Skocz do zawartości

janek17

Uczestnik
  • Posty

    41
  • Dołączył

  • Ostatnio

janek17's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

1

Reputacja

  1. Tak samo robisz z zaworem powro. zakręcając liczysz ile obrotów wykonałeś i to zapisujesz na karteczce podczepiając do zaw. jak kolega z pracy(zmiennik) przyjdzie to zakuma w mig.
  2. Podałem PDF w j. polskim FIRMY HERZ.
  3. Nie rozumiem jakich maluczkich? Kim są Ci maluczcy?
  4. Nie tamte tab. są to tab. do nastawy zaworu term (kolorowa). i do zaw. na powrocie grzejnika(czarno-biała). U Herz-a masz podobne tabele nastaw zaw. Właśnie z nich korzystają projektanci CO. pozdr. Janek
  5. "MrTomo" dał przykład grzejników Herz ja podrzucam pdf-a z Herz-a na str 1 zawór nr 3923 i3924 to są zawory kryzujące na powrocie . na str 3 masz pokazany klucz do ustawiania zaworu i instrukcja ustawiania zaw. na str 4 - 6 masz tabele nastaw. pozdr. Janek Kt_3923_RL_5_1_.pdf
  6. Dzięki, już próbuję.Odwiedź moją stronę Hura udało się!!
  7. Dlaczego tak uważasz? Nie wiem jak się podłącza strony inter. jak podpowiesz to wstawię tą stronę. To zdecyduj się co w końcu chcesz?
  8. Ja nie jestem od kryzowania. Przeczytałeś!
  9. ok wrzucę wycinek o wyrównaniu ciśnienia w instalacji, ale jest to po niemiecku. Jak będziesz miał problemy to poproś Wujka Google to przetłumacz tekst. Hydraulischer_Abgleich.doc
  10. Ja miałem problem znaleźć zawory do kryzowania w swoim rejonie.
  11. No już dobrze. Mam prośbę Tylko nie idź do Częstochowy. Muszę zrobić zdjęcie a dzisiaj jest późno. Obiecuję, że na sobotę lub niedzielę podrzucę tabele. Niektórzy producenci zaworów termost. podają tabele gorzej z zaworami do kryzowania niestety to piechotka albo tabela. Tego się nie da skomentować.
  12. Witaj Kolego, a do czego tobie są potrzebne tabele jak ty i tak będziesz robił po swojemu. Pozdr. Janek
  13. Kolego jesteśmy w XXI w i zapomnijmy o grawitacyjnym ogrzewaniu. Ja też nie jestem instalatorem. Prawidłowo zrobiony projekt ma podane nastawy zaworu term. i ilość obrotów przy kryzach itd.... Nie wiem jak w polsce z pomocami bo np. w niemcach przy nastawie masz tabele dla DIN 10bis DIN 20 dla kv(kvs) wartości. Tak samo jest z kryzowaniem instalacji np. V=1800l/h 4100Pa daje niepełne trzy obroty. edit: Ale co ty dobierasz przy projektowaniu? W nastawach wstępnych jak sama nazwa mówi ustawiasz zawór do grzejnika a nie do instalacji. np masz grzejnik 900 W to musisz tak dobrać nastawę, żeby dana ilość wody max. dostarczyła te 900 W energii i na tym się kończy rola nastawy. W obiekcie masz różnej wielkości grzejniki i do każdego jest inna nastawa. Następnie kryzujesz Instalację aby wyrównać ciśnienie w całej instalacji.
  14. Dla oszczędności i komfortu. Może czytałeś posty gdzie niektórzy narzekają np. że na górnym piętrze grzejniki nie są gorące jak na dole. TO też morze być tego przyczyna. Jak już pisałem niektórzy dają silniejszą pompę i w ten sposób łatają dziurę, a to też strata pieniążków. Na dole nie ma nastaw lecz kryzowanie(dławienie), aby uzyskać równomierne ciśnienie. Jak masz wszystko pozakręcane to w instalacji jest równe ciśnienie, ale jak odkręcisz zawory to spada ciśnienie nierównomiernie. Dlatego kryzujesz całą instalację dla wyrównania ciśnienia.
×
×
  • Utwórz nowe...