
Wakmen
Uczestnik-
Posty
20 -
Dołączył
-
Ostatnio
-
Dni najlepszy
1
Wszystko napisane przez Wakmen
-
Jakiś dziwny numer jak na audio tele.
-
Linda napisałby: "co Ty wiesz o ... budowaniu..." Bez obrazy ale każdy materiał ma swoich zwolenników i przeciwników więć co się tyczy, który materiał jest lepszy, cieplejszy, zdrowszy, cichszy, twardszy można w nieskończoność dyskutować. Ja bardzo dużo rozpisałem się na temat silikatów w wątku podanym 2 posty wyżej. Co się zaś tyczy BK to na początku też byłem na niego zdecydowany ale jak poznałem go dogłębniej to zrezygnowałem.
-
To ja należe do dwóch grup: będę miał kolektory słoneczne (i nie tylko) oraz dobrze zaizolowany dom.
-
To ja właśnie nie rozumiem Tojego zdania. W jednym wątku piszesz: a w drugim: Więc zdecyduj się czy jesteś za odpowiednio dobrym zaizolawanie wszelkich przegród z zastosowaniem "ciepłych" okien, drzwi itp. czy izolować tylko tak sobie - cieniutko?
-
A o to adres: http://www.oferty.net/inwestycja/?idi=29 Tego stwierdzenia to nie rozumiem.
-
Co za bzdury.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Gdzie to wyczytałeś? SKANSKA nie buduje na ulicy GALOPU ale Osiedlu nazywa się Galopu i jest w W-awie Mokotów przu ulicy Puławskiej 270.
-
Panie T. Brzęczkowski o to Pana wypowiedz z innego wątku: Więc jak to jest z tymi grubościami?
-
Co do tego stwierdzenia to się nie zgadzam. Nasiąkliwość styropianu wynosi poniżej 0,1 % a wełny .... ohho, dużo. Załóżmy, że wełna (jakakolwiek) jest sucha to w jej włóknach są uwięzione drobniutkie pęcherzyki powietrza i wyśmienicie izoluje czyli b. słabo przepuszcza temperaturę przez swoje warstwy. Załóżmy, że wełna (jakakolwiek) jest mokra i w swoich włóknach jest uwięziona para wodna a nie daj Boże woda (wyśmienity przewodnik) to nadal tak samo izoluje? Chyba nie. Takie standardy obowiązywały pod koniec lat 90 tych choć nadal jeszcze się spotyka inwestorów, którzy takie gróbości
-
Tak więc ja dołoże swoje 3 grosze i podam adres internetowy z dość ciekawym artykułem: http://www.muratorplus.pl/ED329ABF6A4E4E57...571835B8CF0.htm Więcej nie będę się rozpisywał gdyż temat jest bardzo drażliwy.
-
No nie!!!!!!!!!!!!! Muszę jakoś zareagować na ten post!!!!!!!!!!!!! Co za bzdury!!!!!!!!!! W razie wątpliwości zajrzyj do wątku Jak budować SILKĄ?
-
Tutaj znajdziesz przykładowe Kosztoryst domów.
-
koszty domu parterowego i z użytkowym poddaszem
temat odpisał na pytanie Wakmen w kategorii Stan surowy zamknięty
Co się tyczy tego wątku to na innym forum były już takie tematy: 1. Dom parterowy czy z poddaszem? Ratunku! 2. Budować dom z poddaszem użytkowym czy nieużytkowym? Warto się w nie zagłębić. -
Sam już sobie odpowiedziałeś: "Zamierzam murować na cienką spoinę klejową z piórem i wpustem" a więc nie będzie spoiny pionowej. Co więcej, wykładasz klej np. na 5 bloczków na raz i chwytakiem przenosisz po jednym, poziomujesz, drugi dociskając do pierwszego, poziomujesz itd. Przy BK na zaprawę można robić szybko ale nierówno lub dokładnie i owiele dłużej jak na klej z jedną spoiną nawet przy większych bloczkach.
-
Ja porwałem się na silikaty SILKA na klej.
-
A ja znam jeszcze inny wariant. Do kominka z płaszczem wodnym są podłączone kaloryfery i albo z powrotu z jednego z nich podłącza się wężownicę jako kolejnu grzejnik ale z zaworem termoregulacyjnym RTF. Regulacja takiego układu nie jest wcale trudna. Już sprawdzałem poprzez długie przesiadywanie w łazience z takim rozwiązaniem u kuzyna.
-
A ten domek obok mojego nicka to co jest? Jakiś nienormalny domek? Całkiem normalny i maty zbrojące będę stosował. Na posadzce mam zamiar postawić kominek z płaszczem wodnym, 2 akwaria o łącznej pojemności 640 litrów jedno nad drugim i kuchnię murowaną i za nic w życiu nie chciałbym aby przez jakieś dziwne oszczędności posadzka mi popękała a na niej np. kafelki w kuchni. Radzę przemyśleć sprawę.
-
W domach bez piwnic po wykonaniu fundamentów poprostu wsypuje się ziemię i powinni się ją zagęścić. Większość tych prac jest źle wykonana jak również nie da się tego wykonać naprawdę idealnie. Po paru latach ziemia sama w sobie zaczyna osiadać i pod posadzką powstaje poduszka powietrzna. Takie zjawisko może powodować pękanie poszadzki pod wpływem obciążenia meblami lub innymi ciężkimi przedmiotami (kominki, akwaria[duże]). Matyzbrojące nie są dużyw wydatkiem a jakościowo polepszą właściwości i trwałość naszej posadzki.
-
1. Ich ciężar to wielka zaleta. Bardzo dobrze tłumią dzwięki. Najlepiej. 2. Stawia się raz dom (dla siebie raz jeżeli nie masz zamiaru go sprzedać) a to że bloczki są ciężkie to dlatego producent zmniejszył ich wymiar i ułatwił przenoszenie poprzez zastosowanie chwytaka. 3. Czas stawiania takiej ściany jest krótszy od BK ....
-
Zapraszam do wątku Jak budować Silką?
-
Zapraszam do wątku Jak budować Silką?