Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

kubmarcin

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O kubmarcin

 • Ranga
  Początkujący
 1. " A jak wygląda sprawa izolacji tego stropu czy tez dachu? Czy jedyną izolacją jest 80cm pustka powietrzna stryszku? Co w przypadku wentylowania tego stryszku brak jakiejkolwiek izolacji cieplnej. " Strych wyłożony jest włóknem szklanym - prawdopodobnie nigdy nie wymienianym, częściowo już poprzesuwanym (bloki są z lat 80) Poza tym po obu jego stronach są otwory wentylacyjne Czy obniżając strop K-G zabezpieczyłeś tą przestrzeń niewentylowaną między K-G a stropem żelbetowym folią paroizolacyjną? Przestrzeń między stropem a kartono-gipsem jest pusta,nie jest zabezpieczona (jak widać na zdjęciach) Rok temu po rozwaleniu zabudowy gdy padał deszcz po rurze kapała lekko woda, przyszedł dekarz wchodził na dach, jak twierdził wyglądało że jest wszystko w porządku ale coś tam jeszcze zrobił. Zimą gdy pojawił się problem poprosiłem innego dekarza o sprawdzenie co się dzieje. Wchodził na strych, przeprowadził oględziny i stwierdził że nic nie widzi niepokojącego. Obaj wyszliśmy na dach i wokół rury papa była sucha ogólnie na dachu nie było prawie śniegu. Z rury kanalizacyjnej mocno parowało i nie miała daszku. Dekarz popatrzył i stwierdził, że wszystko jest w porządku. A problem jest !!! mnie wykańcza :(
 2. Zdjęcia: 1 - przed remontem (byłą drewniana zabudowa oklejona płytkami) 2, 3 i 4 - po jej zdemontowaniu (widać że problem istniał od dawna, właśnie tą szparę wypiankowali) 5 - widać, że najpierw obniżony został sufit na całej długości wc 6 i 7 - następnie wykonano tylną zabudowę 8 i 9 - na zdjęciu widać oświetlenie w suficie drugie jest bliżej drzwi i to właśnie z niego zaczęła kapać woda 10 - zdjęcie zrobione przez otwór od oprawy oświetleniowej nad podwieszonym sufitem, po wykryciu problemu (woda dosłownie się lała) 11 i 12 - rura od kanalizacji w powiększeniu widać wiszące krople wody (widać też wspomniane uszczelnienie pianką) 13 i 14 - zaciek w wc 15 i 16 - zaciek w łazience (ściana przemokła) - w tym miejscu w ubikacji jest rura od kanalizacji, bo wc jest krótrze od łazienki 17 i 18 - żeby było wiadomo jaki to typ bloków, rodzaj dachu (pokryte papą)
 3. Czy ocieplenie rury wystarczy ? Rurę należy ocieplić w mieszkaniu, na poddaszu, na dachu ? Proszę podać e-mail to prześlę zdjęcia !
 4. Kupiłem mieszkanie w blokach z wielkiej płyty mieszkanie na samej górze w dwu piętrowym bloku. Blok ma płaski dach ale pomiędzy mieszkaniem a dachem jest strych wysokość mniej więcej 80 cm da się tam wejść na kucaka, albo wpełzać na leżąco. Mieszkanie jest po generalnym remoncie. W ubikacji zrobiłem podwieszany sufit. Gdy temperatura na zewnątrz spadła i zaczęli grzać z podwieszanego sufitu zaczęła kapać woda, a dokładnie z otworu w którym zamontowana była oprawa oświetleniowa w podwieszanym suficie ( o dziwo z otworu bliżej drzwi, sufit podwieszany ma dwa punkty świetlne). Po analizie zrobionych zdjęć i obserwacji tego co się dzieje, jak również wizycie Panów specjalizujących się w naprawie dachów, stwierdziliśmy, że w wyniku różnicy temperatur woda skrapla się na rurze od kanalizacji, która poprzez poddasze ( o którym wspominałem wcześniej) wychodzi na dach. Rura od kanalizacji wychodząca na dach nie ma daszka i intensywniej z niej w zimę parowało. Po jakimś czasie woda przestała kapać przez otwór ale cały czas skraplała się na rurze, w wyniku czego pojawiły się żółte plamy na podwieszanym suficie i przemokła ściana do łazienki i tam też widać, że problem narasta, bo żółta plama na połączeniu sufitu i ściany jest coraz większa. Problem ten nie daje mi spać i muszę coś zrobić, żeby zatrzymać to skraplanie. Dlatego też szukając pomocy zwracam się do Państwa z prośbą a nawet błaganiem o przemyślenie problemu i jeśli to możliwe proszę o wskazówki co zrobić żeby zatrzymać skraplanie i zapobiec powtórnemu powstaniu problemu. Jeśli, ktoś może mi pomóc proszę o kontakt to prześlę zdjęcia. Moim zdaniem problem istnieje od lat ale teraz tak jakby się nasilił, min. przez to że powstałe przez lata szpary przy rurze od kanalizacji ekipa remontowa uszczelniła pianką.
×