Skocz do zawartości

Młody majsterkowicz

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Młody majsterkowicz's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. No dlatego Panowie pytam, nie zamierzam przepchać rury dymowej przez dach i delikatnie uszczelnić gliną koza jest mała i nie planuję tam robić ogniska, żeby ogień szedł z komina... (jestem świadomy temperatury jakie osiągają piece, ale to... mała koza). Widziałem w internecie właśnie takie przejścia dachowe i one są też pod różne pochylenie dachu... tylko u siebie w mieście nie widziałem nic takiego, mają sporo rur... ale niczego takiego... a u ,,fachowca'', to ceny takie, że dziękuję. Komin będzie miał wyprowadzony z tyłu kozy, 1 m, kolanko 90 stopni i do samego dachu wyjdzie ok 2.4 m pewnie, bo nie liczyłem na jakiej wysokości może być wylot z kozy i nie pamiętam już poszczególnych wysokości. Obróbka komina i tak mnie czeka, więc czy opłaca się kupować ,,fabryczną'' izolowaną i do niej dymową, plus jakieś uszczelnienie pomiędzy nimi? Cena za samą taką rurę to ok 270 zł, widziałem, że są do nich takie nakładki, które w pewien sposób też izolują przed deszczem. Czy lepiej samemu kupować najtańsze rury i odpowiednią wełne (już nie najtańszą) i się pobawić bardziej? W życiu sporo prac budowlanych już zrobiłem, ale głównie typowe wykończenia i nigdy nie miałem szczerze problemów... ale tutaj wolę się dopytać, bo właśnie, konkretów nie ma w internecie i nie mam kogo zapytać za bardzo ;) większość takich tematów w internecie kończy się na ,,postawieniu komina'' i tyle z opisów, albo tylko elementy z których jest zrobiony, a to dla mnie mało ;) A co do ciągu komina, to zamierzam go ,,polepszyć'', ruchomą osłoną, nie wiem jak to się fachowo nazywa, na końcu komina obraca się takie kolanko, które ma lotkę, aby zawsze wylatywało z wiatrem, nie chciałbym, żeby mi przypadkiem przy rozpalaniu wiało i dym się cofał.
  2. Wybacz, chciałem szybko i głównie chodzi mi o zabezpieczenie tego przejścia, jak dokładnie je wykonać ;) Ogółem jest to piętro (poddasze), stary budynek, parter jest murowany, a piętro drewniane ;) jestem w fazie wykańczania pomieszczenia, ocieplony z każdej strony wełną mineralną, komin wolałem pozostawić w środku, ponieważ koza mała, a wiadomo, że te 2 m rury komina będą zawsze dogrzewać pomieszczenie Jeżeli miałbym wystawić za ścianę... nadal trzeba jakoś to zabezpieczyć ładnie, aby on ,,stał'' stabilnie, a chyba łatwiej wykonać to wewnątrz. Za ścianą by nikomu nie przeszkadzało, bo tam w zasadzie spory ogródek, mały sad ;) plus wewnątrz... chodzi opinia, że lepszy ciąg ma. Najbardziej chodzi mi o te przejście właśnie przez dach, czy dać po prostu najprostszą rurę, wepchać do okoła z 10-15 cm wełny, czy zamocować jakoś pustak ceramiczny, w sklepie poradzono mi, żeby ,,zaszpachlować gliną'' i będzie dobrze... ale jak na moje niewprawione oko to po pierwszym rozpaleniu w kominku... bym szukał drugiej chałupy
  3. Witam serdecznie, zamierzam wstawić komin stalowy (mała ,,koza'', która ma czasem ogrzewać pomieszczenie), głównie problem jest taki, że nie mam pojęcia w jaki sposób prawidłowo odizolować rury od drewnianych elementów. W pomieszczeniu nie ma możliwości podłączenia do przewodów kominowych, a że nie jest to parter, najłatwiej postawić stalowy komin. Obecnie coraz więcej istnieje takich rozwiązań, ale nie mam pojęcia jak to technicznie wygląda. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc nie można zrobić komina byle jak. Dach jest płaski, ma tylko kilka st. nachylenia, niestety pokryty papą. Same przewody izolowane dostępne w sprzedaży to zbyt małe zabezpieczenie (chyba), myślę że ta wełna, która jest w tych przewodach jedynie w niewielkim stopniu blokuję wysoką temperaturę, która przechodzi przez komin. Budowa całego komina z pustaków, czy cegieł raczej odpada, zbyt duży koszt i obciążenie. Wyczytałem o montażu przy pomocy klamer zamocowanych na krokwiach, a one, podtrzymywały jakąś konstrukcję z pustaków prawdopodobnie. Czy jest coś takiego możliwe? Jak zamontować prawidłowo taki komin, aby nic złego się nie stało. Prosiłbym o pomoc ;)
×
×
  • Utwórz nowe...