Skocz do zawartości

kataliza

Uczestnik
  • Posty

    37
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

Wszystko napisane przez kataliza

  1. Nie mam jeszcze tarasu wiec nie za bardzo korzystam z tych drzwi. Mam w planach mieć koło kuchni letnią jadalnię i na pewno wygodniej będzie nosić jedzenie bezpośrednio z kuchni niż latać na około przez salon. Na pewno trzeba wsunąć krzesła żeby otworzyć drzwi, jadalnie nie jest zbyt szeroka ale nie stanowi to problemu bo raczej nie zdarzy się sytuacja że ktoś będzie siedział w jadalni a ktoś na ogrodzie. Łatwiej jest teraz zrobić drzwi a potem ich nie używać niż odwrotnie Co do grilla - komin jest tak wysoki że nie ma problemu z cugiem i nie powinno nic dymić dookoła grilla, dodatkowym atutem jest to że drzwi są za rogiem. A tu zdjecie jadalni z otwartymi drzwiami: http://www.kataliza.mojabudowa.pl/?id=125412
  2. Dzieki A taras to jest temat rzeka, pluje sobie teraz w brodę że zostawiliśmy ten cholerny murek ale kto o tym myślał na etapie murowania ścian. Kolejne izolacje tarasu można zobaczyć tutaj: http://www.kataliza.mojabudowa.pl/?id=116365 Sam taras nie przecieka ale newralgicznym punktem są właśnie wyloty wody w murku. Nie ma zdjęć z uszczelniana mapelastic ale cały czas nim uszczelniamy bo przeciekało przy rzygaczach. Całe szczęście jest to nad dodatkowym garażem a nie pomieszczeniem mieszkalnym więc jakoś daję radę przeżyć kolejne zalania. Z położeniem desek czekamy na wiosnę, zobaczymy jak to będzie wyglądać przez zimę kiedy będzie zalegać śnieg na tarasie. A tu sa koszty (w sumie coś koło 5000PLN): TARAS: - lepik MEGABITUM 30kg + rozcieńczalnik(155PLN) - papa izobud. 30m2 (200PLN) - i coś jeszcze (170PLN) - wylewka betonowa (600PLN) - kanał z garażu + pierdolety (612PLN) - styropian na ocieplenie (955PLN) - papa wierzchniego krycia (700PLN) - obróbka blacharska grafit (815PLN) - mapelastic + taśma 700PLN - Sika minipack zaprawa wodoszczelna 5kg (56PLN) Krzesła nazywają się Eames i są praktycznie wszędzie dostępne. Mi udało się tanio dorwać czarne na allegro a potem musiałam dokupić pomarańczowe prawie dwa razy droższe.
  3. Z drewna, staraliśmy się raczej trzymać projektu. http://www.kataliza.mojabudowa.pl/?id=59517
  4. My wyrównaliśmy widać to na 3 zdjęciu wpisu: http://www.kataliza.mojabudowa.pl/?id=127838 A co do stalowego słupa, pod balkonem nie zrobi to różnicy ale przy zamianie słupa w salonie trzeba pamiętać że stalowy słup będzie cieńszy niż żelbetowy.
  5. Wasze rozwiązanie przeniesienia ściany między korytarzem a kuchnią jest tak popularne że chyba ta zmiana powinna być wprowadzona do projektu Amber na stałe:)
  6. ja na okno mam pomysł ale jeszcze jesteśmy w trakcie budowy więc realizacji nie mogę pokazać. Planuję drapowaną firankę montowaną do okna na relingi takie jak do zazdrosek. Niestety mam tylko zdjęcie takiego rozwiązania dla zwykłego okna ale chyba będzie wiadomo o co chodzi.
  7. Ostatnio byłam na budowie i tak sobie myślałam o tych waszych oknach dachowych, W pokoju Paulinki może być za ciemno tylko z oknem balkonowym ale dałabym tylko jedno okno dachowe tam gdzie w oryginale jest łazienka. Ale w pokoju gdzie jest trójkątne okno zrezygnowałabym z okien dachowych.To okno balkonowe jest praktycznie na całą ścianę.
  8. ja bym jeszcze dodała że jak jest śnieg to nic przez nie nie widać.
  9. dowiedziałam się od kierownika budowy kiedy daje się wieniec na fundamencie- jeżeli ściana parteru będzie miała wysokość wyższą niż 4,5m.
