Skocz do zawartości

janek90

Uczestnik
  • Posty

    11
  • Dołączył

  • Ostatnio

janek90's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Z dokumentów które widziałem wynika że w całości jest to budynek gospodarczy. Pomieszczenia które są w projekcie nie zgadzają się z tymi co są w rzeczywistości. Nie wiem czy dokumentacja jest kompletna bo jest tylko rzut przyziemia i dachu. Jak mam rozumieć przyziemie? Jako parter czy jako piwnice znajdującą się poniżej poziomu gruntu? Z dalszej części budynku pasowało by że przyziemie = parter. W rzeczywistości jest parter i piętro o wysokości ok. 2,1m. Czy jest jakaś szansa żeby to niedużym kosztem wykorzystać do zamieszkania?
  2. na działce stoi juz inny dom. a to o czym pisze to bylo kiedys stare mieszkanie ale jakies 20 lat stoi juz nieuzytkowane. nie wiem jeszcze jaki jest wpisany sposob uzytkowania tych pomieszczen. a jesli chodzi o grzywny to gdzie mozna znalez ich wartosci?
  3. no to jest nadzieja nad pietrem jest skosny dach. kąt pochylenia jest niewielki ale jest
  4. ale tego ze na pietrze pomieszczenia maja 2,1m nie omine chyba...
  5. o ile stary projekt gdzies jest. Ale i tak nie bede mogl zgodnie z prawem tam zamieszkac bo w suterenie nie mozna zrobic pokoju a na pietrze beda dwa male pomieszczenia o wysokosci 2,1m- czyli za niskie wg prawa budowlanego. A cene projektu znalazlem gdzies na forum jak ktos opisywal kapitalny remont domu z przerobkami.
  6. z wodami gruntowymi nie powinno byc wiekszego problemu, to tylko 40 cm. Mam jeszcze jedno pytanie na ktore pewnie usłysze odp "lepiej sie tego ie tykaj" itp. Jesli na takie roboty nie bede mieć pozwolenia projektu itp. to bedzie to samowola budowlana. W przypadku kontroli konieczna bedzie rozbiórka lub przywrócenie stanu pierwotnego + grzywna. no wlasnie w jakeij wysokości ta grzywna? Znalazłęm ze max 5tys zł. Szukałem tez o zmianie sposobu uzytkowania budynku ale sprowadzało sie to do przywrócenia jego pierwotnego stanu. Tylko w jednym miejscu znalazłem że może za to być mandat do 500zł. Jak to z tymi grzywnami jest? Zrobienie samego projektu to prawie 10tys. wiec i tak by sie oplacalo. Wiadomo ze nikt tego nie bedzie robić tak z mlotem w reku, opinia architekta wiele kosztować nie będzie. Ale opinia + wszystkie papiery to juz calkiem inna kwota.
  7. chyba zle to ująłem. To co powstanie w moim przypadku to suterena. Ale ze zrobieniem okna nie bedzie problemu bo zagłębienie podłogi nie bedzie większe niz 0,9m
  8. czyli mojego przypadku to nie obejmuje bo max zaglebienie na calej powierzchni to 0,4-0,5m. Wiec poziom podlogi przy ścianie z oknami nie bedzie wiecej zagłębiony niż 0,9m
  9. wiem że odkopanie wiele by wyjasnilo. mozna by sprawdzić z czego sa fundamenty, jak gleboko i czy jest ława. niestety nie mieszkam tam gdzie to jest i tak sobie gdybam. co do okien... To w zadnej piwnic po adaptacji na cele mieszkalne nie powinno byc okien? jakie jest tego uzasadnienie? Ps. jak dodac cytat?
  10. zakladajac ze fundamenty maja te 80 cm bo jest to min ile powinno byc to jest szansa na poglebienie? nad parterem jest strop betonowy(raczej monolityczny). Myslałem zeby go skuc i zrobic z parteru i pietra jeden poziom. ale to chyba jeszcze wieksza ingerencja w budynek niz z poglebieniem. nad pietrem ktore tez ma 2,1m wysokosci jest dach drewniany pokryty papa. od wewnatrz jest trzcina i tynk(do usuniecia). jesli chodzi o ogrzewanie to powierzchnia nie wielka bo w calosci to stare mieszkanie ma 5x7m w tym ponad 1/3 to schody. A jesli chodzi o formalna adaptacje to nie wiem jak z tym by bylo. Kiedys tam ktos mieszkal ale czy pozniej bylo to w calosci adoptowane jako budynek gospodarczy tego nie wiem. ale mysle ze nie bylo by takiej potrzeby skoro nie bylo by tam meldunku. co do przeniesienia starego drewinanego domu to mysle ze koszta sa duzo wieksze. tym bardziej ze przed rozebraniem trzeba by zrobic nowy projekt przystosowany do dzisiejszych przepisow, rozebrac budynek, przewiez go, zrobic fundamenty zlozyc go wymienic zgnite elementy i zrobic kapitalny remont... raczej nie oplacalne jako rozwiazanie tymczasowe
  11. Witam! W budynku gospodarczym jest stare mieszkanie od dawna nieużywane. Chciałbym je zamieszkać ale wysokość pomieszczń wynosi 2,1m. Na parterze jest jedno pomieszczenie ok 3x5m w którym chciałbym obniżyć podłogę o ok 40cm.W tej chwili jest równo z terenem. Nie wiem jakie są tam fundamenty wiec wszystkie dywagacje to troche wróżenie z fusów. Zakładam że maja ok 80cm głębokośći (min strefa przemarzania) i nie mają ławy fundamentowej co często sie zdarza. W internecie znalazłem że do ławy fundamentowej można piwnice bezpiecznie pogłębić. Czy przy fundamencie bez ławy pogłębienie do połowy bedzie bezpieczne? Jak wygląda to od strony prawnej praktycznej i finansowej? Rozumiem że będzie konieczne pozwolenie na budowe, projekt itp. Czy może da sie to jakoś uprościc i nie pakować sie w koszta? Dodam jeszcze że będzie trzeba wykuć okno na krótszej ścianie. Dla tych co poradzą że lepiej to zburzyć i wybudować nowe odpowiem odrazu że ma być to rozwiązanie tymczasowe na kilka lat, prawdopodobnie bez meldowania kogokolwiek w tym mieszkaniu.
×
×
  • Utwórz nowe...