Skocz do zawartości

uzarex

Uczestnik
  • Posty

    18
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez uzarex

  1. Dziękuję za odpowiedź Jutro odrywam listwy i zbieram pieniążki na stelaż metalowy. Mam jeszcze kilka pytań , poczytałem trochę lecz mam jeszcze wątpliwości , jakie wieszaki kupić - grzybki ? es ? czy inne ? profile na sufit i skosy mają być CD60 ? boczne ściany CD 30 ? a na łączeniu skosu z sufitem i skosu z ścianką kolankową podobno jakieś elastyczne , V ? Proszę o pomoc .Z góry dzięki .
  2. Witam Ponieważ nie mogłem się doczekać odpowiedzi w tym temacie wykonałem stelaż drewniany (choć zastanawiam się czy go nie zerwać i nie zrobić metalowego) Stelaż który wykonałem zrobiłem z drewnianych listew 5 x2,5 cm które przybiłem do krokwi następnie dokończyłem ścianki działowe podmurowując je do wysokości stelażu na ile mi pozwolił , ponieważ nie za bardzo mi się to podoba postanowiłem wrzucić kilka zdjęć i prosić was o opinie co jest źle , czy ów stelaż mógłby tak wyglądać co poprawić , czy listwy na łączeniu sufitu ze skosem mogą do siebie przylegać itd. Poniżej fotki i proszę o wytknięcie błędów. Pozdrawiam
  3. Witam Jestem na etapie zabudowy poddasza , częściowy temat tutaj krokwie podbiłem do wysokości ponad 20 cm , ułożyłem wełnę mineralną a teraz czas na stelaż , mój problem polega na tym iż mam w domu łaty , listwy 5 cm x 2,5 cm (nie są super suche) które mógłbym użyć do stworzenia stelażu pod rigips , ponieważ nie jestem fachowcem w tej dziedzinie poczytałem troszkę i wynika z tego że drewno nie jest dobrym pomysłem , podobno lepszy będzie stelaż z profili metalowych , w moim przypadku oszczędność lecz nie chciałbym popełnić błędu gdzie później będę płakał i zrywał rigips bo wszystko spęka itd. dlatego proszę o poradę co lepiej i dlaczego.Zaznaczę też iż jest to dach z 1989 r i krokwie nie są idealnie proste trochę podrównałem gdy je podbijałem by zwiększyć ich wysokość.Dlatego proszę o poradę .Za wszelkie odpowiedzi z góry serdecznie dziękuję.
  4. Wygląda to mniej więcej tak , tuż pod "stolcem" powstał drewniany strop ocieplony wełną która pomiędzy krokwiami schodzi w dół właśnie do wspomnianych wyżej ścian bocznych ocieplonych wełną , fajer mury też mają być ocieplone wełną tylko do wysokości stolca , powyżej powstał stryszek , wolna przestrzeń , by to wszystko oddychało , a z czasem pewnie miejsce zbędnych rzeczy
  5. No to ładny klops bo już dwie ściany boczne są gotowe a fajer mury w fazie początkowej trochę ocieplone wełną i częściowo obmurowane. Co z tym teraz zrobić ?
  6. U mnie jest to już przesądzone ścianki będą z suporeks-u gdyż mam zakupiony materiał więc innej możliwości nie ma , tylko chodzi mi o uzupełnienie tej pustej przestrzeni która tam powstanie. Pozdrawiam.
  7. Witam Remontując poddasze natknąłem się na taki otóż problem . Ściany boczne wymurowane na wysokość około metra jak i fajer mury są tylko z jednego pustaka grubości około 24 cm chcą zniwelować nierówności typu belki nierówności w murze raz to z grubszego pustaka raz z cieńszego itp. postanowiłem obmurować wszystko dookoła pustakiem tzw suporeksem o grubość 12 cm tylko ze względu na nierówności jak i inne przeszkody postanowiłem z murem z tzw. suporeks-a odsunąć się o około 20 cm i teraz mam pytanie czy w powstałą szczelinę mogę tam włożyć wełnę mineralną by nie pozostawiać tej szczeliny pustej ?
  8. Zdecydowałem się na drewno , krokwie podbite do wysokości 20 cm , stryszek już prawie gotowy muszę tylko zamontować schody , i od jutra zaczynam układanie wełny .Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc. Mam nowe pytanko , może ktoś rozwieje moje wątpliwości , folię paroizolacyjną kłaść bezpośrednio na wełnę czy dopiero na stelaż do którego będzie przykręcony karton gips ?
  9. Witam Wpadło trochę gotówki więc planuję zakup wełny mineralnej i muszę podjąć decyzję czy profile czy drewno ! Pojeździłem trochę po sklepach i znalazłem wełnę Ursa λD = 0,039 W/mK i chyba ją kupię. Tylko mam dylemat czy stelaż pod rigips zrobić z stalowych profili czy lepiej z drewna ? Znalazłem taki filmik co sądzicie o takim rozwiązaniu nie trzeba by było podbijać krokwi .
