Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

matylda.1988

Uczestnik
 • Posty

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O matylda.1988

 • Ranga
  Początkujący
 1. W własnego doświadczenia wszystkim posiadaczom małych łazienek przypadku łazienek zamiast typowych kabin prysznicowych polecam zabudowę prysznica. Rozwiązanie to pozwala nie tylko zaoszczędzić powierzchnie w pomieszczeniu, ale ponadto umożliwia zabudowanie często niewymiarowych wnęk, w których nie zmieszczą się kabiny prysznicowe sprzedawane w sklepach. W przypadku szklanych ścianek zaleca się zastosowanie szkła hartowanego 10 lub 12 mm. Tafle szkła są produkowane na indywidualne wymiary klienta.
 2. Balustrady wykonane zarówno ze stali 304 jak i 316 są odporne na korozję, z tym że stal 316 charakteryzuje się wyższą odpornością na działanie czynników chemicznych - soli, kwasów, wysokich temperatur, zasolenia itp. Stąd też balustrady ze stali 316 montuje się wszędzie tam, gdzie panują surowe warunki np. w krajach skandynawskich czy też terenach nadmorskich. Wszystkim posiadaczom balustrad ze stali nierdzewnej polecam używać środków do konserwacji stali nierdzewnej, które mają na celu zabezpieczenie powierzchni przed powstającymi zaciekami i usuwają zabrudzenia .
 3. Według prawa budowlanego minimalna wysokość balustrady (mierzona do wierzchu poręczy): - budynki jednorodzinne i wnętrza mieszkań wielopoziomowych - 0,9 m; - budynki wielorodzinne i zamieszkania zbiorowego, oświaty i wychowania oraz zakładów opieki zdrowotnej - 1,1 m; - inne budynki - 1,1 m.
 4. Wszystkim osobom, które planują urządzić kuchnie w nowoczesnym stylo polecam również szklane panele dekoracyjne. Są łatwe w czyszczeniu, na tafle można nanieść dowolną grafikę i będą z pewnością stanowiły element, który będzie wyróżniał kuchnie w porównaniu do innych pomieszczeń.
 5. Jeśli balustrada jest prawidłowo zamontowana nie ma prawa aby była niestabilna i stanowiła zagrożenie dla jej użytkowników. Należy pamiętać o tym, iż prawo budowlane reguluje wymagania jakie powinny spełniać balustrady i poręcze. Jeśli chodzi o minimalną wysokość balustrady dla budynków: - jednorodzinnych i wnętrz mieszkań wielopoziomowych wynosi 0,9 m; - wielorodzinnych i zamieszkania zbiorowego, oświaty i wychowania oraz zakładów opieki zdrowotnej wynosi 1,1 m; - innych budynków - 1,1 m.
 6. Jeszcze parę słów odnośnie wysokości balustrady. Ze względu na przeznaczenie budynku minimalna wysokość balustrady powinna wynosić:dla budynków jednorodzinnych i wnętrz mieszkań wielopoziomowych - 0,9 m; budynków wielorodzinnych i zamieszkania zbiorowego, oświaty i wychowania oraz zakładów opieki zdrowotnej - 1,1 m; dla pozostałych budynków - 1,1 m.
 7. Według mnie o wiele ładniej prezentują się szklane zadaszenia na konstrukcji stalowej, niż jak na powyższym zdjęciu belkach drewnianych Zresztą oceńcie sami
 8. Z własnego doświadczenia wypowiedź użytkownika eskatt_balustrady. Od ponad roku używam ten preparat do konserwacji stali nierdzewnej. Odkąd go stosuje nie widać żadnych zacieków, ponadto łatwo usuwa zabrudzenia i tłuste odciski palców.
×
×
 • Utwórz nowe...