Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Dominos

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Dominos

 1. Materiał jest bardzo obrazowy i nawet ja, jako osoba zupełnie nie znająca się na temacie izolacji ani termicznej, ani akustycznej ani tym bardziej ogniowej, jestem w stanie z niego skorzystać Ma jednak jeden mankament - wartość podane w dB dla całych przykładowych przegród, badane były w warunkach laboratoryjnych, nie realnych. Skąd mogę mieć pewność, że zaproponowane rozwiązania sprawdzają się w praktyce? Czy ktoś izolował akustycznie w podobny sposób i może stwierdzić, że jest ok?
 2. Chyba źle się zrozumieliśmy. Chodziło o to, by osoba reprezentująca firmę Isover, wypowiadająca się na zadany temat, podała rzetelną informację o poziomie zmniejszenia hałasu - tak jak wspomniał bajbaga - lub zamieściła chociaż wiarygodne źródło takich informacji. Mam jednak wrażenie, że koniecznie dążycie tutaj do silnej konfrontacji zamiast skupić się na temacie
 3. Słuszna uwaga. Ewentualnie dobry byłby link do dobrego artykułu albo filmu z porównaniem różnych rozwiązań
 4. Czyli do kwestii wyciszenia powinienem podejść bardziej kompleksowo z tego co zrozumiałem. Nie wyciszać pojedynczych elementów, tylko całą konstrukcję? Wtedy uzyskam najlepszy efekt ?
 5. Cóż, etap projektowy mamy już dawno za sobą. Dom obecnie można tylko modernizować. Czytałem jednak, że wełna nie wygłusza wszystkich rodzajów dźwięków. Czy to prawda?
 6. Zapomniałem wspomnieć, że dodatkowo izolacja ma wyciszyć hałas z góry powodowany w większości przez biegające dzieci. Dolna część domu przeznaczona jest na biuro, natomiast góra jest zamieszkana i dlatego czeka nas remont i kładzenie rur. Zatem to wyciszenie ma również dotyczyć dźwięków z góry. I tak się właśnie zastanawiam, czy przed hałasem z zewnątrz nie lepiej w inny sposób wyizolować pomieszczenia. Pytanie tylko, w jaki sposób?
 7. Dom położony jest w pobliżu zakładu, do którego często przyjeżdżają duże auta, co wzmaga i tak już spory hałas z ulicy. Jeśli więc kładę wełnę, to oczekuję, że spełni ona swoją rolę. Wolę więc uniknąć błędów przy jej montażu. To logiczne.
 8. Myślę, że wycinanie tunelu dla rury może być dość uciążliwe w wykonaniu, zwłaszcza jeśli kanał taki będzie długi (a tak jest w moim przypadku). Dobrym wyjściem wydaje mi się więc pierwsza opcja z ewentualnym wypełnieniem czymś szczelin, które mogą powstać między wełną a rurą. Myślę jednak, że dobranie odpowiedniej wełny oraz jej dobre jakościowo położenie spowoduje, że nie będzie potrzebne żadne wypełnienie Czy możecie polecić mi wełnę do wykonania izolacji akustycznej w tym przypadku? Taką, która będzie dobrze wyciszała i jednocześnie łatwa do dopasowania do rur?
 9. Chcę położyć izolację akustyczną w postaci wełny na stropie. Z lektury tematu wiem, że trzeba unikać tzw. mostków akustycznych. Muszę jednak puścić przewody z wodą poniżej poziomu wylewki. Czy jest jakieś sensowne wyjście z tej sytuacji?
×
×
 • Utwórz nowe...