Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

zulu79

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O zulu79

 • Ranga
  Początkujący
 1. hehe 300 zł, nie ma sprawy pod warunkiem, że paliwo będzie po 1,50 zł/l a kostaka masła za 1,0 zł. Nie po to człowiek uczy się 25 lat + 5 praktyki, później zdaje uprawnienia, więc w wieku ok. 30+ może projektować tego typu sprawy, żeby później zarabiać minimalną krajową. Za ceną z regóły idzie jakość. Moim zdaniem realna cena to ok. 1000-1500 zł netto. Biorąc pod uwagę, że ZUD to ok. 40-100 zł, paliwo niech by 50 zł, to zostaje ok. 150 zł za około (w sumie) 2-3 dni pracy. Narysować można w 2 h ale później - stanie w urzędach, korkach etc. 50 zł na dzień, lol. Dziękuje bardzo. Jak spotykam takich co za takie pieniądze chcą jakiekolwiek opracowanie to nawet nie komentuje. Po prostu żegnem Pana/ Panią. Zaznaczam, że na brak pracy nie narzekam. Gratuluje Panu, który za 300zł otrzymał kompletny projekt + uzgodnienia. To Pan jest naciągaczem. Pozdrawim,
 2. zulu79

  beton komórkowy czy ceramika

  Proszę Państwa. Nie było moją intencją podważanie korzyści płynących z użycia bloczków z BK, a jedynie ustosunkowanie się do akumulacyjności ceramiki jako nie pożądanego zjawiska. Każdy sam powinien zapoznać się z cechami fizycznymi poszczególnych materiałów budowlanych i podjąć najlepszą dla siebie decyzję. Wyszukiwarki nie gryzą więc trzeba poświęcić trochę czasu na weryfikację opinii przedstawianych na forach. Zalecał bym jedynie, żeby nie korzystać z broszur zachwalających dany materiał opracowanych przez producentów tychże materiałów - chodzi mi o ogólniki a nie konkretne dane publikowane przez producenta, tj. np. współczynnik przenikania ciepła, wytrzymałość na ściskanie czy w końcu nasiąkliwość (nimi jak najbardziej trzeba się kierować). Kolejna sprawa to źródło z jakiego faktycznie pochodzi materiał. Może mieć on nazwę, która kojarzona jest z dobrym producentem, natomiast w rzeczywistości produkcja w/w odbywa się w mało znanej firmie, która działa na licencji głównego producenta. Czasami zdarza się, że mniejsze firmy, które korzystają z renomy danej marki wypuszczają na rynek gorszy produkt (nie koniecznie konkurencyjny cenowo- wskaźnik jakości do ceny). Uważam, że przed złożeniem zamówienia trzeba zweryfikować opinie na temat faktycznego producenta. Ważne jest również obycie ekipy budowlanej z danym materiałem. Jak chcemy budować z BK to szukajmy ekipy, która z BK pracowała. W samej ceramice są diametralne różnice co do sposobu budowy. Weźmy np. maxa a porotherm. Jak ktoś z porothermem nie pracował to szkoda psuć drogi materiał. itp. itd. Pozdrawiam.
 3. zulu79

  beton komórkowy czy ceramika

  Pogratulować. Jeżeli Pan uważa, że układ automatyki i sterowania jest potrzebny i spełnia swoją rolę jedynie w przypadku przegród o słabej lub żadnej akumulacyjności to albo jest Pan przedstawicielem handlowym producenta BK albo nieumiejętnie Pan interpretuje prawa fizyki budowli. Traktuje Pan przegrodę (ścianę) zewnętrzną jak by mogła się nagrzać do wysokich temperatur a nie do +/- 16-20 st. C ( temp powietrza wewnątrz 20 - 24C). No chyba, że Pan preferuje utrzymanie w pomieszczeniu 35 C w zimie. Przy standardowych regulowanych PN temperaturach np. 20 - pomieszczenia przeznaczone do stałego przebywania ludzi, 24- w łazienkach itp. nie grozi Panu przegrzanie na skutek akumulacji ciepła w przegrodach. Poza tym przegroda wykonana z ceramiki jest przyjemniejsza w dotyku ze względu na właśnie akumulację ciepła. Cechuje się mniejszą nasiąkliwością od BK. Korzyści płynące z akumulacyjności cieplnej ceramiki są niepodważalne. Kocioł nie będzie się załączał za każdym razem kiedy wyjdzie domownik na zewnątrz i wpuści do pomieszczenia powietrze o temp. np. -20 C, ponieważ w takim przypadku ciepło już zakumulowane w przegrodach dogrzeje (przynajmniej częściowo) zimne powietrze zewnętrzne. To nie oznacza jednak, że układ automatyki i sterowania nie jest potrzebny. Po prostu kocioł nie będzie się załączał tak często jak w przypadku przegród wykonanych z BK. Większe zużycie energii (paliwa) w przypadku przegród z ceramiki będzie miało miejsce w pierwszej dobie sezonu grzewczego - ponieważ przegrody będą akumulować ciepło. W trakcie użytkowania będzie mniejsze, no chyba, że w przypadku BK zastosuje się wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperatorem) - dla mnie jest to komplikacja niepotrzebna (wydatek rzędu 10-15 tys. zł) - no i sama eksploatacja, wymiana filtrów, energia elektryczna itp.). Pan myli pojęcia: ceramika akumuluje ciepło -> tzn. przetrzymuje, natomiast BK nie - to nie znaczy, że ciepło przez BK nie przenika (współczynnik przenikania ciepła) na zewnątrz. Straty ciepła mogą być porównywalne dla BK i ceramiki - ale BK nigdy tego ciepła nie zakumuluje - nie przetrzyma, tylko je odprowadzi na zewnątrz. Pozdrawiam.
×