Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Wakmen

Uczestnik
 • Posty

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

Wszystko napisane przez Wakmen

 1. Wakmen

  Silikaty

  Jakiś dziwny numer jak na audio tele.
 2. Wakmen

  Silikaty

  Linda napisałby: "co Ty wiesz o ... budowaniu..." Bez obrazy ale każdy materiał ma swoich zwolenników i przeciwników więć co się tyczy, który materiał jest lepszy, cieplejszy, zdrowszy, cichszy, twardszy można w nieskończoność dyskutować. Ja bardzo dużo rozpisałem się na temat silikatów w wątku podanym 2 posty wyżej. Co się zaś tyczy BK to na początku też byłem na niego zdecydowany ale jak poznałem go dogłębniej to zrezygnowałem.
 3. Wakmen

  Co sądzicie nt. silki

  To ja należe do dwóch grup: będę miał kolektory słoneczne (i nie tylko) oraz dobrze zaizolowany dom.
 4. Wakmen

  Czy ściany oddychają?

  To ja właśnie nie rozumiem Tojego zdania. W jednym wątku piszesz: a w drugim: Więc zdecyduj się czy jesteś za odpowiednio dobrym zaizolawanie wszelkich przegród z zastosowaniem "ciepłych" okien, drzwi itp. czy izolować tylko tak sobie - cieniutko?
 5. Wakmen

  Co sądzicie nt. silki

  A o to adres: http://www.oferty.net/inwestycja/?idi=29 Tego stwierdzenia to nie rozumiem.
 6. Wakmen

  Co sądzicie nt. silki

  Co za bzdury.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Gdzie to wyczytałeś? SKANSKA nie buduje na ulicy GALOPU ale Osiedlu nazywa się Galopu i jest w W-awie Mokotów przu ulicy Puławskiej 270.
 7. Wakmen

  Czy ściany oddychają?

  Panie T. Brzęczkowski o to Pana wypowiedz z innego wątku: Więc jak to jest z tymi grubościami?
 8. Wakmen

  Czy ściany oddychają?

  Co do tego stwierdzenia to się nie zgadzam. Nasiąkliwość styropianu wynosi poniżej 0,1 % a wełny .... ohho, dużo. Załóżmy, że wełna (jakakolwiek) jest sucha to w jej włóknach są uwięzione drobniutkie pęcherzyki powietrza i wyśmienicie izoluje czyli b. słabo przepuszcza temperaturę przez swoje warstwy. Załóżmy, że wełna (jakakolwiek) jest mokra i w swoich włóknach jest uwięziona para wodna a nie daj Boże woda (wyśmienity przewodnik) to nadal tak samo izoluje? Chyba nie. Takie standardy obowiązywały pod koniec lat 90 tych choć nadal jeszcze się spotyka inwestorów, którzy takie gróbości
 9. Wakmen

  Czy ściany oddychają?

  Tak więc ja dołoże swoje 3 grosze i podam adres internetowy z dość ciekawym artykułem: http://www.muratorplus.pl/ED329ABF6A4E4E57...571835B8CF0.htm Więcej nie będę się rozpisywał gdyż temat jest bardzo drażliwy.
 10. Wakmen

  Co sądzicie nt. silki

  No nie!!!!!!!!!!!!! Muszę jakoś zareagować na ten post!!!!!!!!!!!!! Co za bzdury!!!!!!!!!! W razie wątpliwości zajrzyj do wątku Jak budować SILKĄ?
 11. Wakmen

  etapy budowy - ile kosztują?

  Tutaj znajdziesz przykładowe Kosztoryst domów.
 12. Co się tyczy tego wątku to na innym forum były już takie tematy: 1. Dom parterowy czy z poddaszem? Ratunku! 2. Budować dom z poddaszem użytkowym czy nieużytkowym? Warto się w nie zagłębić.
 13. Wakmen

  Silikaty

  Sam już sobie odpowiedziałeś: "Zamierzam murować na cienką spoinę klejową z piórem i wpustem" a więc nie będzie spoiny pionowej. Co więcej, wykładasz klej np. na 5 bloczków na raz i chwytakiem przenosisz po jednym, poziomujesz, drugi dociskając do pierwszego, poziomujesz itd. Przy BK na zaprawę można robić szybko ale nierówno lub dokładnie i owiele dłużej jak na klej z jedną spoiną nawet przy większych bloczkach.
 14. Wakmen

  Z czego ściany

  Ja porwałem się na silikaty SILKA na klej.
 15. Wakmen

  Kominek a ogrzewanie podłogowe

  A ja znam jeszcze inny wariant. Do kominka z płaszczem wodnym są podłączone kaloryfery i albo z powrotu z jednego z nich podłącza się wężownicę jako kolejnu grzejnik ale z zaworem termoregulacyjnym RTF. Regulacja takiego układu nie jest wcale trudna. Już sprawdzałem poprzez długie przesiadywanie w łazience z takim rozwiązaniem u kuzyna.
 16. Wakmen

  Zbrojenie płyty podłogowej

  A ten domek obok mojego nicka to co jest? Jakiś nienormalny domek? Całkiem normalny i maty zbrojące będę stosował. Na posadzce mam zamiar postawić kominek z płaszczem wodnym, 2 akwaria o łącznej pojemności 640 litrów jedno nad drugim i kuchnię murowaną i za nic w życiu nie chciałbym aby przez jakieś dziwne oszczędności posadzka mi popękała a na niej np. kafelki w kuchni. Radzę przemyśleć sprawę.
 17. Wakmen

  Zbrojenie płyty podłogowej

  W domach bez piwnic po wykonaniu fundamentów poprostu wsypuje się ziemię i powinni się ją zagęścić. Większość tych prac jest źle wykonana jak również nie da się tego wykonać naprawdę idealnie. Po paru latach ziemia sama w sobie zaczyna osiadać i pod posadzką powstaje poduszka powietrzna. Takie zjawisko może powodować pękanie poszadzki pod wpływem obciążenia meblami lub innymi ciężkimi przedmiotami (kominki, akwaria[duże]). Matyzbrojące nie są dużyw wydatkiem a jakościowo polepszą właściwości i trwałość naszej posadzki.
 18. Wakmen

  Silikaty

  1. Ich ciężar to wielka zaleta. Bardzo dobrze tłumią dzwięki. Najlepiej. 2. Stawia się raz dom (dla siebie raz jeżeli nie masz zamiaru go sprzedać) a to że bloczki są ciężkie to dlatego producent zmniejszył ich wymiar i ułatwił przenoszenie poprzez zastosowanie chwytaka. 3. Czas stawiania takiej ściany jest krótszy od BK ....
 19. Wakmen

  Silikaty

  Zapraszam do wątku Jak budować Silką?
 20. Wakmen

  Silikaty

  Zapraszam do wątku Jak budować Silką?
×
×
 • Utwórz nowe...