  10. Witam Czy te łaty są niezbędne ? nie wystarczy że nabiję folię do krokwi tworząc szczelinę 3 cm ? dach nie ma deskowania a tylko same łaty grubości około 2.5 cm jak przybiję folię jeszcze z 1 cm niżej na krokwi to będzie szczelina około 3,5 cm nie wystarczy taka szczelina wentylacyjna ? Czy pomiędzy watą a folią wysoko paro przepuszczalną ma być druga szczelina wentylacyjna ?
  11. Chcę dać folię wysoko-paro-przepuszczalną pod krokwie (owijać) bo nie chcę ściągać blachy , za duży koszt , jest to sensowne rozwiązanie czy ta membrana nie zda w ogóle egzaminu ? Szczeliny wentylacyjne , jak by to miało wyglądać ? chodzi o przerwę pomiędzy krokwią a blachą ? Na skosach chcę dać dwuwarstwowe ocieplenie pomiędzy krokwie min 12 cm (zastanawiałem się nad wciśnięciem 15) i dodatkowo w poprzek prawdopodobnie 10 cm nie więcej , strop (stryszek) który zrobię tam już z grubością nie będzie problemu , więcej miejsca , więc wszystko będzie zależeć od funduszy Jeszcze jedno , co sądzicie o środkach przeciwogniowych do malowania więźby dachowej ? Wierzyć w nie czy sobie odpuścić i pomalować tylko grzybobójczym środkiem ?
  12. Witam Zakończyłem porządki na poddaszu , zdarłem starą wylewkę gdyż była cała spękana pod którą były wióra , położyłem styropian i wylałem nową wyrównującą . Teraz w miarę możliwości zabieram się za owijanie krokwi folią wysoko-paro-przepuszczalną i z czasem zakupię watę .I tu moje pytanie ponieważ krokwie mają tylko 12 cm zastanawiam się czy mogę wcisnąć pomiędzy 15 cm waty , czy to jest aby sens , coś pomoże że wcisnę 15 cm zamiast np 12 cm na siłę ? Czy w ogóle uda mi się ją wcisnąć ? Jak myślicie ?
  13. Strop ocieplony , tylko teraz to brak niskich temp. a od tamtej pory grzybek się nie pojawił , czekam na zimę ale teraz prace na poddaszem więc inne zmartwienia
  14. Czyli najlepiej dodatkowo (w moim przypadku oprócz ocieplenia stropu) zamontować grzejnik ?
  15. Witam Wrzucę fotki jak się ponownie ten grzybek pojawi gdyż dziś dopiero zaglądnąłem na forum a właśnie wczoraj się go pozbyłem malując tynk gruntem , bo zbierałem się pod szpachlowanie , ale myślę że poczekam ze szpachlą . Pozdrawiam
  16. Witam serdecznie Mam pytanie odnośnie dobudowanego ganku do domu (otynkowany wewnątrz , ściany ocieplone styropianem 5 cm i 2 razy zatarty klejem) służy on teraz jak wiatrochrony gdyż drzwi wejściowe prowadzą prosto na korytarz będzie też spełniał rolę tarasu (całość z zadaszeniem ma 18 m2) gdyż z schodów prowadzących na poddasze jest zaplanowane wyjście . Na razie jest nie ogrzewany (nie wiem czy z czasem będzie) ale chodzi mi o taki fakt obecnie jest tylko strop i prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zrobię dach (czekam na materiał) tylko zauważyłem w samym ganku na otynkowanym suficie białą "pleśń" taki biały meszek .Moje pytanie brzmi czy ocieplać strop styropianem i zrobić na nim wylewkę czy zabezpieczyć sam strop np żywicą epoksydową i zrobić zaplanowany dach i to wystarczy by pozbyć się tego meszku ? bo dokładnie nie wiem co jest przyczyną pojawienia się tego meszku. Za wszelkie propozycję z góry dziękuję.
  17. Mam jeszcze dwa pytania.Czego używacie do mocowania folii wysoko-paro-przepuszczalnej ? zszywki , taśmy ? Folię kłaść pionowo od kalenicy (w moim przypadku stryszku) w dół ? czy może poziomo zaczynając oczywiście od kalenicy (stryszku) , tylko że od pierwszej do ostatniej krokwi ?
  18. Witam serdecznie Ponieważ jestem tu nowy pragnę wszystkich serdecznie przywitać i przejdę do tematu. Planuję przeprowadzić adaptację poddasza , na razie porządki , przeglądanie artykułów co i jak i zawisłem na waszym forum gdyż zainteresowało mnie kilka artykułów. Strych jest dosyć wysoki do belek "stolca" (nie wiem jak to się fachowo nazywa) mam jakieś 2,5 m i od nich do samego szczytu jeszcze dobry 1 m. Dach pokryty blachą bez żadnych folii. Wpadł mi do głowy taki pomysł by nie docieplać (folia-wełna-folia) do samego szczytu lecz zrobić na "stolcu" taki drugi drewniany strop na którym położę folię paro-przepuszczalną następnie watę na niej folię wysoko-paro-przepuszczalną gdzie tam pozostanie ten 1 m wolnej przestrzeni taki stryszek i niżej już w dół pomiędzy krokwiami itd. Tylko nie wiem czy mogę zastosować takie rozwiązanie ? co o tym sądzicie ? co mogę w tym moim początkowym planie zmienić ? Co jeszcze proponujecie ? Mam nadzieję że w miarę zrozumiale to wytłumaczyłem. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...