństwie do całego domu są wybudowane jako jednowarstwowe. Czy domurować drugą warstwę czy może docieplić od wewnątrz? Jeśli tak to czym? Podobno teraz daje się izolacje pomiędzy ścianę szczytową a dach. U mnie tego nie ma ale nie chcę też rozbierać tej ściany. Co teraz zrobić? Jako wykończenie chciałbym zastosować płytę GK, aby to była jednorodna powierzchnia z płytami pod skosami. Poniżej zdjęcia jak to teraz wygląda:
×
×
 • Utwórz nowe...