Skocz do zawartości

piotrde2806

Uczestnik
  • Posty

    5
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez piotrde2806

  1. Cytat

    Regeneracja powierzchni lakierowanej na przykładzie "deski barlineckiej" - instrukcja może być przydatna ze względu na wyznaczony kierunek działań.

    O dziwo - instrukcja ta powtarza się na wielu portalach.

    W zasadzie lakieru chyab nie trzeba gruntownie zdzierać a zmatowić - najważneijsza jest przyczepność nowej wartswy do starego podłoża.


    no to już mi lżej na sercu icon_smile.gif
    a jakim preparatem najlepiej malować?
  2. Cytat

    Jeśli tak podoba Ci się rozwiązanie z punku 1, to przynajmniej zrób porządne podłoże w miejscach, w których pojawią się samochody, czasem musisz podjechać czymś dużym i wtedy prawie pewne jest że na takim starym - niby ubitym gruncie - wystąpią odkształcenia od powierzchni, czyli po prostu mogą się pojawić dołki-koleiny, szczególnie po wiosennych roztopach icon_rolleyes.gif
    Nie wiem, czy możesz liczyć, że tak po kostce - jak piszesz - "woda ładnie spłynie do rynny, którą planowałem zainstalować na końcu kostki"... woda w dużej ilości przesącza się przez spoiny między kostkami - stąd wykonuje się drenaże pod kostkami. Woda ładnie Ci spłynie, ale po litej powierzchni, np. po asfalcie icon_rolleyes.gif


    Bardzo Ci dziękuję za te wyjaśnienia. Postaram się jeszcze dziś wrzucić zdjęcie mojego podwórka. Może z niego da się więcej wyczytać.
  3. Cytat

    Piotrde2806 - to ile korytować, zależy od tego co już masz na placu zrobione.

    1. Jeżeli masz gruz albo kamienie wymieszane z gruntem, ubite przez lata, wtedy rozsypujesz tylko suchy beton i w to wbijasz kosteczki. Podnosisz cały plac o 15 cm w górę. Jeśli oczywiście możesz. Często tak nie można ze względu na drzwi i okna do piwnicy.

    2. Załóżmy, że masz tylko ubitą ziemię, wtedy potrzebujesz 15 cm na kostkę z suchym betonem plus 10 cm na warstwę nośną z suchego i zagęszczonego zagęszczarką betonu (ewentualnie 15-20 cm gruzu mielonego zagęszczanego zagęszczarką) plus 5 cm piasku na samo dno. Łatwo policzyć, że musisz korytować na 30 do 40 cm.

    3. Załóżmy, że całą zimę stoi Ci wielka kałuża na placu, wtedy musisz dodatkowo zrobić meliorację terenu. Zakopujesz dreny. Wodę wyprowadzasz do kanalizy lub do głębokiego dołu drenażowego zasypanego kamieniami/gruzem.

    Czy teraz łatwiej ogarnąć temat?



    Rzeczywiście kałuża stoi w tym miejscu, ale myślalem, że podnosząc teren i robiąc spadek od domu w głąb podwórka ok.5m pozbędę się tej kałuży a i po kostce woda ładnie spłynie do rynny, którą planowałem zainstalować na końcu kostki. Jeśli chodzi o pkt.1 to dla mnie najrozsądniejsze. Akurat dom postawiony mam w dołku, dookoła teren się podnosi, fundament mam na 60cm, więc chciałem podnieść trochę teren przy fundamencie robiąc spadek w stronę, w mojej sytuacji, lasu.
    Jak z tą warstwą ziemi? Należy ją zrywać mimo tego że chcę rozpocząć podłoże pod kostkę właśnie od tej wysokości, która jest teraz?
  4. Moje pytanie:
    Mam podwórko gdzie leży ziemia polna,kamienista. Zrobiłem murek wokół okna piwnicznego wystający ok.20cm ponad powierznię gruntu na podwórku. Na wysokości tego murku (oczywiście odliczając grubość kostki) chcę ułożyć kostkę brukową. Jak powinienem przygotować podłoże? Jest człowiek, który mi wmawia, że muszę zerwać warstę ziemi, która jest teraz na podwórku i dopiero wysypać piasek lub żwir, tylko ile ja wydam pieniędzy żeby to wykonać? Przecież jak to zerwę to zrobi mi się warstwa 40cm - weź i to wysyp! Czy to ma sens? przecież ta ziemia jest ubita, jak wysypię 20cm piasku lub żwiru to nie wystarczy? Prosze o lojalną odpowiedź. Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...