Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Szymon8611

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Szymon8611

 • Ranga
  Początkujący
 1. No w sezonie grzewczym dom ogrzewa jakiś tam kocioł...poza sezonem nie trzeba ogrzewać powietrza. Stosowanie PCi dla potrzeb wentylacyjnych?? czyli? Myślałem o cenie brutto:) to jeszcze zależy na jakim rejonie wykonuje się odwiert...są firmy, które specjalnie zawyżają cenę usługi, bo same "interesują" się wykonastwem PCi
 2. Min kubatura pomieszczenia to 30m3, jak to co ogrzewa? przecież to nie jest wolno stojąca szopka na środku szczerego pola. Pomieszczenie w budynku, garaż, piwnica, suszarnia czy coś podobnego. Jak mamy alternatywne źródło ogrzewania to korzystamy z PC kiedy nie ogrzewamy domu/wody z np. kotła. i powietrze czerpiemy z zewnątrz(wtedy kiedy jest ciepło). Wyżej stwierdziłem że jesli nie ma alternatywnego ogrzewania wody/domu to lepsze są gruntowe PC. Jednak można PPC wspomóc "pozwalając" jej korzystać z powietrza wewnątrz. A pomieszczenia same przez siebie także muszą być wentylowane, więc nikt się nie udusi. Konkretny dobór pompy już zależy od indywidualnych spraw klienta. Ale istnieją i znam takie przypadki gdzie PPC do c.w.u. sprawdzają się bardzo dobrze, zamontowane w piwnicy choćby. Aczkolwiek bardziej polecę to rozwiązanie komuś kto mieszka nad morzem, niż komuś z Zakopanego:)
 3. Co wyczerpie za minutę? Powietrze w pomieszczeniu?? Kilka postów wyżej zaznaczyłem że kubatura pomieszczenia musi być odpowiednia. Poza tym pompa nie działa non stop....podgrzewa i się wyłącza. No i jeśli w okresach zimy grzejemy czym innym, to spokojnie można zastosować czerpnię z zewnątrz
 4. No ma tyle do tego. że pompa powietrza musi skądś czerpać powietrze:)) i jej sprawność wynika z tego czy czerpie zimniejsze czy cieplejsze:) z zewnątrz w okresach przejściowych (wiosna, jesień) jest chłodniej niż wewnątrz pomieszczenia w którym jest stale ok 10st C:)
 5. Co do powietrznych to powiem tak...zależy to od regionu gdzie są instalowane (min temp zewn), ale także od miejsca gdzie są umiejscowione. Jeśli pompę umieścimy w pomieszczeniu o odpowiednich gabarytach, które jest także w miarę ciepłe (tzn, gdzie temp. jest min 10st C, to taka pompa dobrze się sprawdzi. Oczywiście gruntowa pompa jest lepsza...ale droższa i potrzeba rozkopać ogródek...:)Generalnie jeśli ktoś w zimie ogrzewa dom (i wodę) z np. kotła to pompa powietrzna na czas po sezonie niskich temperatur jest jak najbardziej OK:) Odwierty...na ostatnim szkoleniu na którym byłem, dosyć dobrze był wałkowany temat poziome czy pionowe...praktycznie nie ma różnicy pomiędzy wydajnością, ani stabilnością warunków, kwestia tylko możliwości powierzchniowych. No i odwierty to ok 100zł/m, a koparka za rozkopanie ogródka nawet sporego to pewnie koło 3000zł.
 6. Są takie systemy i dobrze się sprawdzają. Możliwe jest zastosowanie Gruntowej pompy ciepła, jak i powietrznej. Cena powietrzne oscyluje w granicy 10tys (zależy jaki producent), gruntowej jest troszkę wyższa, ale mamy gwarancję ciepłej wody przez cały rok. Decydując się na powietrzna pompę, trzeba wybrać odpowiednie miejsce na usytuowanie jej. Ponadto istnieje w leci także możliwość schładzania przyległego pomieszczenia.
×
×
 • Utwórz nowe...