Skocz do zawartości

sebastianD

Uczestnik
  • Posty

    16
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez sebastianD

  1. Przy niedużej, własnej budowie również moim zdaniem nie opłaca się kupować. Szalunki dobrej jakości są drogie i musiałbyś wyłożyć dużą kasę, żeby były naprawdę dobrej jakości, a potem ciekawe komu to sprzedasz… Lepiej wypożyczyć np. od Hunnebecka i wtedy masz pewność, że masz dobry sprzęt, po zakończeniu budowy oddajesz i voila.
  2. Ja stałem przed takim samym wyborem roku temu, gdy budowaliśmy z żoną nasz wymarzony dom i całkowicie zgadzam się ze stachem – jakk robić to już porządnie bo pozniej tylko problemy. U nas na poddaszu są dwa małe pokoiki, właściwie nieużytkowane bo mamy tam trochę rupieciarnię. Co do wentylatora to mamy zamontowaną małą centralkę, zdecydowaliśmy się na nią z polecenia pracownika Gradientu, gdzie kupowaliśmy owy wentylator, ponadto odpowiadała nam cenowo. W dzisiejszych czasach cena często odgrywa jedną z głównych ról.
  3. Znajomy kiedyś wynajmował niewielką kawalerkę w starym bloku, ale dość wysokim. No i powiem szczerze, że byłem w toalecie, ale nie zastanawiałem się, gdzie jest prysznic... Dopiero jak chciałem umyć ręce zauwazylem, że brakuje też umywalki. Generalnie w mieszkaniu było tylko osobne pomieszczenie na wc, a kabina prysznicowa znajdowała się... w kuchni za otwartymi drzwiami! icon_biggrin.gif Pomyślałem sobie, że ktoś miał fantazję, ale najwidoczniej nie dało się tego inaczej rozwiązać... ;)
  4. Cytat

    Tez o tym pomyślałem, ale czy nie będzie kolidował z "pracami" przy umywalce icon_biggrin.gif przy umywalce zapewne dasz jakieś lustro, półeczkę i kinkiety więc grzejnik trochę by to wszystko zaburzał.
    Najlepsza lokalizacja wydaje mi się to na tej ścianie z kanałami wentylacyjnymi. Na tym grzejniku będą się suszyć przeważnie ręczniki, więc po wyjściu z wanny będziesz miał je na wy\ciągnięcie reki, po to aby wytrzeć się cieplutkim, suchym ręcznikiem icon_biggrin.gif


    Też na początku pomyślałem o ścianie między zlewem i wanną, ale rzeczywiście to może przeszkadzać i w tym układzie lepsza będzie ściana z oknem lub ściana z kanałem wentylacyjnym. Ale jeśli masz też zaplanowane półki, to chyba lepiej rzeczywiście posłuchaj się znajomych, oni widzieli łazienkę na żywo i na pewno ich ogląd będzie trafniejszy ;)
  5. Nie do końca rozumiem, co masz na myśli pisząc "koza"? Rozumiem, że chodzi o piec wolno stojący. Jaki dokładnie rodzaj pieca? Bo szczerze mówiąc, to jest to dość szerokie pojęcie - mogą być lepsze i gorsze piece, na jakie paliwo przede wszystkim?
  6. To zależy jaki efekt chcesz uzyskać. Osobiście chciałem, żeby listwy przypodłogowe były jak najmniej widoczne, dobierałem je do koloru podłogi, żeby nie rzucały sie w oczy, itd. Natomiast kładąc w ich miejsce większe panele raczej uzyskasz efekt odwrotny...
  7. Cytat

    Choć za oknem ładna pogoda, warto chyba już się przygotowywać do nowego sezonu grzewczego...
    Znacie jakieś dobre sposoby na oszczedność na ogrzewaniu?



    Pewnie! Koce, grubsze ubrania, gorące kąpiele... icon_biggrin.gif A tak poważnie, to ja np. zwykle zakręcam kaloryfery w nocy, a wiem, że niektórzy ludzie mają poodkrecane cały czas... W ciągu dnia się nagrzeje i na noc można trochę przykrecić. Poza tym, koniecznie uszczelnić okna.
×
×
  • Utwórz nowe...