Skocz do zawartości

nikes

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez nikes

 1. Ja rozumiem, że sąsiad jeśli ma podstawy szczególnie w przypadku prac wykonywanych nie zgodnie z projektem itd to zawsze może wnieść zastrzeżenia. Interesuje mnie jednak następująca sytuacja:

  - wniosłem o warunki zabudowy i dostałem decyzję pozytywną dla mnie
  - kolejny mój krok to wykonanie projektu i złożenie wniosku o pozwolenie na budową

  I tu mam pytanie: decyzję o warunkach zabudowy mam i teraz jeśli wykonam projekt zgodny z tą decyzją to czy wówczas jeśli sąsiadowi się coś odmieni może wnieść zastrzeżenie w celu zablokowania przebudowy (ja nie buduję tylko przebudowuję budynek).
 2. Cytat

  Po co coś pisać jak wiesz swoje. icon_evil.gif

  Zapoznaj się z podanym przepisem + dodatkowo z ustaleniami MPZP.

  Masz działkę w zabudowie zwartej, a w związku z tym "narażony" jesteś na takie konsekwencje wynikające z tego rodzaju zabudowy.
  Dziękuję za informację, gdybym wiedział to bym nie pytał. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że sąsiad nadbuduje jak będzie chciał i nic mu nie zrobię, będę siedział w cieniu a okna okna mi będą gniły z wilgoci. No nieźle. Gdyby jego budynek był od strony północnej to bym miał to w dxxxx. Nikt nie odpowiedzał jednoznacznie, ale domykając temat jednym słowem g.w.o mu zrobię, zrobi co będzie mu się podobać, niedługo może mnie z własnej posesji wygoni.
 3. Cytat

  A czemu to "gość" musi, a Ty już nie?
  Przypowieść o Kalim była już cytowana, więc nie ma sensu się powtarzać.
  Z tego powodu, że te budynki nie są budowane a już stoją od wielu lat. Gdybym budował lub nadbudowywał i tym samym świadomie szkodził sąsiadowi w postaci zasłonięcia okna lub zacienienia działki wiedząc że postępuję po hamsku to bym nie myślał o takich inwestycjach lub gdyby sąsiad nie wyraził zgody na złagodzenie przepisu to bym się dostosował do obowiązujących. Jeśli ktoś Tobie na całej szerokości działki od strony południowej chciał wybudować 8 metrowy budynek to byś mu pozwolił?
 4. Cytat

  Kolego, piździliard razy były te przepisy tu cytowane i objaśniane, minimum wysiłku chyba jest ok, aby korzystać z dobrodzejstwa tego forum i forumowiczów
  Słuchaj kolego. Nie chcesz odpowiadać to omiń temat i się nie denerwuj. A jak wiesz gdzie jest odpowiedź to podaj link do podobnego tematu.

  Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. Okno oknem, ale jest przepis że od granicy musi gość odstąpić chyba 3 metry. Z tym, że budynek parterowy jest już przyklejony obok. Więc jak to się ma do przepisów? Może się dokleić bez mojej zgody czy nie?
 5. Mój budynek stoi od granicy ok 0,5 metra. Kiedyś to były działki jednego właściciela. Jedynie daszek tego niższego budynku przylega do mojego, ale odległość między nimi jest 0,5 m - tamten jest postawiony w granicy. Ok, nawet jeśli musiałbym zamurować okno to przecież są przepisy, które mówią, że budujący musi odstąpić chyba 3 metry od granicy. Czy ten zapis nie obowiązuje?
 6. Witam. Mój budynek (piętrowy ze strychem o wysokości ok 9 metrów) jest doklejony do budynku sąsiada (parterowy wysokość ok 4 metrów). Od strony sąsiada na piętrze mam okno z widokiem na dach budynku sąsiada. Sąsiad wymyślił sobie, że dobuduje poddasze użytkowe z dachem kopertowym (wysokość budynku z nadbudówką ok 8metrów). trzeba też zaznaczyć, że mój widok na dach sąsiada jest od strony południowej. On tym projektem zasłoni mi okno i zacieniuje całą działkę.

  jeśli chodzi o nadbudowę:
  - jaką powinien zachować odległość w tej sytuacji od otworu okiennego?
  - jaką powinien zachować odległość od granicy gdzie nie ma budynku?
  - czy mogę skutecznie wyegzekwować odległość zgodną z przepisami, czy starostwo zrobi jak będzie chciało czyli wyrazi zgodę na nadbudowę?

  Serdeczne dzięki z góry za odpowiedź.

  DSC01446.jpg

 7. Witam.
  Kupiłem nieruchomość w centrum miasta i chciałbym ją przebudować.

  Od ulicy powiększyć otwory okienne, wstawić 2 drzwi (odrębne wejście do lokali użytkowych na parter) wybić w drugiej części piwnicy (po prawej stronie) okno z drzwiami i zrobić drugie wejście. Zmienić ogrodzenie.

  Rozumiem, że potrzebuję pozwolenie na budowę ze Starostwa, czy sąsiad po lewej stronie budynku może wyrazić sprzeciw i mnie zablokować z przebudową? Remont wizualny będzie od ulicy a nie z jego strony.

  Proszę o podpowiedź.

  DSC01446.jpg

×
×
 • Utwórz nowe...