Skocz do zawartości

hardkorowy koksu

Uczestnik
  • Posty

    6
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez hardkorowy koksu

  1. Cytat

    Jejku, ale co wy z tym lakierem? Oczywiście, że olej jest zdecydowanie lepszy. I zupełnie nie rozumiem, czemu wam się tak z tymi babciami kojarzy. Właśnie oleje, a już najlepiej olejowoski są teraz o wiele popularniejsze i modniejsze niż lakiery. Zresztą ja właśnie najbardziej polecam olejowosk, który jest najnowocześniejszy i z babcią nic wspólnego nie ma ;P

    A tak poważnie to lakier odradzam, bo chroni drewno tylko od zewnątrz, nie wnika w środek. Chroni tylko przed ścieraniem, nie jest odporny na brud. Do tego tworzy grubą powłokę, a często nawet łuszczy się, pęka albo rozwarstwia. Wprawdzie dobrze przylega do powierzchni drewna i łatwo się czyści, ale przede wszystkim nie da się naprawiać miejscowo jak w przypadku oleju lub olejowosku no i renowacja jest możliwa tylko po gruntownym cyklinowaniu.
    Ja wolę zdecydowanie olejowosk niż olej. Olejowosk chroni drewno od wewnątrz tak jak olej, ale z kolei tworzy powłokę ochronną, której olej nie zapewnia. Olejowosk jest bardziej odporny na płyny niż olej i łatwiej się taką powierzchnię czyści. 
    Ja akurat używam Wosku Twardego Olejnego Original Osmo (ostatnio wszyscy to polecali, taka chyba dość znana marka). No i jestem zadowolona. Jest trwały i bardzo wydajny i bezpieczny, bo z surowców naturalnych. No i podłoga nie potrzebuje takiej częstej renowacji. A z olejem to bywa różnie, najczęściej trzeba dość często ponawiać olejowanie.




    Witam serdecznie. Jestem parkieciarzem Firma A-Z Parkiet Adria Zięba.

    Czytając tego posta az się zagotowałem z nerwów a podziw dla braku wiedzy niezrównoważony. Jeśli ktoś jest zdecydowany na olej musi byc przygotowany na to że będzie musiał bardziej dbac, pielęgnowac taką podłoge. Należy drewno traktowac dodatkową warstwą oleju co jakiś czas w ciągach komunikacyjnych. Nie można używac detergentów do czuszczenia posadzki zaolejowanej.
    Co do samych produktów...występują na rynku olej nakładany na początku potem osobno wosk (NIE ma i nie można nakładac samego oleju) , oraz olejowoski jak wspomniany osmo aczkolwiek nienawidze nim wykańczac podłóg bo jest trudny w pracy i więcej kasiorki musze za to zgarnąc (poprostu idzie mi więcej materiału)

    Co do lakieru sprawa jest prostsza. Nie wymaga tak dokładnej pielęgnacji lepiej znosi chwilowe zamoczenia...minusy? jeśli uszkodzi się mały fragment posadzki nie da się go naprawic miejscowo trzeba malowac cały pokój w przeciwieństwie do oleju.
    Dostępne są różne poziomy połysku. Malowałem u jednego klienta lakierem blanchon supermatt. efekt taki jak w przypadku oleju...w ogóle nie widac zeby na parkiecie był jakis lakier, duzy plus bo widac kazdy słój drewna.

    Na koniec dodam, że jako parkieciarz mam spore doświadczenie i nikt mi nie powie że lakier jest gorszy od oleju czy że lakier nie wnika w drewno.

    Więc drogi SFANA dokształc się troche albo idz do jakiegoś parkieciarza do pracy to może dowiesz sie czegoś wiecej
  2. Cytat

    Szczerze? To nie wiem komu się chce pisać po raz enty to samo. Jest tyle postów na forum już o tym. Wystarczy wpisać "Odkurzacz Centralny" SZUKAJ twoim przyjacielem jest.

    Ja wybrałem BEAMa

    a tu co nieco:
    https://forum.budujemydom.pl/odkurzacz-cent...802#entry184802
    https://forum.budujemydom.pl/odkurzacze-SAC...536#entry183536
    https://forum.budujemydom.pl/centralny-odku...283#entry181283
    https://forum.budujemydom.pl/Sprzatanie-z-c...986#entry180986





    Powiem Wam że próbowałem u klienta ten centralny odkurzacz firmy BEAM i powiem jedno...LIPA. Wyobrażałem sobie troche lepszy ciąg przy końcówce rury. Jak dla mnie wywalic kilka tysięcy na taką"zabawkę" to nieporozumienie.
  3. no to ja się pochwale... dom kasjopea 174m2 użytkowe czyli pełne piętro z garażem. murarz robi belki zbrojeniowe na ławy szalowanie ław fundament murowany z bloczka betonowego ściany tylko ceramika pełno podciągów (cały dół to jeden wielki pokoj) strop teriva itd. Nie robi tylko szalowania schodów i stropu strychu bo drewniany, no i samego dachu też nie robi. Słowem nic mnie nie obchodzi, nic nie robie przy budowie oprócz drenażu który postanowiłem zrobic sam. Całośc za samą robocizne około 20.000 zł. moim zdaniem w sam raz. woj łódzkie kolo opoczna. WAZNA WSKAZÓWKA napąknijcie murarzowi ze "bardzo możliwe ze weżmiecie go do tynków wewnętrznych". Zobaczycie jakie prościutkie ściany będziecie miec, a co za tym idzie mało materiału przy tynkowanu icon_biggrin.gif
×
×
  • Utwórz nowe...