Skocz do zawartości

ewenement22

Uczestnik
  • Posty

    82
  • Dołączył

  • Ostatnio

1 obserwujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

ewenement22's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Na pewno spadek można zrobić aż 15 % i będzie ok??? Czytałem, że powinien być od 2% do 3%. Podobno przy większym spadku mogą być problemy z tym, że woda poleci a ciała stałe będą stały w rurze. Gdybym miał rurę wyprowadzoną z domu niżej to wtedy rura kanalizacyjna pomiędzy szambem a domem byłaby głębiej w glebie i kiedyś przy robieniu kostki nie byłoby żadnych problemów. Czyli mówicie, że mogę robić np. spadek 10% i będzie ok? Bez żadnych obaw? Dodam, że ziemia przy szambie jest o 40cm niżej niż przy wyjściu kanalizy.
  2. Witam Jestem na etapie podłączania kanalizy do szamba. Niestety okazuje się, że przydałoby się, żeby rura kanalizacyjna która jest wystawiona na zewnątrz poza budynek wychodziła niżej, ponieważ teraz jak zrobię spadek 3% to rura idzie pod samym wierzchem ziemi.... powiedzmy 5-10 cm. Wiem, że kiedyś będę chciał położyć nad tą rurą kostkę więc będzie przeszkadzała. Natomiast z poziomem ziemi nie chcę się już podnosić. Czytałem, na jakimś forum, że lepiej jest zrobić kaskadę z rury zamiast np. spadku 10%. Czy prawda to? Co będzie lepszym rozwiązaniem? Ten spadek 10% nie byłby na całości kanalizy zewnętrznej t.j 20m lecz myślę, że wystarczyłoby jakieś 5m. Co Wy wiecie na ten temat? Rurę mam 160 pomarańczową. Jakie rozwiązanie proponujecie?
  3. Co zrobić, żeby piana nie docisnęła membrany? Może po prostu przypilnować jak będą membranę kładli, żeby była dobrze naciągnięta i zrobić nie 2 ale 3 cm od desek? Dodatkowo mam zamiar zrobić dookoła domu przerwę 2cm pomiędzy ociepleniem a deskami bo teraz jest styropian dociśnięty do desek. Dzięki temu będzie jakiś wlot powietrza pomiędzy membranę a dechy. Dobrze kombinuję? Tylko jeszcze zastanawiam się czy nie powinno być wylotu powietrza np. w kalenicy. Tylko, że czasami więźby są na skos (dach czterospadowy) i wtedy już nie ma dojścia powietrza do kalenicy... Co w takim przypadku? Jest na to jakaś rada?
  4. Kupiłem taki który też grzyba zabija. Oraz jeszcze jeden który impregnuje. Mam też zamiar zrobić izolację membraną jakieś 2-3 cm od desek . Tylko mam pytanie czy potrzebuje dawać jakieś deseczki pionowe na środku pomiędzy krokwiami żeby piana później nie docisnęła tej membrany do desek? Czy piana zadziała w drugą stronę i pod wpływem ciężaru odciągnie jeszcze tą membranę od desek? Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie?
  5. Kupiłem wilgotnościomierz do drewna. Ile wilgotności musi mieć drewno żeby ocieplić pianą? Czy taki preparat jest bezpieczny dla zdrowia ludzi którzy będą mieszkali w tym domu Boramon http://allegro.pl/altax-preparat-grzybobojczy-5l-boramon-srodek-i6655391037.html chcę nim miejscowo potraktować mój dach oraz całościowo KUPRAFUNG-P Compact może jednak lepiej parę złotych więcej wydać i zamiast KUPRAFUNG-P Compact wybrać KUPRAFUNG-P Premium http://allegro.pl/miedziowy-impregnat-do-drewna-wiezby-kuprafung-24h-i6206771404.html Chyba tak zrobię...
  6. Niestety tamten temat nie żyje dlatego proszę o pomoc tutaj. Pilną pomoc ponieważ chcę działać... Taki preparat będzie ok? KUPRAFUNG-P Compact 5kg http://allegro.pl/kuprafung-p-5kg-impregnat-do-drewna-1-13-zielony-i5289054819.html
  7. Witam mój dach wygląda tak i nie wiem co z nim zrobić. Z zewnątrz jest już blachodachówka. Pomóżcie. Przy szczycie dachu jest ok ale najgorzej jest dokoła dachu zaraz przy murze. Oceńcie sami... Co z tym zrobić po kolei? Jakich preparatów użyć? Nie muszą być tanie. Ważne, żeby nie truły mojej rodziny i były skuteczne.
