Skocz do zawartości

benytraktor

Uczestnik
  • Posty

    101
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez benytraktor

  1. Cytat

    tez tak chcę z tymi oknami icon_smile.gif




    Cieszy budowa a bardziej "prawie" możliwość zamieszkania. Ja mam to za sobą icon_biggrin.gif przed wczoraj montowałem listwy przypodłogowe icon_biggrin.gif ale już mieszkamy pełną parą icon_biggrin.gif. niesamowite uczucie icon_biggrin.gif. Wcześniej z rodzicami jedna kuchnia jedna łazienka itd. więc wiesz o czym piszesz. Pomimo że teraz też mieszkamy z rodzicami (budynek dwurodzinny) ale mamy swój salon swoją kuchnie łazienkę wszytko, tylko wejście jedne. gratuluje.
    Zapewne ogród zimowy jest bajerem przynoszącym wielka frajdę icon_biggrin.gif ja mam duże okno balkonowe które przy drobnym słoneczku robi świetny klimat.
    Też mam podłogówkę (oprócz sypialni) a z uwagi,że jeszcze nie umiem się odzwyczaić od kapci to jest mi strasznie ciepło.
    Sławek zaglądnij do mnie tam są zdjęcia okna z ciepłym montażem. Chodzi głównie o to że ta pianka pomiędzy "futryną" a ścina jest zaklejona taśmą co przyczynia się do mniejszych strat ciepła. Spotkałem się z opinią, że to bajer, który nic nie daje. Jednak mi się wydaje że daje dużo. mam nieocieplony budynek jeszcze a "ciągnięcia" zimna z tamtą ciężko odczuć. A mieszkałem w bloku i był brak taśmy można było odczuć chłód z tych miejsc.

    A własnie ja też miałem przyjemność współpracować z abakonem icon_biggrin.gif brałem od nich materiał do wykończenia poddasza, płyty, gips, stelaże itd, a po za tym brałem od nich drzwi wewnętrzne icon_biggrin.gif

    Aga życzę szybkiego wprowadzenia.
  2. Dziękuję Solange icon_biggrin.gif jest bardziej zaawansowane icon_biggrin.gif bo wczoraj się wprowadziłem icon_biggrin.gif nadrabiam zaległości zdjęciowe icon_biggrin.gif

    a więc dalej poddasza icon_biggrin.gif wyzwaniem dla mnie było zrobienia stelaży do okna, jak to "kuwa" obrobić, od czego zacząć. w sklepach multum systemów, które kosztują fortunę. więc wujek Youtube udzielał korków i skleciłem kilka opcyi icon_biggrin.gif. Wrzucę swoje zdjęcie :PP heheh podczas okładania wełny. Poddasze zajęło mi dokładnie 2 tygodnie tj. ułożenie wełny (łącznie ze strychem), przykręcanie grzybków, foli, płyt itd..... Robiłem to z moim ojcem, żeby nie było, że wszystko przypisuje sobie. oczywiscie to było bez obróbki gibsem, to mnie dopiero czekało.

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

  3. nie ukrywam, że pięknie to wygląda. szybko rośnie. choć nie ukrywam ja bym się bał porwać na taką inwestycję icon_biggrin.gif a dokładnie w takim stylu. Chodzi mi o to, że to wszystko bardzo a to bardzo szybko. ja osobiście u siebie po zrobieniu tynków i wylewek czekałem dwa miesiące na "wyschnięcie, przed układaniem wełny. Co do wylewek to popieram przedmówce, skropić i przykryć folią tak też ja robiłem. i nie miałem wszystkiego szczelnie zamkniętego, bo po pierwszym dniu (pomimo, że było też ciepło - może nie 30 stopni ale ciepło) miałem wszystkie szyby zaparowane. po wykonaniu tynków i wylewek dopiero teraz skończyłem ocieplanie poddasza, a wylewki były zrobione w czerwcu. ale abakon buduje nie pierwszy dom napewno ma to obcykane. ja u siebie tylko strop podlewałem wodą icon_biggrin.gif przez tydzień icon_biggrin.gif
  4. Też pierwsze słyszę, ze mam być specjalny. Mam kominek w swoim domu (trwa podłączenie) i doprowadzenie też mam zrobione i to się robi nawet wtedy gdy się nie ma rekuperacji. mam kominek z płaszczem wodnym, więc czyścić będę bezpośrednio z paleniska z uwagi, że płaszcz wodny jest też zrobiony tez z dołu. mam też z gilotyną - co prawda troszkę dopłaciłem, ale efekt otwierania (a bardziej nie wy-dostosowanie się dymu do salonu) jest rewelacyjny. miałem przyjemność sprawdzić ten fakt więc ten gadżet mogę polecić.
×
×
  • Utwórz nowe...