Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

jaguar mk2

Uczestnik
 • Posty

  19
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez jaguar mk2

 1. Wiele lodówek typu Side By Side dostępnych na naszym rynku ma wiele funkcji dodatkowych niedostępnych w normalnych lodówkach. Czy warto taką lodówkę kupić?
 2. W jaki sposób można przedłużyć działanie pieca centralnego ogrzewania - dwufunkcyjnego?
 3. Z jakiego materiału najlepiej wykonać instalację wodną i CO aby była wytrzymała i odporna na działanie kamienia kotłowego?
 4. Działka jest lekko podmokła, w jaki sposób osuszyć działkę aby woda po ewentualnej budowie domu nie wchodziła do piwnicy?
 5. Jaka byłaby najlepsza bateria trójdrożna w kuchni do podłączenia dodatkowego filtra wody?
 6. Jaki jest sam koszt zainstalowania zmiękczacza wody (bez urządzenia) oraz jakie są dodatkowe koszty związane z podłączeniem takiego urządzenia w domu jednorodzinnym?
 7. Oj chyba za bardzo zboczyliście z kursu... Propnuje wrócić do tematu i nie podniecać się zbytnio. Myślałem, że zadając pytanie na forum mogę oczekiwać odpowiedzi, a jeżeli jej nie znasz to prosiłbym nie zaśmiecać tematu wypocinami.
 8. Drogie filtry do lodówek typu Side By side, które należy wymieniać co pół roku są dużym obciążeniem dla budzetu rodzinnego. Jak znaleźć alternatywę aby wodę używać nie tylko do lodówki?
 9. Proponuje zmienic forum, jeżeli chcesz okładać inwektywami innych użytkowników.
 10. No właśnie nie wiem. Jak bym wiedział to bym nie pytał. Jeżeli będe zmieniał prace to zgłosze sie do ciebie na praktyki. Ale nie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego za a nie przed i czy jony sodu usunie odwrócona osmoza.
 11. Chmmmm tak za boardzo to nie wiem co te stare pryki mają ze sprzedawaniem. Wyniki śledztwa: Każdy z tych samozwańczych mędrców wciska swoje produkty nie zoriętowanym forumowiczom. A osoby, które nie zgadzają sie z ich teoriami i tylko wspomną o innym produkcie (jeszcze nie wiem czy dobry czy badziewie ) to są prawie linczowani. O "mądre głowy" chyba nie tędy droga Forum jest dla wszystkich a nie tylko dla was, nie sądzicie? Wyniki śledztwa" Animus - posiada co najmniej 10 różnych pseudonimów, wciska ludziom swoje produkty nie wiem czy dobre czy badziewie. I tak sie nazywa c
 12. Ale nie wiem o co tu chodzi. Czy jeśli plecam komus kogos to muszę podawać z nazwiska? Nikogo nie reklamuje. A co wybrałem to również z polecenia. Bez takich idiotów, któzy myśl, że mają po kilka tys postó i wszystkie rozumy pozjadali. Każdy z was siedzi i uważa innych za idiotów jeśli nie wybierzemy co oferujecie. Banda kretynów. Chyba musze troszkę ochłonąć i poczytać wasze posty abe sobie to i owo przeanalizować i zobaczyć pod iloma nickami sie podszywacie. Będzie niezły ubaw
 13. No i po sprawie Zakupiłem zmiękczacz Aqua-Dial Prismertec Miałem do wyboru kilka opcji ale, że u mnie główny zawór znajduje sie w szafce pod zlewem zostało tylko zmontować tam zmiękczacz. Na placu boju do wyoru został Waterside MC450S albo Aqua-Dial Softlife lub Prismertec Po krótkiej analizie i oględzinach miejsca strwierdziłem za aprobatą instalatora, że najlepszy będzie Prismertec bo zostanie mi dużo miejsca, które zostanie wykorzystane na montaż filtra wody. Po podłączeniu zmiękczacza wymusiliśmy regenerację, która trwałą ok 1.5godziny. Po tym na wyświetlaczu pojawiła się informacja
