Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

pakulak

Uczestnik
 • Posty

  13
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O pakulak

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Świetnie, na jakim jesteście etapie? Z czego murujecie ściany i ile styropianu dajecie? I najważniejsze, ile budowa pochłonęła budżetu?
 2. Wybrałem poniższy projekt, bez piwnicy, ale zapytałem pracownicę czy mogą zmienić na NF40 z rekuperacją. Reszta to odpowiednie wykonanie. Widziałem np. ciekawy przykład warstwowego ocieplenia poddasza złożonego z trzech warstw wełny. http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m51a5bee7db1e9 Nie mam do końca przemyślanej kwestii ogrzewania, ale solary będą na pewno, chociaż wiem, że dopłaty to fikcja po zbilansowaniu zysków i strat. Dziękuję za wyliczenia.
 3. Tak, z biomasy. Chodzi chyba o to żeby jak najmniej produkować dwutlenku węgla i nie babrać się z ekogroszkiem. Nie mam gazu ziemnego, ale za kilka lub kilkanaście lat ma być i dlatego gaz. Pompa ciepła według mnie jest nie efektywna, a nakłady ogromne.
 4. Dziękuję. Znalazłem projekty NF40. Moje horyzonty odnośnie budowy znacznie się zmieniają i teraz nowy plan. Dom i tak, chyba tutaj się jeszcze waham, będzie z piwnicą. Nie będę musiał robić i tak kosztownych dociepleń ław fundamentowych i czy płyty. Ogrzewanie gazem z butli, rekuperacja, solary i kominek z rozprowadzeniem ciepła. Nie ufam Putinowi, a gazoport w powijakach. Jest może jakiś wskaźnik o ile droższy jest dom NF40 i NF15 od tradycyjnego w budowie. Chodzi mi ostan surowy zamknięty
 5. Napisz proszę jakiego projektu szukać i czy pompa ciepła wystarczy do ogrzania domu, a nie do utrzymania temperatury na poziomie 20 st.C. Może do tego kominek z rozprowadzeniem ogrzanego powietrza, w razie wojny. Czy solary mają jakikolwiek sens, oczywiście do podgrzewania CWU.
 6. Nie samą elektryką człowiek żyje. Doświetlenia realizowane są za pomocą czujników ruchu PIR czyli jak w każdej instalacji alarmowej musi być zasilanie awaryjne. Czujniki mają wbudowane ledy, białe, zimne i włączają się przy braku zasilania i/lub po wykryciu ruchu do wyboru.
 7. Piwnica nie będzie wyglądała jak ziemianka, poza tym przy wyłączeniu jednego obwodu pozostałe powinny działać. W przypadku kiedy nastanie ciemność, włączą się ledy w pirach i oświetlą drogę do rozdzielnicy. Używam ich również do oświetlania ciągów komunikacyjnych. Jak w nocy wstaje to nie muszę zapalać światła. To są dla mnie argumenty, w ten sposób tego nie rozważałem. Właśnie dlatego jest potrzebna taka wymiana doświadczeń. Można przeczytać cały internet, a i tak nie jest się mądrzejszym. Czekam jeszcze na propozycje ogrzania domu bez pieca na ekogroch, gazu ziemnego, itd. Dodam, że znaj
 8. Ja również poza jednym - koszt, ale kiedy od kalkulacji odliczymy gospodarczy, fakt tańszy, zaczyna mieć to sens. Ja również poza jednym - koszt, ale kiedy od kalkulacji odliczymy gospodarczy, fakt tańszy, zaczyna mieć to sens. Szanuję doświadczenie kolegi tylko proszę mnie oświecić, gdzie zmieścić wszystkie instalacje, o których wcześniej pisałem?
 9. Plan to jest z tym, że nie wiem czy dobry. Jeśli kolega ma lepszy to proszę się podzielić. Krytykować do akurat każdy potrafi. Większość znanych mi rozwiązań ma więcej wad niż zalet. Fakt, ale do tego jeszcze, przy piecu na eko i solarach, trzeba znaleźć miejsce na bojler lub bojlery do CWU i "wungel" żeby mieć w czym grzebać. Poza tym rozdzielnicę chcę umieścić w piwnicy i szafkę 19" na rejestrator, TV i alarm. Zamierzam z systemu alarmowego sterować obwodami elektrycznymi. Oprzewodowania będzie sporo. Dla czterech osób, chyba optymalnie.
 10. Wszystko spoko tylko napiszcie czym będzie ogrzewać swoje domy. Ja mam plan żeby wstawić piec na ekogroszek, bo nie mam gazu ziemnego i solary do podgrzania CWU latem. Poza tym oprócz weków gdzie będziecie trzymać rowery, sanki, kosiarki, narzędzia, baseny rozporowe, grille i milion innych rzeczy, które człowiek magazynuje nadmiernie. Dodatkowo myślałem o wiacie, na drugi samochód, przy ścianie od garażu.
 11. Nie mam licznej rodziny i nie bardzo wiem do czego zmierzasz?
 12. Ok. Ja wybrałem projekt z piwnicą, jeszcze go nie kupiłem, ale biorę pod uwagę fakt, że może lepiej zrobić nowy projekt na podstawie gotowego. Tak jak pisałeś wcześniej. https://projekty.domowy.pl/projekty-domow/z...ml?BOTId=13419#
 13. Witam Wszystkich forumowiczów. Zwracam się do erykaz, ponieważ jestem na finiszu wyboru projektu, a żurawka to lider. Będę budował w okolicach Torunia i stąd moje pytanie. Czy istniałaby możliwość obejrzenia Twojego domu w rzeczywistości?
×
×
 • Utwórz nowe...