Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

ACzarko22

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O ACzarko22

 • Ranga
  Początkujący
 1. Dane podawane przez producentów to nie problem, ale ja raczej myślałem o realnych sprawnościach podanych rekuperatorów tj. Brink, Aeri ew Orcon. Innymi słowy szukam danych np. z jakiegoś domu pokazowego lub instalacji gdzie można zweryfikować obietnice dot. określonych urządzeń. Z drugiej strony mam obawy, czy jest producent/dystrybutor, który jest na tyle pewny swojego urządzenia by podawać realne sprawności. Jako zwykły inwestor przed zakupem bazujemy jedynie na obietnicach dostawcy.
 2. Oczywiście pytam o drogę ale w kwestii wyboru rekuperatora a raczej jak pisałem dostępu do prawdziwych danych. NA chwile obecną szukam realnych danych dot. skuteczności rekuperatorów - Brink, Aeris i Orcon ew innych podobnej klasy.
 3. Jako przyszły potencjalny użytkownik rekuperacji stoję przed wyborem odpowiedniego urządzenia. Szukając na forach można znaleźć wiele opinii i często sprzecznych! Analizując specyfikację techniczną wybranych urządzeń zapominamy, ze podane parametry ( np. dot. skuteczności) producent podaje jako rezultat w warunkach laboratoryjnych. W rezultacie w realu ew w innej strefie klimatycznej skuteczność danego urządzenia może odbiegać od zapewnień ( obietnic) producenta. W tym miejscu pojawia się pytanie do drogich forumowiczów, czy ktoś znalazł producenta/dystrybutora, który zamieni obietnice (
×
×
 • Utwórz nowe...