Skocz do zawartości

Wakmen

Uczestnik
  • Posty

    20
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

Posty napisane przez Wakmen

  1. Cytat

    Będzie zimno, zimno zimno w domu ! Lepszy BK tez biały a cieplejszy !!!!


    Linda napisałby: "co Ty wiesz o ... budowaniu..."
    Bez obrazy ale każdy materiał ma swoich zwolenników i przeciwników więć co się tyczy, który materiał jest lepszy, cieplejszy, zdrowszy, cichszy, twardszy można w nieskończoność dyskutować. Ja bardzo dużo rozpisałem się na temat silikatów w wątku podanym 2 posty wyżej. Co się zaś tyczy BK to na początku też byłem na niego zdecydowany ale jak poznałem go dogłębniej to zrezygnowałem.
  2. To ja właśnie nie rozumiem Tojego zdania. W jednym wątku piszesz:
    Cytat

    ... z izolacją nie należy przesadzać optymalne jest 4-8 w podłodze 12-15 strop i 10-12 ściana...


    a w drugim:
    Cytat

    Mażesz stawiać i z granitu byle byś izolował. Min 20 cm wełny i folia od środka. ja daję 30 cm. Niedługo i u nas trzęba będzie zejśc poniżej 40 kWh na metr kw. rocznie. Przecież nie budujesz domu na 3-4 lata! ...


    Więc zdecyduj się czy jesteś za odpowiednio dobrym zaizolawanie wszelkich przegród z zastosowaniem "ciepłych" okien, drzwi itp. czy izolować tylko tak sobie - cieniutko?
  3. Cytat

    Głównie ze względu na trwałość i zdrowie izoluje się od środka...


    Co za bzdury.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Gdzie to wyczytałeś?
    Cytat

    ... SKANSKA w swoich blokach np. na ul. Galopu w W-wie daje min 18 cm wełny z folią...


    SKANSKA nie buduje na ulicy GALOPU ale Osiedlu nazywa się Galopu i jest w W-awie Mokotów przu ulicy Puławskiej 270.
  4. Panie T. Brzęczkowski o to Pana wypowiedz z innego wątku:
    Cytat

    Mażesz stawiać i z granitu byle byś izolował. Min 20 cm wełny i folia od środka. ja daję 30 cm. Niedługo i u nas trzęba będzie zejśc poniżej 40 kWh na metr kw. rocznie. Przecież nie budujesz domu na 3-4 lata! ...


    Więc jak to jest z tymi grubościami?
  5. Cytat

    ... wełna mineralna, szklana czy styropian, mają taką samą izolacyjność czy są mokre czy suche ...


    Co do tego stwierdzenia to się nie zgadzam. Nasiąkliwość styropianu wynosi poniżej 0,1 % a wełny .... ohho, dużo.
    Załóżmy, że wełna (jakakolwiek) jest sucha to w jej włóknach są uwięzione drobniutkie pęcherzyki powietrza i wyśmienicie izoluje czyli b. słabo przepuszcza temperaturę przez swoje warstwy.
    Załóżmy, że wełna (jakakolwiek) jest mokra i w swoich włóknach jest uwięziona para wodna a nie daj Boże woda (wyśmienity przewodnik) to nadal tak samo izoluje? Chyba nie.
    Cytat

    ... z izolacją nie należy przesadzać optymalne jest 4-8 w podłodze 12-15 strop i 10-12 ściana...