  8. Witam mój dach wygląda tak i nie wiem co z nim zrobić. Z zewnątrz jest już blachodachówka. Pomóżcie. Przy szczycie dachu jest ok ale najgorzej jest dokoła dachu zaraz przy murze. Oceńcie sami... Co z tym zrobić po kolei? Jakich preparatów użyć? Nie muszą być tanie. Ważne, żeby nie truły mojej rodziny i były skuteczne.
  9. Kurde dopiero co położonej blachy szkoda zdejmować i na nowo zakładać bo to jest 2 razy więcej roboty niż było przed czyli i koszt dwa razy większy. Szkoda, że nie założyłem wątku przed położeniem dachu to kazałbym tak jak mówicie powymieniać zgniłe dechy i papę. Był tez pomysł położenia membrany na tą papę ale ktoś tam powiedział, że może nastąpić jakaś reakcja i żeby tak nie robić. Chyba teraz jednak żałuję, że tak nie zrobiłem. Tak to teraz muszę się w jakiś sposób ratować. Co zrobić nie tak dużym nakładem pracy jak zdejmowanie teraz całej blachy itd. Czy jest szansa, że będzie w miarę ok? Może porobić jakieś zdjęcia które pomogłyby Wam w ocenie aktualnego stanu. Zaraz będę miał ogrzewanie w domu więc będę mógł stwierdzić ile nadal jest ewentualnych nieszczelności. Kurde muszę też jak najszybciej się uporać z tym dachem ,ponieważ muszę go ocieplić, żeby ciepło mi przez niego nie uciekało. Pomóżcie dobrzy ludzie...
  10. a mozna jakos te deski zabezpieczyc jeszcze dodatkowo od spodu? masakra w takim razie... co robic?
  11. przy takim ociepleniu tj. 20cm piany albo 22 myslalem ze raczej skroplin nie bedzie bo nie bedzie duzej roznicy temperatur. a jesli beda skropliny to przeciez jest jeszcze papa. ktora teraz jest uszczelniona mam nadzieje w miare dobrze wiec chyba powinna tez uchronic moj dach... dobrze mysle?
  12. Ale pewne jest ze teraz beszie mi gnil dach? Przeciez blachodachowka jest szczelna. Co innego jakbym mial dachowke...
  13. Niestety już za późno bo cały dach pokryty blachą poza gąsiorami :( i co teraz? Dach mi będzie gnił? :(
  14. Witam Mam zamiar ocieplić sobie dach pianką poliuretanową. Na krokwiach 18 cm mam położone deski i papę. Dach był robiony nie przeze mnie w 2013 i do tej pory stał pod deskami i papą. Obecnie jestem w trakcie kładzenia blacho dachówki Venecja. Przed położeniem blachy było sporo przecieków. Około 15-20 sporych plam na deskach od spodu było widocznych. Z tego co powiedział mój dekarz spowodowanych złymi blaszkami do papy za mocno poprzybijanymi i to głównie one poprzecinały papę i dlatego były przecieki. Kazałem dekarzowi połatać te dziury chociaż wiem, że nie jest to takie łatwe i domyślam się, że mogły pozostawać jeszcze jakieś dziurki. Blacha jest już w większości położona czyli za jakieś kilka dni jak wszystko już wyschnie będę wiedział czy pozostawały jeszcze jakieś przecieki. Niestety niektóre deski są spleśniałe / spróchniałe. Mam kilka pytań i wątpliwości: 1. Jaką piankę psiukać? Otwarto komórkową? Zamknięto komórkową? 2. Jakiego producenta? Najtańszy jest chyba Polychem ale podobno najgorszy, słyszałem, że dobra jest Hiszpańska Synthesia, podobno coś pomiędzy to Purinova. Jakich producentów jeszcze warto wziąć pod uwagę? 3. Mam zamiar dać tej piany około 20 cm, żeby za mocno nie opuszczać płyt co spowoduje zabranie mi przez skosy jeszcze większej ilości miejsca w pomieszczeniach. Nie za mało te 20 cm? 4. Słyszałem, że jacyś tam goście w moim mieście jak psiukali pianę na odeskowany dach dawali membranę od spodu w celu pozwolenia drewnu oddychania w razie gdyby pojawiły się jakieś przecieki, przemarzania. Słyszałem opinię o pianie, że dach może pleśnieć właśnie przez przecieki, przemarzanie i brak wentylacji dla drewna. Prawda to? 5.Czy jest sens kłaść taką membranę? Koszt jest raczej nie duży samej membrany a położyć mogę sam. Jak ewentualnie to zrobić? Dawać jakiś odstęp od desek? 1-2-3cm? Czy bezpośrednio na dechę? Ale wtedy to tam wentylacji raczej nie będzie.
×
×
  • Utwórz nowe...