Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Ultrament - hydroizolacje/chemia budowlana

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Ultrament - hydroizolacje/chemia budowlana

 • Ranga
  Początkujący
 1. Widzę, że na tym forum pojawił się również IWB i korzysta z tych samych oklepanych haseł co na innych forach (np. forum muratora, forum budowlane.pl). Piekarz cukiernik ? Może coś nowego, bardziej twórczego ! A kto to Maciej z EZO TV ? To jakiś kanał dla cukierników ?
 2. Sprecyzuję: uzupełnić spoiny, płytki oczyścić i zmatowić i ułożyć izolację podpłytkową bezpośrednio na "stare" płytki, potem klej, płytki itd. Nie trzeba usuwać starych płytek (o ile są stabilnie połączone z podłożem) tylko zastosować rozwiąznie tzw. płytka na płytkę. Dodatkowo oczywiści przenosimy osiowo dylatacje w tarasie (jeżeli takowe istnieją) oraz pamiętamy o taśmach uszczelniających ..... itd itd.
 3. E niekoniecznie folia, choć to rozwiązanie proste acz mało estetyczne. Wojtek112 formułując pytanie powiedział tylko, że nie chce zrywać płytek. Dlatego w przypadku, gdy płytki są dobrze zespolone z podłożem (brak głuchych odgłosów przy opukiwaniu) istnieje alternatywa: Uzupełnić ubytki zaprawy do spoinowania, powierzchnię płytek oczyścić i zmatowić, wykonać izolację podpłytkową z FLEXO Taras, potem klej np. nasz Klej do tarasów, fuga i gotowe. Informacje o produktach i karty techniczne na stronie (link niżej). Pytanie tylko, czy jest miejsce na kolejną warstwę (płytki+klej). My tu gadu-gadu, a kolega Wojtek112 niech się wypowie odnośnie naszych sugestii.
 4. Widzę, że ktoś zna rynek chemii budowlanej. Dla reszty informacja powszechnie znana: MC = ULTRAMENT a dokładniej MC Bauchemie = ULTRAMENT.
 5. Należy w pierwszej kolejności ocenić w jakim stanie są płytki. Najprostsza metoda to tzw. opukiwanie. Jeżeli są dobrze związane z podłożem to OK, ale jeżeli podczas opukiwania słychać głuche dźwięki oznacza to, że płytki odspoiły się od podłoża. W pierwszym przypadku możliwe rozwiązanie to usunięcie starej zaprawy fugowej i zastąpienie jej nową (ale w żadnym przypadku NIE NALEŻY STOSOWAĆ ZAPRAW EPOKSYDOWYCH !!!). Najlepiej zaprawa cementowa klasy CG2AW. Ten symbol oznacza zaprawę cementową o podwyższonych parametrach + o wysokiej odporności na ścieranie + o bardzo niskiej nasiąkliwości. Po wyschnięciu zaparwy do spoinowania, czyli po okresie ok. 2-3 tygodni wyschniętą spoinę można zaimpregnować np. Impregnatem do tarasów naszej firmy. W przypadku nr 2 prac do wykonania jest więcej - usunięcie płytek, sparwdzenie jakości wylewki, wyrównanie podłoża, wykonanie izolacji podłytkowej, przyklejenie płytek, fugowanie i ewentualna impregnacja. Są rzowiązania systemowe, których nie będę opisywał, chyba że ktoś jest zainetersowany.
×
×
 • Utwórz nowe...