Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

chrzaszcz1

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez chrzaszcz1

  1. Takie rozwiązanie brałem pod uwagę, ale niestety też odpadło ze względu na parapety które wypuściłem poza ścianki altanki, tak aby woda po nich ściekająca nie lała się po ściankach. Brałem też pod uwagę rolety zwijane do góry, ale żadna roleta nie uchroni przed silnym wiatrem tak jak boazeria. Był jeszcze pomysł rolet panelowych w rynienkach - ale cena mnie niestety zabiła :( Koszt mojego rozwiązania był w granicy 250 PLN (boazeria 2 gatunek). A dodatkowo takie rozwiązanie najbardziej mi grało z drewnianą konstrukcją altanki.
  2. Okiennice na zawiasach odpadały. W otwieraniu przeszkadzałby dach, który celowo wypuściłem około 30cm, tak aby deszcz do środka nie zacinał. Te "okiennice" jak je nazwałeś są zrobione z boazerii i są bardzo lekkie. Zdjęcie ich trwa około minuty i naprawdę nie jest męczące. Pierwotnie były tylko 3, tak aby osłaniać się od ewentualnego słońca, ale po miesiącu użytkowania dorobiłem pozostałe bo to jest świetny sposób na odizolowanie się od silnego wiatru. Jak jeszcze dołożę jakieś drzwi harmonijkowe i postawię "kozę" - to i w grudniu tam będzie można siedzieć.
  3. Witam. To i ja się pochwalę naszą altanką którą postawiliśmy całą rodzinką. Wykonana w 100% własnymi siłami. Pracowali: ja – informatyk, żona – nauczyciel, mamuśka – emerytka i dwójka dzieciaków. Jak widać z budowlanką nie mieliśmy wiele wspólnego – ale jakoś to wyszło. Kilka danych: Wymiary – 4m x 3,2m Wysokość do płatwi - 2,10m Wysokość całości konstrukcji – około 3,60 Nachylenie dachu – 30-35 stopni (2 płaszczyzny pod różnymi kątami) Grubość słupów i płatwi – 13,5 – 14 cm (tyle zostało po heblowaniu z 16x16) Dach – pełne krycie deską calówką, papa pod gont i gont IKO. Krokwie 14x7, kulawki 12x5. Drewno – w większości sosna + jodła (siedziska, oparcia) + dąb (parapety, stół, nogi do stołu i ław). Sezonowane zwożone z kilku miejsc w okolicy (głownie lasy janowskie). Impregnacja najpierw środkiem od grzyba i robaka a później kolor Sadolinem. Altanka stoi na 8-miu kotwach metalowych wbetonowanych w fundament o głębokości 1,2m. Pomiędzy fundamentem a kotwami jest szczelina około 2-3 cm tak aby elementy drewniane nie dotykały podłoża. Wszystkie łączenia metalowe, zostały skrzętnie ukryte. Szczegóły można obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=QSWP2_PKpwU
×
×
  • Utwórz nowe...