Skocz do zawartości

rzeznianumer5

Uczestnik
  • Posty

    2
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez rzeznianumer5

  1. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

    W dniu wczorajszym wizytował mnie przedstawiciel firmy.

    Twierdzi że keramzyt musi być tylko na powierzchni bo jako dużo lżejszy cały wypłynął. (Oby)

    To co widzę w wylewce na progach łazienek to nie keramzyt tylko żwir który jest w składzie mieszanki. (Czy to możliwe?)

    Lada dzień mają mi szlifować powierzchnię. (Mam nadzieję że nie odkryje ona powierzchni nowych keramzytowych kamieni)

    oraz udzielić rabatu w nie określonej jeszcze bliżej wysokości. (enigmatyczne icon_wink.gif )

    Będę relacjonował co ze sprawą dalej.
  2. Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum więc wybaczcie jeżeli popełnię jakąś gafę icon_wink.gif

    Zachęcony pozytywnymi opiniami na temat wylewek anhydrytowych szczególnie stosowanych wraz z ogrzewaniem podłogowym, pomimo wyższej ceny od wylewki tradycyjnej skusiłem się.

    Ekipa wylała mi ją we wszystkich pomieszczeniach przedwczoraj. W dniu dzisiejszym zajrzałem na budowę zobaczyć czy wylewka dobrze wiąże.

    O zgrozo na całej powierzchni znalazłem wystające na kilka milimetrów kulki materiału, wydłubałem jeden z nich, okazało się, że materiał na wylewkę został zanieczyszczony granulatem keramzytowym o frakcji 4-10 mm w ilości na moje oko 2 % objętości. Granulat keramzytu jako lżejszy wypłynął na wierzch.

    Wolę myśleć, że to nieszczęśliwy przypadek zanieczyszczenie silosu lub "gruszki" a nie próba wprowadzenia oszczędności cenniejszego materiału poprzez dodawanie taniego granulatu.

    Niestety granulat keramzytu znajduje się dokładnie w całej masie nie tylko na powierzchni. Mogłem to stwierdzić odkrywając ogranicznik w drzwiach łazienki mający zapobiegać rozlewaniu się niestężałej wylewki.

    Na mój rozum pociąga to za sobą następujące problemy, proszę o korektę jeżeli jestem w błędzie.

    1) zamiast dobrze przewodzącej ciepło masy (anhydrty) będę miał zatopiony izolator (kermazyt) przez co spadnie mi wydajność ogrzewania podłogowego.

    2) keramzyt w tej wylewce może się zachowywać w sposób nieprzewidywalny. Będzie pękał, kruszył się etc?

    Zgłosiłem reklamacje. W przyszłym tygodniu oczekuję doradcy firmy na budowie. Chcę być przygotowany na tą rozmowę żeby nie wciskano mi przysłowiowego kitu. Producenta i firmę z litości zmilczę. Dodam że jest to firma renomowana.

    Prawdopodobnie zaproponują mi szlifowanie powierzchni. Kierownik budowy uważa że powstaną ubytki po granulacie. Zaleca zatopienie siatki w cienkowarstwowej wylewce samopoziomującej po wyszlifowaniu.

    Generalnie jestem mocno rozczarowany. Wydaje mi się, że co teraz by nie zrobić i tak nie będzie to to co powinno być. Po wtóre wprowadzi mi to spore opóźnienia w pracach wykończeniowych.

    Proszę o pomoc i opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...