  10. Nasz kierownik dmucha na zimne a nie mamy wieńca na fundamencie. Wieniec wymagany jest powyżej jakiejś wysokości fundamentu (zapytam kierownika powyżej jakiej- my mamy wysokość poniżej 1m), jak buduje się dom podpiwniczony albo ma się słaby grunt (lub na przykład na terenie szkód górniczych). Gdzieś w internecie widziałam że koszt takiego wieńca to około 5000,- ale sama nie mam takiego rozwiązania więc nie mogę podać wiarygodnych kosztów. Z tego co pamiętam to garaż ma szerokość 360cm. Na wjazd samochodu i otworzenie drzwi to w sam raz ale jeżeli chcecie wstawić szafę na ścianie bocznej to może być za wąsko.
  11. Powtórzę jeszcze raz: okno w kuchni jest ogromne! A okno w jadalni jeszcze większe. Nie ma sensu instalowania tam dodatkowego okna. My zrezygnowaliśmy z przeszklonej witryny bo po prostu nam się nie podobała. Jak często będziecie mieli gości? łatwiej gościom przejść się raz na miesiąc na piętro niż domownikom codziennie biegać na parter do łazienki. Wiem z własnego wieloletniego doświadczenia że nikomu się nie chce schodzić na dół. Jak ma się już wszystko w łazience u góry: ręcznik, szczoteczkę do zębów itd. to jak ktoś zajmie łazienkę na pietrze to i tak nie można skorzystać z tej na dole (no chyba że ma się zestaw w każdej łazience). Najlepszy we własnym domu jest brak kolejki do łazienki a wy ryzykujecie że problem pozostanie. Ja szukałam projektu z łazienką przy sypialni (mam dwie córki i wiem jaka będzie potem wojna o łazienkę). Przejrzyjcie profil Ania&Alek pokazali tam swoje przeróbki i to naprawdę moim zdanie strzał w 10. Amber to drogi projekt, na swoim blogu (http://www.kataliza.mojabudowa.pl/) podaję wszystkie koszty więc możecie sprawdzić jaką oszczędnością jest rezygnacja ze styropianu. To jest projekt energooszczędny - rezygnując z ocieplenia rezygnujecie z energooszczędności. My też słyszeliśmy że ocieplanie fundamentów od środka to głupota ale kilka lat temu głupotą nazywali ocieplanie domu styropianem powyżej 8cm a teraz 20cm zaczyna być standardem. Budowa domu to ciągłe wybory i niestety nikt za was ich nie podejmie Powodzenia. To moja ostatnia odpowiedź bo nie karmię troli. Napierw przeczytaj, pomyśl a potem jeszcze raz przeczytaj i jeszcze raz pomyśl a potem... no pomyśl co potem? Kto oprócz ciebie pisał o likwidacji sypialni na dole? Nikt? A wiesz dlaczego? Bo w tym projekcie nie ma na dole sypialni. Wpychasz się na wszystkie fora nie mając pojęcia o komentowanych projektach. Dziękuję za życzenia zdrowia i nawzajem
  12. Proszę czytać uważnie a nie wypisywać farmazony, mówimy o łazience na dole a nie o całkowitej likwidacji wc. A łapy z ogrodu trzeba umyć w zlewie gospodarczym w garażu a nie w ubłoconych gumiakach pchać się na salony.
  13. Jeżeli zostawiacie dwie łazienki na piętrze to łazienka na parterze to pomyłka. No chyba że z gabinetu robicie sypialnie bo jak sypialnie będą tylko na piętrze to nikomu się nie będzie chciało z ręcznikiem pomykać na dół. Kuchnia rzeczywiście jest w tym projekcie mała ale szkoda holu, ja w mieszkaniu męczę się z butami o które się potykamy przeciskając się przez wąski korytarz, w tym projekcie wchodząc naprawdę ma się wrażenie ogromnej przestrzeni i oddechu. Szkoda to zmieniać, chyba że tak jak Ania& Alek od których zgapiliśmy przeróbkę parteru i miejsce na dodatkową szafę. Przenieść wiatrołap do wnętrza domu - tego nie rozumiem, wiatrołap to śluza która zabezpiecza przed wychłodzeniem domu jak ktoś wchodzi, jak można to przenieść do środka? Dodatkowe okno w kuchni - okno kuchenne zgodnie z projektem jest ogromne + okno w jadalni i naprawde światła jest aż za dużo (tym bardziej jeżeli dom będzie usytuowany zgodnie z planem i okno w jadalni jest od zachodu) . Dodatkowe okno zmniejszy ilość ścian na szafki kuchenne. Ale tak jak pisali Ewa&Marcin wypróbujecie na własnej skórze. A my robimy kolejne podejście do okna narożnego, za bardzo sie buja przy zamykaniu musimy je dosztywnić. Teraz się zastanawiamy jaki sens ma mocowanie w styropianie jak potem się daje metalowe wsporniki które są mostkiem termicznym.
