Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

be6he6mo6th

Uczestnik
 • Posty

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez be6he6mo6th

 1. Wyszło to tak, pomalowałem po prostu rurki z 4 razy a wcześniej je przeszlifowałem,

  "Mam kiepski wzrok ... i nie widzę dokładnie. Coś jest na środkowym odcinku tych rur ? Czy to tylko plama na zdjęciu ?"

  To był zwinięty w kłębek kabel od internetu, który szedł od góry przez sufit.

  "Za grzejnikami montujesz ekrany styropianowe ?"

  Były wcześniej zamontowane folie aluminiowe, które za komuny miały za zadanie odbijać ciepło w stronę pokoju, o ile się dobrze orientuje. Ściągnąłem je zupełnie i wywaliłem.

  DSC01446.jpg

 2. Witam,
  Cyklinowałem po raz pierwszy i mnie zastanawia co zrobić? chodzi mi tutaj o zdjęcie gdzie widać takie szare fragmenty klepek to jest na środku pokoju dosłownie w centralnym miejscu, a na zdjęciu drugim widać takie bardziej pociemniałe prawdopodobnie od wody z kaloryfera? Nie wiem, wiem tylko to, że cykliniarka nie pociągneła ani tego, ani tego (przyznaje, że było to bardziej szare i bez koloru ) najpierw zaczalem 40, ale jak przejechałem 10 razy, doszedłem do wniosku, że wrzuce grubszy i dopiero efekt niezły był po 27 którym też z 10 razy przejechałem pokój, aż musiałem dociskać tą taśmę wajchą bo nie brało, następnie 2x 60, potem 80 2x a potem szlifierką boczną 40 krawędzie, i mam zamiar pokleić klepki na noc i pospoinować niektóre fragmenty, następnie przejadę 100 całość.

  Czy lakier mi zakryje te szare fragmenty? Bo raczej wątpię żebym mocniej mógł wydrzeć jeżeli przejechałem wszystko z 30 razy icon_biggrin.gif

  Jakby co to drewno z olchy.

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

  DSC01446.jpg

 3. Nie był stosowany acryl-putz

  Jest to ściana ogólnie murowana jakieś 40 lat temu ze zwykłej cegły, 15 lat temu elewacja robiona była, tak jest na zewnątrz, wewnątrz tradycyjny który był robiony zaraz po murowaniu, a na tynk poprzedni "majster" dawał ostatnio jakąś chemiczną mieszankę własnej roboty zmieszaną z gipsem, i pomalował to chlapakiem ryżowym na biało : icon_biggrin.gif
 4. Cytat

  zazwyczaj za szybko i na mokre takie efekty daje
  na jakim materiale to robisz (z czego ściany)?  Pojechałem najpierw byle jakim gruntem, następnie start stabilem niebieskim, finish dałem CE 68 semin, a później poleciał grunt atlasu, i po tym pojechałem akrylowym białym sufit dekoral zwyklym 3x i teraz przejechalem drugi raz dekoralem lateksowym, (nigdy nie malowałem lateksem, ale wziąłem bo kolor pasował). Chciałbym przypomnieć, ze to sie dzieje na tych samych dwóch ścianach i w okolicy tych miejsc co wcześniej powyłaziło i naprawione zostało, bo na reszcie pokoju to elegancko wszystko się trzyma.
  A i mogę dodać, że było BARDZO dużo poprzedniego gipsu-farby do zdrapania bo sama odłaziła nawet przed remontem, no ale sam zdrapałem pół ściany i wydawało mnie się, że chyba to dokładnie zrobilem.

  A i czy to normalne, że za drugim razem słabo mi kryje kolor ? Bo wydaje mnie sie, że jak światło z okna pada na ściane to widać poprzedni grunt czy to gips kolor jest taki parówkowy farby, a taki zielono jasne plamy wychodzą, po 1 razie było ich o wiele więcej, za drugim razem zamalowałem ale to całkiem i tak nie zakryło. To takie rzeczy jak wychodzą to jakiś mój błąd w sztuce? Czy to normalne zachowanie ściany.
 5. Witam
  Po 2 x szpachlowaniu przetarciu, zaprawkach, ponownym przetarciu, pogruntowaniu ścian, podczas 1 malowania w pewnych miejscach na dwóch ścianach wystąpiły takie jakby "burchle" tzn malując wałkiem "odłupiłem" warstwę gipsu, nie zrażając sie, przed drugim malowaniem zdarłem dookoła dużo tego odpadającego gipsu a następne zagruntowałem-zaszpachlowalem i przetarlem, wysuszyłem, ale niestety po drugim malowaniu burchle robią w okolicy poprzednich już dobrze trzymającej się warstwach tego gipsu na tych samych ścianach. Czego to jest wina? Coś źle zrobiłem? Dodam że malowałem farbą lateksową, tak podejrzewam tylko, że może dlatego, akurat w tych miejscach nie do końca ściany wyschły, ale to raczej niemożliwe bo tydzień ściany wietrzyłem w pokoju po zaprawkach to chyba sporo czasu.
 6. Witam, chciałem założyć osobny temat, ale widzę że już taki się pojawił, także ponawiam pytanie autora i zadaje od siebie dodatkowe:

  Czytając wszystkie posty w temacie trochę złapałem się za głowę i nie wiem co teraz, bo pomalowałem już sufit na biało dwa razy i mam wszystko przygotowane pod kolor ścian, A cyklinowanie chciałbym przeprowadzić samodzielnie, wypożyczając sprzęt i zrobić amatorszczyznę. Pytanie brzmi co teraz? Czy mogę skończyć malowanie tak jak chciałem i po cyklinować podłogę, polakierować, a najwyżej potem oczyścić ściany z kurzu przy pomocy odkurzacza ze szczotką, czy jednak to według was i tak będzie tak to zniszczone, pobrudzone, i będę musiał jeszcze raz malować? Nie ma szans żeby było najpierw malowanie a potem cyklinowanie?
 7. Witam, jest to mój pierwszy post więc prosze o wyrozumiałość, nie bardzo wiem czy w dobrym dziale zadaje pytanie...

  Pytanie wiąże się z tymi rurami w rogu, nawet nie wiem jak je poprawnie nazwać, chodzi oto jak je ukryć? Jakby co to zabudowa z suchego tynku, czy takie inne skomplikowane pomysły odpadają bo za bardzo nie chce się z tym trudzić. Proszę o pomysły. :P

  DSC01446.jpg

×
×
 • Utwórz nowe...