Skocz do zawartości

Paweł1972

Uczestnik
  • Posty

    14
  • Dołączył

  • Ostatnio

Paweł1972's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Witam, nie miałem czasu pisać, jestem po konsultacji w terenie z architektem adaptującym projekt, wszystko jest na moje szczęście OK mury mogą się piąć do góry, sorry ale nie będę się rozpisywał bo padam na twarz, a tą noc już prześpię mam nadzieje spokojnie, dzięki za wszystkie rady, Demo Tobie WIELKI DZIĘKI za podtrzymywanie mnie swoimi postami na duchu, sorry, że naraziłeś się przez mój problem co po niektórym. Pozdrawiam idę spać
  2. Panowie ... spokojnie nie ma się o co kłócić. Wy się sprzeczacie, a ja już czwartą noc nie śpię, okrutnie mnie przestraszyliście, wiadomo, że ja podejmuje ostateczna decyzję jako inwestor w końcu to moja kasa, a jestem w takiej rozpaczy, że chodzi mi po głowie zburzenie tego wszystkiego w pierony .....jak pójdę na wojnę z wykonawcami i kierownikiem budowy, którzy twierdzą, że nie ma absolutnie zagrożenia, wiadomo jak to się skończy i jak długo to będzie trwało, pod względem prawnym wiem jakie są tego konsekwencje, pracuje w takim zawodzie, że wiem o co chodzi. Teoria teorią, prawo prawem, obliczenia obliczeniami ..... ale praktyka też jest ważna, chodzi o to czy nie zawali się to w diabły ?? :(:(
  3. Będę o to zabiegał, tylko co to da, spokój pod względem formalnym, jak mi się chałupa zawali to w diabły z dziennikiem budowy.
  4. Jak najbardziej się zgadzam. Tylko wydaje mi się, że Kierownik Budowy też nie działa na moją szkodę (w złej wierze ), i jak by było na maxa spieprzone nie wyraziłby zgody na dalsze prace.
  5. Jakby Ciebie to spotkało też byś "zrywał" boki z głupoty swoich wykonawców - budowlańców ?
  6. Co Wy macie z tymi obliczeniami ?? Źródło : https://budujemydom.pl/stan-surowy/fundamenty-i-piwnice/a/559-czy-trzeba-zbroic-lawy-fundamentowe Czy trzeba zbroić ławy fundamentowe? Domy jednorodzinne, a więc budynki stosunkowo małe i lekkie, najczęściej posadowione są na betonowych ławach fundamentowych (ewentualnie żelbetowych stopach fundamentowych). Oznacza to, że w przypadku stabilnego, dobrze zagęszczonego lub skonsolidowanego gruntu, ławy fundamentowe mogą – teoretycznie – nie mieć ani jednego pręta. Jednak w praktyce zawsze stosuje się zbrojenie niekonstrukcyjne (nie wymagające obliczeń). Nie dopuści ono do zniszczenia fundamentów, a tym samym budynku w sytuacjach takich, jak powódź, osunięcie gruntu, wymycie gruntu spod części fundamentu itp. Zbrojenie to pełni zatem podobną funkcję, co pasy bezpieczeństwa w samochodzie, które w codziennej eksploatacji nie są potrzebne, ale podczas wypadku mogą uratować życie.
  7. Po pierwsze, cala ta sytuacja mnie nie cieszy, po drugie kierownika budowy z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem nie można nazywać "jakimś tam" Kierownikiem i na jakiej podstawie można stwierdzić, że się na niczym nie zna. I Ten "wspaniałomyślny kierbud" akurat robi to za darmo bo jest moim bardzo dobrym znajomym, więc na kasę mnie nie naciąga i jaj sobie ze mnie nie robi. Co do artykułu z BD jeżeli dla Ciebie to jest śmieszne, że ludzie mają takie problemy to postaw się w ich sytuacji, ciekawe czy też byś "boki zrywał" jakby to spotkało Ciebie. Pozdrawiam.
  8. Nooooo bardzo śmieeszne................ będę się żegnał, bo widzę że co po niektórzy sobie zaczynają jaja robić, dzięki za odpowiedzi i naświetlenie sytuacji. Pozdrawiam.
  9. Tak zostało wykonane, i nie wiem czy to ważne ale nie jest tak wszędzie.
  10. Kierownik ma uprawnienia konstruktora, badań geotechnicznych nie ma, dom parterowy z użytkowym poddaszem, fundament będzie lany w szalunkach zakończony wieńcem 4 druty 12.
  11. Niestety samo się zrobiło za pomocą wykonawcy :( jestem właśnie po rozmowie z w sumie dwoma Kierownikami Budowy ( byli widzieli ) jeden prowadzący budowę drugi zaprzyjaźniony do konsultacji, oboje twierdzą że nic się nie stanie i się nie przejmować, trochę się uspokoiłem, ale .............. Można prosić o rozwiniecie
×
×
  • Utwórz nowe...