Skocz do zawartości

DamianM

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez DamianM

  1. Cytat

    Zrobiłem tak jak zalecają producenci i zdrowy rozsądek. Chociaż muszę przyznać, że wykonawcy i tak bagatelizowali te zalecenia, i na to musiałbyś uważać. Bierze się to pewnie stąd, że jak podjadą z wylewką, to szkoda im marnować pozostałość i próbują to wcisnąć klientowi. Z oddzieleniem wylewek nie ma żadnego problemu, zresztą i tak trzeba pamiętać o dylatacji od ścian i pomiędzy pomieszczeniami.
    Folia w płynie będzie potrzebna dopiero później do prysznica i ewentualnie przy umywalkach, dawałem ją na wylewki i ściany, pod płytki.

    Z wylewkami nic się nie dzieje, nie ma prawa się dziać icon_smile.gif



    OK:) Dzięki wielkie icon_smile.gif Mam chyba ostatnie pytanie - czy Ty skoro masz 2 rodzaje wylewek to robiłeś wszystko u tej samej ekipy czy 2 różnych? Bo z tego co sie orientowałem to te betonowe robi sie tym mixokretem (czy jakoś tak) a anhydrytowe jakimś agregatem innego rodzaju - i chyba nie każda ekipa ma obydwa te urządzenia?
    I jeszcze jedno - jak z wysychaniem tych wylewek - ile czasu muszą schnąc jedne i drugie zanim można będzie układać płytki itd?
    Dzięki po raz kolejny z góry za odp icon_smile.gif
  2. Cytat

    Brak zaleceń do stosowania wylewek anhydrytowych w pomieszczeniach wilgotnych jest oczywistością, a nie żadną tajemnicą i wynika z własności głównego składnika tej wylewki - gipsu. Powyższe uwagi widnieją też na większości materiałów reklamowych producentów tych wylewek.

    Ogrzewanie podłogowe z wylewkami anhydrytowymi stosuję w swoim domu od 5 lat i szczerze polecam takie wylewki. Wbrew pozorom posiadają one niezłe parametry wytrzymałościowe, doskonale przewodzą ciepło i są cieńsze niż wylewki betonowe, mają 4,5cm grubości.

    Wydaje mi się też, że można je stosować także w kuchniach i ubikacjach, co najmniej ja tak zrobiłem u siebie.
    Łazienki i kotłownie, pralnie, jako pomieszczenia wilgotne wymagają już wylewek betonowych. Pamiętam u siebie użyłem wtedy betonu o specjalnych parametrach i dodatkowo zazbroiłem powierzchnię siatką (trzeba uważać żeby siatki nie dotykały rurek).



    Hej icon_smile.gif
    Dzięki za odp. W takim razie to oznacza ze trzeba by robić właśnie tak jak Ty 2 różne rodzaje wylewek do pomieszczeń suchych i mokrych osobno? I czy wszyscy (z Twojej wiedzy i orientacji oczywiście? ) tak robią jeśli decydują się mieć anhydryt w suchych pomieszczeniach? I czy masz jakąś orientację co z tą filią w płynie? Czy jeśli masz nawet betonowe w łazience to one tez tej folii wymagają aby nic się nie wydarzyło?
    Z góry dzięki za odp icon_smile.gif
  3. Cytat

    Płynna wylewka anhydrytowa jest optymalnym uzupełnieniem systemów ogrzewania podłogowego.

    Za jej stosowaniem w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym przemawia przede wszystkim to, że ponad dwa razy szybciej się nagrzewa w porównaniu z wylewką cementową. A w nowoczesnych systemach ogrzewań podłogowych np. firmy Uponor chodzi o to, aby istniała możliwość sterowania tymi systemami. Możliwość sterowania płytą grzewczą zapewnia nam optymalny komfort mieszkania.

    W załączeniu przesyłam również broszurę, która porównuje wylewki anhydrytowe i cementowe.

    Wybór należy oczywiście do forumowiczki, trzeba jednak pamiętać o tym, że dom buduje się najczęściej raz w życiu

    Leszek Rudek
    Product Manager ds. systemów podłogowych



    Mam pytanie w tym temacie - bo jakoś nikt o tym jeszcze nie wspomniał.
    Jak to jest (bo dość powszechna jest opinia w sieci ze anhydryt nie jest odporny na wilgoć) ze nikt nie wspomina o tym ze praktycznie wyklucza go to z zastosowania w łazienkach , kuchniach, pralniach itd?
    Czy każdy kto ma ogrzewanie podłogowe zarówno w łazience jak i korytarzach, wiatrołapie, dużym pokoju i innych pomieszczeniach ewentualnie stosuje 2 rodzaje wylewek - betonową na pomieszczenia mokre i ewentualnie inną na pozostałe?
    Ja jestem nowicjuszem zarówno w budowie (to moja pierwsza budowa) i właśnie jestem na etapie po tynkach - hydraulik kończy instalacje podłogówki i inne i musze zdecydować co do rodzaju wylewki i faktycznie wiekszość z kim bym nie rozmawiał to wszyscy mają betonowe i to dlatego ze są właśnie uniwersalne - na wszystkie rodzaje pomieszczeń.
    Czy jest coś o czym nie wiem co by spowodowało ze ta utrata właściwości anhydrytu w przypadku zamoczenia nie robi problemu - oczywiści niby jest polia w płynie ale czy to oznacza ze każde takie pomieszczenie trzeba całe zabezpieczyć taka folią?
    Jako świeżynka na forum prosze o wyrozumiałość i konkretne odpowiedzi? icon_smile.gif
×
×
  • Utwórz nowe...