Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

laki9911

Uczestnik
 • Posty

  15
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O laki9911

 • Ranga
  Początkujący
 1. Zasobnik cwu planuje w kotłowni nie zastanawialem sie nad poj. Ale pewnie 200l. Rodzina 4 osobowa
 2. I gdzie ja tam napisalem,ze chce mega kotłownie?Chce mieć kotlownie z tylu i kropka!A czy będzie miala 3 czy 6m2 to mam w nosie aby wszedl piec,pojemnik na wodę i inwestor z wiadrem węgla.
 3. Wlasnie o tym pisze od samego początku.Problem w tym ze nie ma za dużo takich projektów.Dlatego założyłem ten wątek,może ktoś się natknął na taki projekt...i byłby łaskawy wkleić link do niego😉
 4. Nie chcę dużej kotłowni tak jak pisałem 6 lub 7 m2 wystarczy aby wystarczyło na dwa, trzy tygodnie opału. Na razie garaż będzie blaszany za którym będę trzymał drzewo, do składu węgla mam 150m także podjadę taczką raz na tydzień po węgiel
 5. Pomijając które rozwiązanie droższe,tańsze na razie nie planuję budowy garażu, także burza mózgów i pomóżcie ludzie!
 6. Niestety nie jestem synem biznesmena. Garaż w bryle domu to naprawdę dużo większe koszta. Nie uparłem się na te dwa projekty co podałem, liczę na propozycje innych forumowiczów, ale chyba jeszcze wszyscy w pracy....
 7. Nie chodzi tylko o sam wygląd, lecz przede wszystkim o wygodę przecież nie zrobię drewutni przed domem, tylko będzie z tyłu za domem połączona z garażem.
 8. Pisałem wcześniej że nie chcę dużej kotłowni myśle, że tak 6, 7 m2 wystarczy. I oczywiście nie chcę aby kotłownia była z przodu budynku tak jak jest w tej z23. Ponieważ dom będzie stał frontem do ruchliwej ulicy, chodnika no i wiadomo nie wyglądało by to zbyt ciekawie latać codziennie przez głowne wejście z drzewem popiołem itd.
 9. Wracając już konkretnie do tematu ma ktoś jakieś propozycje, sugestie? Może wkleję rzut domu na który natknąłem się w necie, własnie podobny układ by mi pasował, niestety nigdzie nie ma podobnych projektów z metrażem do max 120 m2, a ten tu prezentowany ma około 130m2. Oczywiście nie planuję tak dużej kotłowni.
 10. 2. MNn - podstawowe przeznaczenie terenów pod zabudowę jednorodzinną, o ustaleniach: 1) W stosunku do nowej zabudowy oraz budynków przebudowywanych i modernizowanych na terenach, o których mowa w §10 ust. 2; ustala się następujące wymagania: a) wysokość budynków mieszkalnych do II kondygnacji z dopuszczeniem realizacji w ostatniej kondygnacji użytkowego poddasza, b) posadowienie parteru budynku do 1,0 m powyżej najniższego punktu terenu w obrysie budynku, c) wysokość kalenicy do 10,0 m powyżej najniższego punktu terenu w obrysie budynku, d) kształtowanie architektury budynków harmonizującej z krajobrazem i regionem, pokrycie dachem spadzistym o symetrycznie nachylonych połaciach i procentowym spadku uzależnionym od rodzaju zastosowanego materiału pokryciowego, e) dopuszcza się podział nowo wydzielonych działek o powierzchni nie mniejszej niż 800 m2, f) dopuszcza się realizowanie wolnostojącej i bliźniaczej zabudowy gospodarczej - o wysokości budynków I kondygnacja z możliwością lokalizacji na granicach działek z warunkiem zachowania wymaganych norm i przepisów budowlanych. g) wprowadza się obowiązek zapewnienia możliwości lokalizowania garaży lub miejsc do parkowania na każdej działce, Więc chyba jednak mogę?
 11. MPZP jest: 1. MR - podstawowe przeznaczenie gruntów pod zabudowę zagrodową o ustaleniach: 1) Istniejąca zabudowa zagrodowa, mieszkaniowa i usługowa może podlegać wymianie, rozbudowie i przebudowie oraz zmianie sposobu użytkowania i przeznaczenia terenu. 