  14. nasza ekipa nie miała doświadczenia ze wstawianiem okien w ociepleniu ale wiedzieliśmy o tym od początku i to my podjęliśmy decyzję że i tak ich bierzemy. Wzięliśmy WU-350St które też pozwalają na wysunięcie 15-16cm ale największym problemem okazał się narożnik co można zobaczyć tutaj: http://www.kataliza.mojabudowa.pl/?id=92745. Nie potrafię odpowiedzieć dlaczego wysuwamy okno tak daleko, bo chcieliśmy mieć jak największe okna i wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy że będzie to problem? Ale nie był to problem nie do rozwiązania. Taśmy już kupiliśmy do wszystkich okien (do tego narożnego też) więc pewnie je damy. Taśmy mają zabezpieczać piankę montażową a pomimo tego że okno będzie w styropianie to trzeba będzie szczeliny pianą załatać.
  15. już podjęlismy decyzję w sprawie wsporników. WU-St 350 pozwalają na wysuniecie 16cm, tyle powinno nam starczyć +3,5cm od osi okna i bedzie 19,5cm odsadzone okno. Dla bezpieczeństwa damy po 5 wsporników pod jedno okno (5x60kg nośności) i tornado nam niestraszne . Tak, człowiek zostaje ekspertem ale zawsze trochę za późno. Niestety nie mogliśmy być podczas wstawiania największego okna i teraz ekipa będzie musiała je wyciągać i wstawiać jeszcze raz. Było tak ciężkie że oszklili je na budowie po zamontowaniu ramy. A teraz będą musieli wszystkie szybu znowu wyciągnąć. Ale damy radę. Na szczęście wszystko można bez większych kosztów poprawić. Wczoraj nasunęła nam się jeszcze taka myśl: jak się zainstaluje okno balkonowe w izolacji to wystarczy że złodziej wyskubie styropian z izolacji np śrubokrętem i przez dziurę między oknem a murem sunie rękę i przekręci klamkę.No chyba że ma się klamkę od strony słupa. A rozpoznaje rodzaje wsporników bo są dostępne aż całe dwa systemy JB-D albo WU-ST.
  16. Wasz producent okien użył standardowego systemu wsporników JB-D albo WUL -są do siebie podobne(cena 15-30zł/1szt.) plus w narożniku macie chyba wsporniki balkonowe heicke. http://montaze.info.pl/wp-content/uploads/...zakupow_ZMS.pdf Bardziej interesuje mnie kątownik który na zewnątrz wspiera ten standardowy wspornik. Bo to nie jest standard i wygląda dość solidnie. Od początku chcieliśmy zlicować okna z izolacją (nie sprawdziliśmy że produkowane teraz systemy pozwalają na wysunięcie tylko 15cm) i mamy teraz okna wykonane na wymiar właśnie zlicowany z izolacją. I teraz musimy kombinować. A najbardziej mnie irytuje że za rok, dwa będą w standardzie wsporniki do wysuwania do 30cm bo co to za problem. Dzięki za zdjęcia. A przyjrzałam się dokładniej, macie wsporniki Fentech typ WU-ST, ze standardowym podparciem. Jeszcze raz dzięki za zdjęcia
  17. ewa&marcin powiedzcie proszę gdzie kupowaliście wsporniki do okna narożnego w salonie? Systemowe wsporniki można wysunąć na 15cm a my chcemy wysunąć je na 20cm. Jeżeli zaglądacie na forum doradźcie. A może ktoś inny wie gdzie można kupić wsporniki na których da się wysunąć okno tak daleko.
  18. To mam takie pytania: - czy macie dodatkową pętlę koło okien w salonie żeby nie rosiły w zimę - czy każde pomieszczenie macie z osobnym ustawianiem temperatury - czy macie ogrzewanie w garażu i pomieszczeniu gospodarczym - macie dwa zestawy skrzynek z zaworami jeden na piętrze i jeden na parterze czy całą instalację macie sprowadzoną do jednej skrzynki - gdzie je schowaliście/zabudowaliście - ogólnie na co zwrócić uwagę czego unikać itp
  19. Czy ktoś z Amberowiczów zdecydował się na ogrzewanie podłogowe w całym domu? Możecie zeskanować projekt i coś doradzić? Np dodatkowa pętla przy dużych okna w salonie, jak ogrzewacie wiatrołap?
