Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

matrax

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O matrax

 • Ranga
  Początkujący
 1. OK, rozumiem przekaz. Odpowiedz mi tylko na cytowane pytanie
 2. Może ja teraz coś napiszę dla rozładowania atmosfery, bo widzę małą "spinkę" między Panami. Moja sytuacja wygląda tak że chodzi o zaizolowanie 30-sto centymetrowego pasa fundamentu który będzie wystawał powyżej podłogi. Na starej części domu będę kręcił GK i tam miałem w planach wyjechać z folią z wylewek powyżej fundamentu i w ten sposób odciąć wilgoć od ścian GK. Ponadto stare mury są krzywe wiec GK mnie nie ominie. Tym sposobem wierzę uniknąłbym problemu wilgoci. Nowe mury są proste i aż zal kręcić do nich płyt, stad moje pytanie. Czy nie dałoby się tych kilku scian, a w zasadzie tych kilku 30-cm pasów fundamentu czymś zaizolować żeby nie trzeba było na tych nowych, prostych murach kręcić GK? Jeśli nie ma sprawdzonego 100% skutecznego sposobu to polecę płytami cały dom, trudno. P.S. Pytanie z innej beczki. Czy przed kręceniem GK i po skuciu starego tynku powinienem najpierw "zarzucić" ściany nowym, świeżym tynkiem czy to nie ma sensu i od razu kłaść GK?
 3. Takie pytanie. Jakim preparatem, czym konkretnie zaizolować ścianę fundamentową powyżej podłogi aby tynk się jej złapał i co najważniejsze nie chłonął wilgoci z fundamentu?
 4. Witam. Piszę na tym forum gdyż mam nadzieję, że są tutaj fachowcy którzy pomogą znaleźć odpowiedź na nurtujące mnie pytania. No więc może od początku. Robię sobie w domu mały remoncik kilku pomieszczeń i bardzo, ale to bardzo podoba mi się efekt jaki daje kamień położony na ścianie. Wiadomo jednak, że kamień to droższa sprawa, a ja doszukałem się informacji, że jego gipsowa imitacja prezentuje się równie okazale i to mnie właśnie zainteresowało. Wyczytałem również, że wyprodukowanie takiego kamienia nie jest rzeczą nieosiągalną dla zwykłego śmiertelnika szczególnie jeśli mowa o ścianach wewnątrz budynku. Jako, że pracuję głównie w domu stąd mam sporo wolnego czasu, a że ambitna ze mnie chłopina to pomyślałem ze sam bym mógł sobie taką gipsową imitacje kamienia zrobić. I teraz pojawia się pytanie czy ktoś z forumowiczów orientuje się jakich składników i w jakich mniej więcej proporcjach trzeba użyć do produkcji takiej imitacji kamienia? Jako, że jak sama nazwa wskazuje głównym składnikiem rozumiem, że będzie gips, ale ile tego gipsu i co jeszcze wchodzi w skład takiego cacka? Ustalmy, że wszystkie proporcje będą podawane na m2, czyli ile gipsu i pozostałych, potrzebnych składników muszę zakupić i wymieszać żeby otrzymać m2 "kamyczków"? Dla ułatwienia dodaje linki o czym mowa: http://www.izabell.net/kostkaminiaturki/miniaturka%20graczyk.JPG - kamyk i forma http://kamienie.com.pl/photos/formy-plytki-elewacyjnej-imitacja-kamienia-lupek-2244225370.jpg - inna forma http://images03.olx.pl/ui/11/91/52/1307168880_212528952_8-sztukateria-gipsowa-imitacja-piaskowca-PRODUCENT-.jpg - przykładowy efekt końcowy Mam nadzieję, że opisałem w miarę jasno w czym rzecz i że są tu osoby znające odpowiedź na dręczące mnie pytania. Pozdrawiam.
×