Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

corthez1974

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O corthez1974

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Czy mógłbyś mi powiedzieć z jakimi kosztami wiąże się ewentualna przeróbka tychże kominów? Dla porównania dodam że mój sąsiad miał niedawno wykonaną instalację wentylacji mechanicznej z rekuperatorem w nowo budowanym domu koszt ok 21k.
 2. Czyli rozumiem że wykonanie GWC ma sens, nastepnym krokiem będzie przystosowanie , wpięcie jej do - myślę że w niedalekiej przyszłości wykonanej wentylacji mechanicznej a na razie próba korzystania z niej.
 3. Piszesz ze specyfikacja grawitacyjnej instalacji kominowej praktycznie nie pozwala na przystosowanie jej do współpracy z rekuperatorem. Ja myślę jednak że trzeba szukać kogoś kto spojrzy na ten problem z innej strony z projektem domu w ręku i stwierdzi że da się zrobić. Czytałem gdzieś że są firmy które specjalizują sie w przystosowywaniu istniejących już instalacji do mechanicznych systemów wentylacyjnych, mam nadzieję że także z rekuperatorami. GWC chcę wykonać teraz jako pierwszy krok potem w przyszłości jak budżet pozwoli chciałbym przerobić moją wentylacje na mechaniczną, jeśli ktoś za ro
 4. Z twojej wypowiedzi wynika żę nie można zrobić lu jest to prawie niemożliwe patrz skuteczne rekuperacji w zamieszkałym domu. Myslę że da się tylko trzeba policzyć za ile, i znaleźć odpowiednio pozytywniw nastawionych uczciwych wykonawców - z czym est największy problem
 5. Rozumiem że muszę wykonać obrzęd gromniczy ale co on mi powie? Czy dom jest szczelny? Jeżeli tak to go rozszczelnie moją metodą . Czy ten test da mi odpowiedź ile będzie kosztować ewentualne przerobienie mojej instalacji w przyszłości? Jeżeli tak to wykonam go gdyż będzie z niego podwójny pożytek. Ponadto gdzieś czytałem że kominy wentylacyjne bardzo dobrze nadają się do przystosowania wentylacji mechanicznej lub z rekuperatorem. Czy możesz mi wyjaśnić ja taki test gromniczy wykonać?
 6. Ok. No to w takim razie skąd się w moim domu do góry powietrze bierze teraz gdy okna są zamknięte? a żadnych nawiewników, dziur, kratek, rozszczelnień nie mam. Wg mnie powietrze migruje i dostaje się do domu tam gdzie może najłatwiej, a że nie może łatwo, więc próbuje się dostać kanałami wentylacji grawitacyjnej dopóki nie rozszczelnię domu. A ja go rozszczelnię i podam powietrze z GWC proste a ono już będzie wiedziało gdzie trafić ( do jakiego pokoju) Możesz mi odpowiedzieć? Z tego co ja wiem - pamiętam - to ciepłe powietrze idzie do góry.. a zimne na dół. Chodzi o to by w budynkach z wenty
 7. Ok zgodzę się. Jednak ja mam nowy dom i myślę że jest on bardzo szczelny nowe okna itp itd żadnych ekstra otworów, dobrze ocieplony brak balkonów itp mostków termicznych, pyzatym ja podam powietrze w 2 miejscach w domu a myślę że powietrze cyrkuluje w zależności od temperatury zimne na dole się rozleje a cieplejsze będzie szukać rozszczelnienia w górnej części domu i takowe znajdzie ( kratka wentylacyjna) a myślę że to powietrze trafi wszędzie tam gdzie powinno czyli do wszystkich pomieszczeń. Zresztą to przecież działa w domach gdzie są nieszczelności i nawiewy podokienne.
 8. Wydaje mi się że fizyka w tej kwestii była jest i będzie niezmienna. Po prostu jeśli masz podciśnienie to jakąkolwiek dziurę w domu zrobisz to powietrze automatycznie zostanie przez nią wciągnięte. Tak po prostu będzie, chodzi tylko o to żeby to powietrze było zimą cieplejsze od tego zewnętrznego. Latem to już inna historia musimy je wtłoczyć bo cudów nie ma w domu zimniej niż na dworze samo nie wleci, a jeśli wleci to bardzo leniwie. Mam nadzieję że ktoś już coś takiego wykonał i podzieli się wrażeniami z tego systemu.
 9. Tak tylko ja już posiadam kominy wentylacyjne a na razie nie posiadam środków na instalację wentylacyjną mechaniczną. Rozważam wykonanie gruntowego wymiennika ciepła oraz podanie tego powietrza do wnętrza budynku. Myślę że w zimie powietrze które i tak i tak będę musiał jakoś dostarczyć ( rozszczelnienie okien czy ew kratki podokienne)poprzez ten wymiennik ciepła będzie już trochę ogrzane np o 7-10 stopni. Podciśnienie w budynku wymusi jego zassanie . Zawsze to jakaś oszczędność na początku. Potem w przyszłości można pomyśleć o wentylacji mechanicznej i wykorzystać to powietrze z gruntowego wy
 10. Witam. Z powodów czysto ekonomicznych nie mogłem sobie pozwolić na wybudowanie systemu mechanicznej wentylacji z rekuperacją. Koszt ok 20k. Czy w tym przypadku będzie rozsądne wykonanie gwc, oraz w miarę wydajne korzystanie z niej w przypadku tejże grawitacyjnej wentylacji ? Być może w przyszłości przemyślę wykonanie mechanicznej wentylacji jeśli koszty nie będą porażające.
×
×
 • Utwórz nowe...