Miłośnik Budownictwa
Uczestnik-
Posty
47 -
Dołączył
-
Ostatnio
Wszystko napisane przez Miłośnik Budownictwa
-
przyznaje moja pomyłka miała być taryfa G11!!! sory za wprowadzenie w błąd. Ale żeby od razu "nie ma pojęcia o co biega , ściema na maxa " hmm.
-
Dom 110 m2 dużo okien 2 szyby styropianu 20cm podloga ,20 ściany, chyba 40 waty sufit, rekuperator średniej jakości od 14 grudnia do 1 marca -79 dni - 1000kwh taryfa G12 u mnie 0,56 zł Czyli 560 zł Pompa powietrzne-woda typu split chińska.
-
ostatnio byliśmy 4 dni temu ale prawdą jest że korzystamy średnio 15 razy w roku. Opłacalność bierze się z kosztów wykonania i kosztów utrzymania. Sauna kosztowała śmieszne pieniądze jak pamiętam kilkaset zl ściankę między garazem a sauną postawiłem z pustaków pozostałych po budowie no i tu może być strata bo mogłem je oddać do hurtowni tego nie liczę . Pozostaje strata miejsca w garazu nie mogę wjechać 7 metrowym samochodem ale tyle to przebole zostało mi chyba 4,3 wiec starcza na jakiś średni model. Ale chce podkreślić kupić gotową saunę na kredyt dać firmie aby wszystko wybudowała i wkomponowała , korzystać z tego nawet 15 razy w roku to trzeba byc bardzo bogatym. albo kochać saunę.
-
-
Z albumu Z8 GF
-
Z8 - Miłośnik Budownictwa 03.11/09
Images added to a gallery album owned by Miłośnik Budownictwa in Galeria Użytkowników Forum
-
Z albumu Z8 - Miłośnik Budownictwa 03.11/09
-
Z albumu Z8 - Miłośnik Budownictwa 03.11/09
-
Z albumu Z8 - Miłośnik Budownictwa 03.11/09
-
Z albumu Z8 GF
-
Z albumu Z8 - Miłośnik Budownictwa 02/09/09
-
Z8 - Miłośnik Budownictwa 02/09/09
Images added to a gallery album owned by Miłośnik Budownictwa in Galeria Użytkowników Forum
-
Z albumu Z8 - Miłośnik Budownictwa 02/09/09
-
Z albumu Z8 - Miłośnik Budownictwa 02/09/09
-
Z albumu Z8 - Miłośnik Budownictwa 02/09/09
-
Trudno wybrać z tych tysięcy zdjęć te, które warto by było pokazać. Na proźbę forumowiczki postaram się odnieć do wczesniejszego mojego postu pokazujac to na zdjęciach w środkowej cześci wiązarów widać dodanie poziomej belki co podniosło wytrzymałośc stropu na obciążenia chyba do ponad 100 kg na m2 to w wyniku przeprojektowania i stworzenia wolnej przestrzeni na strychu cos o wymiarach 2,5m szer, 2m wysokość i ok 14m długość na drugim zdjęciu jest okno, które zostało dodane na bocznej ścianie budynku jest to fix 1,5 m szer i chyba 2,30 wysokie Trzecie zdjęcie to okno tarasowe drzwi rozsuwane wielkość jak w projekcie 3,5m szerokość rolety spinane z oknem otwierane klapą rewizyjną od dołu. na podłodze jest 20 cm styropianu plus 8cm wylewki plus 1 cm na klej i kafelki Wysokość pomieszczenia w tej chwili jest 2,85 a wiec wyżej niż w projekcie jeśli dodamy 20 cm na podłodze gdzie projekt zakładał 10cm to ogólnie budynek jest wyższy co może nieco odbiło się na proporcjach. ale ściany również pogrubione 20 cm styropianem a wiec nie powinno byc mocno zauważalne ) ostatnie zdjęcie przedstawia pokój w którym dodano zamiast zwykłego okna okno do samej ziemi również fix 1,5m x 2,30 m. Zastanawiać może poprzeczka w tym oknie niestety coś za coś wynika to z wielkości oszklenia które przekracza wymiary na szybe zwykłą aby było bez przedzielenia musiała by bys szyba grubsza co wiazało się z kosztem 1500zł drozej a wiec jest porzeczka ale już sie przyzwyczaiłem Jeśli byly by jakieś pytania chetnie odpowiem. Wszystko wykonywałem wraz z żoną i synem wiec jestem obeznany w szczegółach
-
Tak to prawda Pomieszczenie gospodarcze dobrze gdy jest wieksze( sam je powiękrzyłem ) . Palę drewnem i pomieszczenie mam bardzo duze . Kupiłem projekt z poszerzonym domem o 1m Podobnie z garażem ma 30 m2 w tej wersji która wybrałem. Schodów z salonu nie mam bo dom bez pietra. Jednym słowem uniknąłem tych mankamentów wspomianych przez przedmówcę. Z jednym się zgadzam dom jest piękny !!!!( przynajmniej dla mnie ). Antersoli nie mam za to przeprojektowałem wiazary aby mieć stryszek z 40 m2 z wejściem z pom gospodarczego. Dodałem dodatkowe okno do ziemi w salonie i jest pieknie )) Z wiązku z tym że jest to podwariant z garazem z frontu przesunięcie drzwi nie jest istotne, zresztą je przesuwałem aby pom. gospodarcze było wieksze. Co do projektu miał swoje niedociagnięcia np. nie była podana wysokość garażu wiec przyjąłem wysokość jak w domu a tu niespodzianka powinien być mniejszy o ile ?????? tego sam architekt pewnie nie wie ))
-
A co tam ma siadać ???? kiedy ten domek lekki jest jak piórko bez scianek działowych bez wylewanego stropu a i fundamenty na 1,2m , a gdyby pokrycie z blachy to raczej bałbym się czy nie odfrunie Proponuje ostro działac i w listopadzie będzie już stan surowy zamknięty a jakie wdzieczne będą fundamenty że im śnieg nie zalega , deszczyk nie kapie i popracować można kiedy za oknem zimno , ja przynajmniej tak zrobiłem i nie żałuje w zimie elektrykę robiłem instalacje wodną ściany działowe z g/k sufit z g/k WARTO NAPRAWDĘ WARTO skończyć stan surowy . No chyba że dom w założeniu ma być budowany dłuuuuuugo .
-
jakoś cisza w naszym klanie ,chyba wszyscy zajęci budowaniem albo domek przestał się podobać
-
Czy 160 km od wrocławia to okolice ???? jesli tak . to ja wybudowałem
-
Jeśli temp wody w kaloryferach w ciężkie mrozy miała 45c to znaczy ze kaloryfery sporo przewymiarowane czyli duże no ale jeśli ktoś lubi takie meble na pół ściany to wszystko w najleprzym porządku
-
ja mam 21c na stoliku nocnym czyli przy głowie pod sobą mam materac ok 20 cm gruby który mnie chroni od tej "straszliwej" temp podłogi która sądzę ze ma 25c A tak nawiasem mówiąc więkrzym problemem jest kubatura pomieszczenia. W dobie domów z użytkowym piętrem na którym buduje się sypialnie z ukośnymi ścianam mało m3 i do tego ukochany gorący kaloryfer Dla tego mam parterówkę bez pietra wys pomieszczeń 285 i sporą sypialnie I OGRZEWANIE PODŁOGOWE z tą "zabójczą" temp podłogi 25c Ale ja stary jestem i jak ją dotykam to kurcze te 25c to zimne jakieś, chyba jakiś ciepły chów jestem taki bardziej ciepłolubny