Skocz do zawartości

Krispol Sp. z o.o.

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Krispol Sp. z o.o.

  1. Cytat

    Ze szczerym sercem nie polecam bram KRISPOL.

    Tak jak wykonanie nie budzi żadnych zastrzeżeń, tak polityka firmy i owszem.
    Kiedy kupujecie bramy jest wszystko pięknie i kolorowo.
    Segmentowa brama, ekstra, jeśli coś się wydarzy, wymieniamy poszczególne panele. Rewelacja.
    Jeśli już się wydarzy, rzeczywistość jest niestety inna.
    Nie ważne, że jeszcze obejmuje was gwarancja.
    Producent zmienia technologie wytworzenia i, kiedy kupiliście dwie duże bramy segmentowe plus drzwi wejściowe (za kwotę 20 tyś zł), a potrzebujecie tylko jeden segment jednej bramy....
    Producent nie może go wam zapewnić, narzucając wymianę całego wypełnienia bramy.

    Ale to jeszcze nic.
    Aby mieć bramy równe, a macie je obok siebie, musicie wymienić wszystkie !.

    Ewentualnie, po kilku dniach bojów, producent może zaoferować dorobienie na zamówienie w "starej technologi sprzed pół roku" potrzebnego elementu stanowiącego 2/7 całości za cenę .... 3/4 bramy. oczywiście doliczając vat i cenę montażu.

    Trudno obarczać winą konstrukcję bramy, że samochód stoczony na niezaciągniętym hamulcu ręcznym z odległości metra wbija się w nią jak w masło.
    O jakichkolwiek cechach przeciwwłamaniowych takich bram trudno w takim wypadku mówić. Bo nie ma o czym.

    Trudno, stało się.
    Ale zanim kupicie bramę, jakąkolwiek, żądajcie na piśmie, że producent zapewnia wam przez choćby okres gwarancji elementy do wymiany (także z waszej winy) stanowiące bezpośrednio cechy konstrukcyjne waszego produktu.
    Mnie zapewniał autoryzowany dealer słownie. Dziś tym słowem mogę sobie utrzeć tyłek.

    Po naciskach otrzymałem łaskawie także inną propozycję. Za wartość wypełnienia jednej bramy kompletnej, mogą mi sprzedać wypełnienie obu bram i drzwi, Które zamontować muszę sobie sam. Wprost Rewelacja.

    Od pół roku KRISPOL oferuje 5 letni okres gwarancji na swoje produkty.
    Ciekawe ile razy w tym czasie zmieni swoje technologie wytwórcze zmuszając tym samym swoich klientów na okoliczność drobnych uszkodzeń do wymiany całego zespołu wypełnień bram.

    Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy po roku zakupu nowego samochodu, producent twierdzi, że wgniecionych drzwi nie może wam sprzedać, bo wszedł facelifting, ale oferuje wam za niezłe pieniądze zmianę całego nadwozia, ewentualnie produkcję drzwi na zamówienie, w cenie zakupu kompletu 3 obecnego modelu.


    KRISPOL -STANOWCZE NIE !!!..



    Psary Małe, 28 stycznia 2011 r.

    Stanowisko Krispol Sp. z o.o. w odniesieniu powyższego wpisu użytkownika forum:
    Użytkownik zamówił u naszego Partnera Handlowego dwa panele jako części serwisowe do bramy przemysłowej wyprodukowanej w 2008 r., będącej poza okresem gwarancji. Realizacja zamówienia okazała się niemożliwa, co było spowodowane zmianą kolekcji panela bramowego przez naszego poddostawcę. Użytkownik posiada dwie identyczne bramy oraz drzwi boczne zamontowane obok siebie i nawet wymiana pełnego poszycia rzeczonej bramy spowodowałaby zaburzenie walorów estetycznych całej zabudowy.

    W związku z zaistniałą sytuacją, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta, skontaktowaliśmy się z nim i w toku rozmów ustaliliśmy wykonanie dwóch poszyć i wypełnienia drzwi w cenie jedynie dwóch paneli serwisowych. Zamówienie to jest obecnie w trakcie realizacji.

    Odnosząc się do porównania z serwisowaniem samochodu, przytoczonego przez użytkownika, informujemy, iż w omawianym przypadku nie zepsuł się „zamek samochodu”, ale „pokrywa silnika”, a my zaproponowaliśmy „wymianę całego nadwozia” w cenie wymiany jednej części - dla maksymalnej satysfakcji klienta i w celu uniknięcia jakichkolwiek różnic w odcieniu koloru, fakturze, itp.

    Myślę, że zaproponowanie takiego rozwiązania jest wyraźnym dowodem na to, że w naszych działaniach od początku do końca przyświecało nam jedynie dobro i zadowolenie klienta.