 14. Może jakiś filtr pod zlew bym sobie zapodał? Witam. A gdzie Basiu kupiłaś swój zmiękczacz? Czy montował ci serwis fabryczny czy sama. Słyszałem, że wiele osób sama montuje te zmiękczacze bo montaż nie jest skomplikowany, może bym dał radę. Sam już nie wiem.
 15. Wszystkie obliczenia jedno a praktyka to co innego. Nie ma szans aby magnetyzer usunął cały kamień, może być jako urządzenie pomocnicze. Nawet jeśli jest tanie to nie znaczy, że będzie działało, Taka ilość kamienia jaka jest usuwana przez zmiękczacz to wybaczcie ale odkamieniacz wody nie da rady nawet najlepszy. Coraz wiecej pytam i nie wiem ale niezaprzeczalny jeszcze nic lepszego nie wynaleziono od zmiękczacza wody, każdy wam to powie. Nawet odwrócona osmoza przy twardej wodzie nie bedzie pracować tak jak powinna, nie wytrzymają membrany. A nikt nie słyszałem aby polecał odkamieniacz prze
 16. Ja też bym sie tego trzymał gdyby nie opinia na temat tych głowic bo nie są one najlepsze, może były kiedyś. Dla mnie b. ważne jest również zużycie wody oraz soli a w tym Clack-i nie są górą. Z tego co wyczytałem Zmiękczacz wody Waterside MC450S ma głowice Millenium, metryczną - objętościową i Bypas i mixing, ma częściową regeneracje złoża, alarm niskiego poziomu soli, podtrzymanie pamięci chyba na 72 godz. I ważne niskie zużycie soli i wody na regenerację, a to sie dla mnie też liczy, bo koszty utrzymania są ważne.
 17. Wszystko wskazuje, że lepszy aczkolwiek droższy zmiękczacz wody ma przewagę. Nie znamwiele osób, które by miały zainstalowany zmiękczacz i dlatego chce sie dowiedzieć faktów na forum. Bo lepiej wiedzieć zanim sie kupi takie urządzenie. Gwarancja na zmiękczacz Waterside Ultra S 450 to 2 lata z możliwością przedłużenia do 10 lat to nie jest źle. Nie jestem pewny co do magnetyzerów, może sie mylę. Czy coś takiego jak odkamieniacz Liff Wrappa2 może usunąć cały kamień? Zmiękczacz każdy chwali. Mam wodę z wodociągu wiec zanieczyszczenia jak przy wodzie ze studni odchodzą, choć zostaje ten beznadzie
 18. Magnetyzer, nie wiem czy wystarczy. Czytełem sporo pytałem hydraulików , jest tego sporo może być dobry odkamieniacz liif wrappa albo liff shortest i wiele inych ale ale: odkamieniacz podobno nie usunie kamienia tylko cos w nim zmienia, że nie przylega do rur i wymienników ciepła. Ja chce sie pozbyć kamienia z wody bo twardość mam okropną ok 470 jednostek! Więc coraz bardziej skłonny jestem na zmiękczacz wody i myśle o tym Waterside MC450S. (nie dodaje linku bo nie wiem czy wolno) Za: ma chyba wszystko co potrzeba proporcjonalna regeneracja złoża, najmniejsze zużcie soli i wody, b. ładnie
 19. W jaki sposób najlepiej pozbyć sie kamienia z wody? Zmiękczacz wody, ale jaki? Waterside, Tapworks, Aqua-Dial, Liff, może jakiś polski itd. Który najlepszy, najoszczędniejszy bo to też ważne. Może jakiś nowy bez konieczności podłączania prądu Kinetico? Może jakiś filtr pod zlew, lub na cały dom usuwający kamień? Czekam na propozycje.
×
×
 • Utwórz nowe...