    Takie standardy obowiązywały pod koniec lat 90 tych choć nadal jeszcze się spotyka inwestorów, którzy takie gróbości powłók izolacyjnych stosują. W dzisiejszych czasach, gdzie bardzo szybko rosną ceny ogrzewania poszukuje się rozwiązań w jakimś stopniu zaoszczędzić pieniądze wydane na ogrzanie. Na dachy raczej daje się 20 cm wełny gdyż jak każdy wie przez tę część dachu mamy największe straty. Co do innych elementów nie będę się rozpisywał ale można zauważyć, że na początku lat 90 i końca 80 na ściany optymalną warstwą styropiany było 6 - 8 cm a teraz ....
    Ja na ściany mam zamiar położyć 15 cm wełny, na dach 20 cm (może więcej ale jeszcze nie wiem jak będzie z kasą) a na podłogi 10 cm wełny (pod dechy sosnowe) i napewno 14 cm styropiany w pomieszczenia takich jak kuchnia i łazienka z ogrzewaniem podłogowym akumulacyjnym. Dlaczego? Chcę ześć ze współczynnikiem U poniżej 0,21.
  6. Cytat

    Napewno nie warto, zbyt dużo kasy w reklemie. Silka do doskonały przewodnik cieplny, jeżeli dasz od środka grubą wełnę z folią to będzie OK. Jak ocieplsz to silka odprowadzi cipło do ziemi pod dom a zatrzyma tylko wilgoć z powitrza.


    No nie!!!!!!!!!!!!! Muszę jakoś zareagować na ten post!!!!!!!!!!!!! Co za bzdury!!!!!!!!!!
    W razie wątpliwości zajrzyj do wątku
    Jak budować SILKĄ?
  7. Cytat

    ... Co do szybkości murowania, to nie rozumiem jak z mniejszych elementów można szybciej postawić ścianę niż z większych. Zamierzam murować na cienką spoinę klejową z piórem i wpustem.


    Sam już sobie odpowiedziałeś:
    "Zamierzam murować na cienką spoinę klejową z piórem i wpustem" a więc nie będzie spoiny pionowej. Co więcej, wykładasz klej np. na 5 bloczków na raz i chwytakiem przenosisz po jednym, poziomujesz, drugi dociskając do pierwszego, poziomujesz itd. Przy BK na zaprawę można robić szybko ale nierówno lub dokładnie i owiele dłużej jak na klej z jedną spoiną nawet przy większych bloczkach.
  8. A ja znam jeszcze inny wariant. Do kominka z płaszczem wodnym są podłączone kaloryfery i albo z powrotu z jednego z nich podłącza się wężownicę jako kolejnu grzejnik ale z zaworem termoregulacyjnym RTF. Regulacja takiego układu nie jest wcale trudna. Już sprawdzałem poprzez długie przesiadywanie w łazience z takim rozwiązaniem u kuzyna.
  9. A ten domek obok mojego nicka to co jest? Jakiś nienormalny domek? Całkiem normalny i maty zbrojące będę stosował. Na posadzce mam zamiar postawić kominek z płaszczem wodnym, 2 akwaria o łącznej pojemności 640 litrów jedno nad drugim i kuchnię murowaną i za nic w życiu nie chciałbym aby przez jakieś dziwne oszczędności posadzka mi popękała a na niej np. kafelki w kuchni.
    Radzę przemyśleć sprawę.
  10. W domach bez piwnic po wykonaniu fundamentów poprostu wsypuje się ziemię i powinni się ją zagęścić. Większość tych prac jest źle wykonana jak również nie da się tego wykonać naprawdę idealnie. Po paru latach ziemia sama w sobie zaczyna osiadać i pod posadzką powstaje poduszka powietrzna. Takie zjawisko może powodować pękanie poszadzki pod wpływem obciążenia meblami lub innymi ciężkimi przedmiotami (kominki, akwaria[duże]). Matyzbrojące nie są dużyw wydatkiem a jakościowo polepszą właściwości i trwałość naszej posadzki.
  11. 1. Ich ciężar to wielka zaleta. Bardzo dobrze tłumią dzwięki. Najlepiej.
    2. Stawia się raz dom (dla siebie raz jeżeli nie masz zamiaru go sprzedać) a to że bloczki są ciężkie to dlatego producent zmniejszył ich wymiar i ułatwił przenoszenie poprzez zastosowanie chwytaka.
    3. Czas stawiania takiej ściany jest krótszy od BK ....
×
×
  • Utwórz nowe...