    Rafał Kucia
    Pełnomocnik Zarządu ds. Jakości
  2. Rolety zewnętrzne zdecydowanie poprawiają energooszczędność domu, ponieważ zmniejszają przenikalność cieplną okien, zatrzymując ciepło zimą i w nocy. Dzieje się tak dzięki specjalnej konstrukcji pancerza rolet, wypełnionego pianką poliuretanową oraz dobrze izolowanej termicznie skrzynce rolety. Pomiędzy oknem a opuszczoną roletą zostaje też zamknięte powietrze, które staje się dodatkowym izolatorem. Mając na uwadze, że poprzez okna może nam „uciekać” aż 25% ciepła, na pewno nawet najlepszej jakości okna warto dodatkowo osłonić roletami zewnętrznymi.

    W starszych budynkach rolety zewnętrzne mogą poprawić przenikalność cieplną okien nawet o 37%. Warto też pamiętać, że znacznie poprawiają one komfort mieszkania – latem chronią przed światłem i przegrzaniem, zabezpieczają przed nadmiernym hałasem, są też oczywiście dodatkową przeszkodą dla włamywaczy.

    mgr inż. Andrzej Wolski, Inżynier Projektu, KRISPOL sp. z o.o.

  3. Cytat

    Okna południowe, które zajmują całą ścianę, chcę wykonać łącznie z żaluzjami elektrycznymi, gdyż oglądane płócienne w Domu Pasywnym (to mniejszy „brat” w Smolcu k. Wrocławia) mnie nie zadowoliły.
    Pytania:
    1. czy nadproże musi być podniesione, aby nad górną ramą zmieściła się kaseta rolety?
    2. czy tak duże okna muszą być dzielone na mniejsze fragmenty (dlaczego, na ile, jakie max. wymiary powinny mieć pola szyb) ?
    3. czy słupki między oknami muszą być jakoś specjalnie wybudowane i ocieplone, skoro na pozostałych ścianach planuję warstwę styropianu 30 cm, a ściany będą z Silki.
    4. w środkowym oknie są drzwi do ogrodu – czy muszą być specjalnie zabezpieczone przed włamaniem, zalaniem deszczem, etc., czy mogą otwierać się na zewnątrz, czy tylko do środka, a może przesuwne ?
    5. czy są firmy (producenci okien), którzy robią tak duże okna wraz z żaluzjami (w wersji energooszczędnej – dom parametrami ma być blisko pasywnego), ponieważ lokalne hurtownie nie mają w ofercie nic tak dużego (nawet bez rolet).
    6. czy żaluzje do tak dużych okien mogą być w całości (dla każdego okna), czy muszą być dzielone (ciężar rolety, moc silnika, długość prowadnic, itd.)



    Szanowny Panie,

    Aby udzielić odpowiedzi na Pana pytania, należy sprecyzować, jakie rolety będą Panu odpowiadały. Dla tego projektu domu zdecydowanie polecamy rolety zewnętrzne KRISPOL nakładane na okno - typu RN. Są one montowane razem z oknem we wnęce pod nadprożem, dzięki czemu skrzynka jest ukryta pod tynkiem i dostępna z wnętrza pomieszczenia. Zapewni to nowoczesny i bardzo elegancki wygląd południowej ściany domu. Przechodząc do Pana pytań:

    1) czy nadproże musi być podniesione, aby nad górną ramą zmieściła się kaseta rolety?
    Tak, należy podwyższyć światło otworu lub zmniejszyć wysokość okna, aby zapewnić miejsce na skrzynkę rolety – inaczej nazywaną kasetą. Dla rolet RN dostępne są skrzynki rolet w wysokości 165, 205 lub 245 mm. Rozmiar skrzynki jest oczywiście uwarunkowany wysokością okna i rozmiarem rolety – im większa roleta, tym większa musi być skrzynka, mieszcząca zwinięty pancerz rolety.

    3) czy słupki między oknami muszą być jakoś specjalnie wybudowane i ocieplone, skoro na pozostałych ścianach planuję warstwę styropianu 30 cm, a ściany będą z Silki.

    Jeśli chodzi o montaż rolet RN, nie ma takiej potrzeby. W roletach typu RN prowadnice montowane są do ramy okiennej, natomiast skrzynka jest osadzona na górnym profilu okna.

    6) czy żaluzje do tak dużych okien mogą być w całości (dla każdego okna), czy muszą być dzielone (ciężar rolety, moc silnika, długość prowadnic, itd.)

    Nie możemy udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie bez znajomości dokładnych wymiarów okien. Jeśli chodzi o rolety typu RN, możemy wykonać rolety o maksymalnych wymiarach 2700 x 2900 mm lub 3000 x 2600 mm (szerokość x wysokość, wysokość podana razem ze skrzynką). Istnieje również możliwość podziału pancerza rolety według słupków okna.

    Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...