2) Wolne tereny przeznacza się pod zabudowę zagrodową na warunkach: a) powierzchnia działki zagrodowej nie może być mniejsza niż 1.500 m2, b) wysokość budynków mieszkalnych do II kondygnacji z dopuszczeniem realizacji w ostatniej kondygnacji poddasza użytkowego, c) kształtowanie architektury budynków harmonizującej z krajobrazem i regionem, pokrycie dachem spadzistym o symetrycznie nachylonych połaciach o procentowym spadku uzależnionym od rodzaju zastosowanego materiału, d) posadowienie parteru budynku do 1,0 m powyżej najniższego punktu terenu w obrysie budynku, e) wysokość kalenicy do 10,0 m liczona od najwyższego punktu terenu w obrysie budynku, f) wysokość budynków gospodarczych, inwentarskich, składowych i innych - I kondygnacja z możliwością lokalizacji na granicach działek z warunkiem zachowania wymaganych norm i przepisów budowlanych. 3) Dopuszcza się zabudowanie obiektami mieszkalnymi i gospodarczymi łącznie do 20% powierzchni działki. 4) Jako przeznaczenie dopuszczalne na terenach, o których mowa w §10 ust. 1 pkt 2 ustala się: a) zabudowę mieszkaniową jednorodzinną na warunkach jak w §10 ust. 1 pkt 2 ppkt b, c, d, e, b) wysokość budynków gospodarczo - garażowych - I kondygnacja, c) obiekty usług publicznych i komercyjnych, d) rzemiosło usługowe nie oddziaływujące znacząco na środowisko, e) sieci i urządzenia infrastruktury technicznej, f) urządzenia komunikacyjne, za wyjątkiem stacji paliw i obiektów usług technicznych, g) wysokość obiektów do II kondygnacji, h) zieleń urządzoną wysoką i niską, 5) Obiekty i urządzenia, o których mowa w §10 ust. 1 pkt 4 można lokalizować pod warunkiem: a) że stanowią uzupełnienie lub wzbogacenie przeznaczenia podstawowego, b) zachowania zasad, by tereny przeznaczone pod te obiekty i urządzenia nie przekraczały 30% całości obszaru MR, c) zwarty obszar terenów zabudowy jednorodzinnej nie może przekraczać powierzchni 0,5 ha gruntów I - III klasy bonitacyjnej oraz 1,0 ha gruntów IV klasy bonitacyjnej, 6) Dopuszcza się możliwość realizacji budynków gospodarczo - garażowych, składowych, inwentarskich na granicach działek z możliwością zachowania wymaganych norm i przepisów budowlanych
 12. To gdzie kolego mam sprawdzić dokładnie jaka to w końcu działka, w akcie notarialnym, w kwicie od geodety jak dzielił działkę czy z gminy? A coś odnośnie projektu :-)
 13. Rolnikiem nie jestem, jestem zawodowym strażakiem, ale jeśli istniała by potrzeba posiadania pola nie byłoby problemu. Pytałem się w gminie Pana od tych spraw, mówił że nie muszę być rolnikiem aby budować się na tej działce. Kolega który trochę się zna na tych przepisach twierdzi jedynie że jeśli bym chciał kiedyś postawić na działce garaż na zgłoszenie do 35m2 to muszę jedynie wydzierżawić od kogoś pole na jakiś czas, oczywiście z tym też nie ma problemu.
 14. WPZP nie określa kąta nachylenia dachu a to WZiZT to nie wiem. Działka jest położona na wsi i jest to działka MR czyli budowa zagrodowa
 15. Witam! Jako, że to mój pierwszy post witam wszystkich. Tak jak w temacie poszukuję parterówki maksymalnie do 120m2 najlepiej z dachem czterospadowym (niestety takie mi się podobają, chodź wiem, że będzie trochę droższy) W domu chcę mieć 3 pokoje,salon połaczony z kuchnią, łazienka, przydałaby się też jakaś mała spiżareczka no i oczywiście kotłownia, w której będę palił drzewem i węglem(mam kawałeczek swojego lasu). Projektu poszukuję już dobre parę miesięcy, jak do tej pory mam kilka typów niestety nie odpowiada mi umiejscowienie kotłowni w wejściu od frontu, najlepiej jakby była umiejscowiona z tyłu domu z osobnym wejściem. Czy np. w tym http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/12502-lmb69a.html można by coś wykombinować waszym zdaniem aby kotłownię umieścić w 1.5. Próbowałem to sam jakoś wyrysować niestety nie wychodzą mi sensowne pokoje itp, może ktoś z Państwa mógłby mi pomóc. Bardzo podoba nam się też projekt z 23 (podoba wyglądem z zewnątrz) http://z500.pl/projekt/23/Z23,tani-i-prost...harakterze.html czy ktoś z Państwa mógłby doradzić żeby umieścić w nim kotłownię z tyłu budynku. Wiem że można by było zamienić łazienkę z P.G. oraz zlikwidować spiżarkę i kibelek ale czy byłoby to dobre rozwiązanie, żeby kotłownia była miedzy pokojami? Dom ma być oczywiście tani w budowie,działka 15a, wymiary ok 27szer. 47dł. wjazd od południa.
×
×
 • Utwórz nowe...