Skocz do zawartości

emciasa

Uczestnik
  • Posty

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez emciasa

  1. Kratki pod paleniskiem i nad są takich samych wymiarów. Na zdjęciu wygląda jakby była mniejsza, ale w rzeczywistości jest taka sama jak ta wyżej.
  2. U mnie wygląda to tak: kominek znajduje się na parterze domu, natomiast wentylator (turbina- u nas tak to było nazywane, ale to chyba to samo?)jest na środku domu na strychu, więc te kanały do poszczególnych pokoi mają średnio od 2 do 5 metrów. Wydajność turbiny była obliczana na podstawie metrów kw domu i dostosowana do ogrzewanej powierzchni. Kominek jest zamykany i raczej ma szczelną szybę (zdjęcie poniżej). Ma dwie kratki- jedną pod paleniskiem i drugą nad paleniskiem w tzw. gomorze gdzie powstaje ciepłe powietrze. Dodatkowo ma doprowadzoną rurę napowietrzającą z zewnątrz domu- puszczoną w chudziaku.
  3. Bardzo interesujące to wasze przekomarzanie się. Szkoda tylko, że tak wielu ekspertów nie potrafi odpowiedzieć na mój post... Jakieś pomysły?
  4. Witam, zakładam nowy temat, ponieważ nie znalazłam na tym forum podobnego. Posiadam kominek z systemem DGP. Początkowo bardzo cieszył mnie fakt, że paląc w salonie będzie ciepło w pokojach na poddaszu. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ towarzyszy temu dziwny zapach. Palę już drugi sezon w moim kominku. Wykonawcy instalacji DGP, stwierdzili, że początkowo paleniu będzie towarzyszył nieprzyjemny zapach z anemostatów, spowodowany wypalaniem się środków konserwujących rury alu i samego wkładu. Obudowa wkładu wykonana jest z płyt krzemianowo- wapiennych, a sam wkład stoi na specjalnym stojaku (był w komplecie z kominkiem). Bardzo proszę o pomoc, czym może być spowodowany duszący smród jaki towarzyszy paleniu. Dodam, że ten przykry zapach czuć na początku palenia, gdy rozgrzeje się wkład i załącza się na początku turbina. Czy są tam jakieś filtry, które po jednym sezonie należy wymienić? A może tak już zostanie... OBY NIEE :( Czy u Was też tak śmierdzi?
×
×
  • Utwórz nowe...