Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Sitnepres

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Sitnepres

 • Ranga
  Początkujący
 1. Poczyniłem mam nadzieję usprawnienia instalacji. Nowy schemat w załączniku. 1_2.pdf
 2. Tak wiem, na schemacie jest pokazany układ tylko grzejnikowy tu jest schemat przed rozdzielaczem grzejnikowym http://zapodaj.net/images/1f4af0096c94c.png A czy przepływ będzie odpowiedni aby w miarę sensownym czasie rozgrzać najodleglejsze grzejniki? Piec zagazowujący z buforem. Dodatkowe pytanie odnośnie schematu który wrzuciłem do tej odpowiedzi. Czy prawidłowym rozwiązaniem było by usunięcie pompek z rozdzielaczy? W rozdzielaczach na podłogówkę zostały by zawory mieszający trójdrożne ustawiony na temp 35 stopni. Dał bym wtedy jedną pompkę bezpośrednio za buforem i zaworem mieszającym VTA570 który będzie sterowany siłownikiem tak aby temperatura nie przekraczała 45 stopni. Jedna pompka obsługiwała by w tedy 3 rozdzielacze czyli miała by do przepchnięcia ok. 600mb rury pex 16mm + instalacja grzejnikowa. Pompka z funkcją AutoAdapt.
 3. Czy możecie mi sprawdzić schemat podłączenia zasilania grzejników? Link: http://zapodaj.net/images/5c3cefa0d203f.png czy dobrałem odpowiednie średnice? Dodatkowe pytanie czy w przypadku kiedy stosuję zawór mieszający puszczający temperaturę 45-55 stopni warto jest zastosować rurki PCV STABI czy wystarczą zwykłe PPR?
 4. Tu masz przykładowe rozwiązanie jak to zostało rozwiązane (zdjęcia). - http://purizol.pl/gallery/roentgena_pianka...retanowa_01.jpg -http://purizol.pl/gallery/roentgena_pianka...retanowa_02.jpg -http://purizol.pl/gallery/roentgena_pianka...retanowa_03.jpg Pierwszego dnia dekarze zdjęli dachówki i osunęli wełnę oraz zabezpieczyli dach folią budowlaną. Drugiego dnia przyjechała ekipa od piany, ociepliła dach i zaraz po nich weszli dekarze położyli nową membranę, łaty i kontrłaty. Trzeciego dnia ułożyli dachówki.
×
×
 • Utwórz nowe...