  20. Witam Czy mozecie mi powiedziec ile m2 elewacji wyszlo wam w Amber 2?
  21. A ja zostawiłam oryginalne rozwiązanie. Mamy zamiar korzystać z grilla na zewnątrz i nie wyobrażam sobie biegania przez salon z jedzeniem. Wyjście z kuchni nie jest na słup tylko na przejście między słupem a ścianą budynku. Przy izolacji 20cm miedzy słupem a budynkiem zostaje 70cm (byłam dzisiaj specjalnie na budowie zeby to sprawdzic). Ja mam w mieszkaniu takiej szerokości drzwi do kuchni wiec przejście jest moim zdaniem wygodne. Większym problemem wydaje mi się otwieranie drzwi do środka, pewnie trzeba będzie wsunąć krzesła albo i nawet przesunąć stół zeby otworzyc drzwi na całą szerokość. Sytuację poprawia trochę to że drzwi są zlicowane z zewnętrzna ścianą o poza tym otwierane są na lewą stronę więc nie trzeba ich otwierać na całą szerokość żeby wyjść. Ale ja jestem na etapie stanu surowego wiec to rozwiazanie bede mogla ocenic dopiero w przyszłości.
  22. Wizualizacja piękna ale niesamowicie rozciągnieta perspektywa i wszystko wydaje sie wieksze niz jest w rzeczywistosci. Szczególnie interesuje mnie kuchnia gdzie na środku mieści sie duża wyspa z miejscem do siedzenia dla trzech osob i nie ma żadnego stołu a tymczasem kuchnia widoczna z salonu ma stól i dwa krzesła. Gdzie to się wszystko mieści? No chyba że są to wizualizacje do wyboru albo wyspa albo stól. Ale stól tylko na dwie osoby?A ja się zastanawiam jak zmieścić lodówkę dwudrzwiową i słupek z piekarnikiem, mikrofalą i ekspresem do kawy tak żeby jeszcze został jakiś blat roboczy. Wizualizacja dla osób bez dzieci i bez rzeczy. W korytarzu jest zabudowa z płyty kartonowo-gipsowej w której mieszczą sie trzy pary butów. Juz widze tone rękawiczek szalików i czapek rzuconych pod tym pieknym lustrem. Jeżeli ktoś jest w stanie utrzymać tak idealny porządek to coś dla niego. Ja bym poległa. Ostatnio jak przeszłam z odkurzaczem przez całe mieszkanie to w momencie kiedy ja zwijałam już kabel córka w duzym pokoju słodziła dywan cukrem z cukierniczki
  23. To są niestety faktyczne koszty jeżeli zdecydujesz się na budowanie zgodnie z projektem. Sama elewacja z ociepleniem jest wyliczona na ponad 60tys. ale jak sprawdzisz koszt cegły klinkierowej to wcale nie jest przesadzony kosztorys (ceny zaczynają się od 2,-zł/1szt. a na 1m2 wchodzi od 60 do 75 szt. + robocizna nawet do 100,-zł/1m2).My zrezygnowaliśmy tak jak prawie wszyscy budujący Amber z klinkieru bo elewacja na wizualizacji nie powala na kolana aż tak żeby zapłącic za to 60tys. Kazdy z budujących (ja też) popełnia ten sam błąd nadmiernego optymizmu a potem wszyscy piszą że koszty przekroczyły założenia o 30%. Ja będę szczęśliwa jeżeli zmieścimy się w kosztorysie wyliczonym przez biuro projektowe. My jesteśmy dopiero na etapie więźby dachowej ale możesz porównać nasze koszty z kosztorysem: http://www.kataliza.mojabudowa.pl/?menu=koszty Można porobić oszczędności zmieniając trochę projekt ale trzeba się zastanowić czy jest sens wybierać ten projekt żeby go potem pozmieniać. I trzeba pamiętać że to projekt energooszczędny a to zawsze podnosi koszty budowy. Ale pomijając koszty, projekt jest bardzo dobrze przemyślany (zwróć uwagę czy masz strony świata na działce tak jak zalecenia projektu) i jesteśmy zadowoleni z takiego wyboru
  24. Aga i Adam Ach ta blacha na rąbek stojący, moje niespełnione marzenie (warunki zabudowy). A my dzisiaj mieliśmy podobny widok z okna Jeden dzień w roku można się przemęczyć tylko zadyma straszna.
×
×
  • Utwórz nowe...