Skocz do zawartości

KaPi

Uczestnik
  • Posty

    5
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez KaPi

  1. Cytat

    Witam wszystkich icon_cool.gif

    Jak wszyscy tutaj budujemy "Cztery Kąty". Zaczęliśmy w czerwcu ,obecnie budynek już jest pod dachem. Na ten rok to w zasadzie koniec robót.
    Budujemy bez przeróbek wersję z garażem dwustanowiskowym, czyli wersję podstawową. Projekt wybraliśmy z premedytacją, a błędy(wyłaziły kolejno w trakcie budowy) i sprawę wiązarów wzięliśmy, że tak powiem, na klatę icon_biggrin.gif
    Od początku interesował nas dom parterowy,choć rozważaliśmy także opcje z poddaszem,parterowy zwyciężył po ''przerobieniu'' iluś tam dziesiątek projektów.
    Forum czytam od samego początku przygody z "Czterema Kątami",ostatnio dużo piszecie o przerabianiu konstrukcji dachu,
    nie chcę się mieszać w nieswoje sprawy albo wyjść na przemądrzalca, ale przeczytałem dziś,że przerobienie projektu ma kosztować 8000 pln i zdziwiło mnie to ponieważ można kupić(za 2000 pln) projekt pt."Cztery Kąty III" w którym są dokładnie takie rozwiązania tj. poddasze użytkowe, strop Teriwa,konstrukcja dachu krokwiowo jętkowa.


    Pozrawiam


    Witam, jest w tym sporo racji ale w projekcie z trójką są dwie sypialnie na dole nie trzy,( a musimy mieć trzy bo adaptacja poddasza to odległa sprawa) projekt tez musielibyśmy zmienić bo nie chcemy mieć garażu dwustanowiskowego, zresztą chyba mamy za wąską działkę. Myśleliśmy też o domku parterowym ale ten nasz architekt nas przekonał, że to marnowanie przestrzeni, że poddasze przyda się w przyszłości itp, itd.... Nie znaleźliśmy domku z poddaszem, co do którego nie mielibyśmy żadnych wątpliwości, w związku z tym architekt zrobiłby nam nowy projekt a to u niego kosztuje 12 tys.
    pozdrawiam KaPi
  2. Cytat

    Odświeżamy temat.
    Projekt wczoraj poszedł w odpowiednie ręce.Projektanci zajma sie narazie w teorii przeróbką góry.
    Powiedzcie mi ile można zyskać metrów?
    Zaproponowano mi ppszerzyć garaż ,może i tez to zrobie za jednym zamachem?


    Witam jeszcze raz,
    chcę podnieść poddasze o jedno kolanko, dach do 30 stopni, projektant powiedział, że zyskamy ok. 70 m2 przy wysokości od 1,40m do 1,90, zrobił nam symulację i ręcznie wyrysował nam 3 pokoje , łazienkę, strych a nad garażem jeszcze schowek, to sa koszty w budowie dodatkowe w tym: 100% kosztów za jeden 1m2 za wys. 1.90 i 50% kosztów za m2 za wys od 1.40 d0 1,89 tak mniej więcej. Na naszym rynku (zachodniopomorskie) koszt całego domu to ok.350 tys. Na razie negocjuję z fachowcem stan surowy otwarty bez dachu, mają u nas mało roboty i już widzę, że nie będzie żle. Ten sam fachowiec za dom 180 metrowy stan surowy otwarty bez dachu bierze 100tys. Materiały przywozi swoje bo ma sprawdzone źródła i rabaty. Jest bardzo solidny.
  3. Cytat

    Temat DACHU w czterech kątach chyba się nie skończy.
    Fajnie, że ktoś czyta jeszcze to forum, perypetie rzeczywiście ma prawie każdy, ale jak fajnie jest zamieszkać , po tym wszystkim.
    Ja już nie będę pisał o dachu, a przede wszystkim życzę wszystkim udanych decyzji.
    Pozdrawiam


    Cześć,
    Architektowi mam zapłacić 8 tysięcy za:
    - adaptację projektu;
    - zmianę w projekcie;
    - nadzór z ramienia inwestora w trakcie budowy;
    - załatwienie formalności z uzyskaniem pozwolenia na budowę w starostwie;
    pozdr., KaPi
  4. Witam brankniol, zapłacę projektantowi 8.000zł. za :
    - adaptacje projektu;
    - zmiany w projekcie;
    - załatwienie formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę;
    - nadzór z ramienia inwestora w trakcie budowy- tak się to chyba ładnie nazywa....
    Zmieniamy też schody bo te w projekcie są strychowe i większych mebli się nie wniesie,

    pozdrowionka
  5. Witam serdeczne wszystkich forumowiczów, będziemy budować cztery kąty II. Klamka zapadła. Czytam forum chyba od roku. Perypetie mara i diodaka 76 znam na pamięć (pozdrawiam!). Nasz projekt wziął już architekt do adaptacji, ma dokonać też zmian w projekcie i załatwić formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Ruszymy z budową czerwiec- lipiec 2011r, mam nadzieję. Nasze zmiany w projekcie to:
    - podniesienie poddasza o jedno kolanko;
    - dach krokwiowo- jętkowy;
    - użytkowe poddasze i strop żelbetonowy;
    projektant odradził nam strop teriva, powiedział, że ten stop za bardzo pracuje i sufity zaczynają pękać(!), widział już to w kilku domach, żelbetonowy mówi - najbezpieczniejszy
    - daszek nad tarasem w kształcie takim jak nad gankiem z przodu.
    Ale sprawa z dachem mnie zastanowiła, otóż mój architekt chce go wzmocnić belką wzdłuż a po bokach dobudować tzw facjatki z oknami, to takie wysunięte okna ze spadzistymi daszkami. Nie mam nic przeciw "facjatkom" nawet lubię takie okna. Ale dlaczego ten architekt chce to tak zrobić a tylu innych nie uznało takiej potrzeby? Zaznaczam, że jest najlepszy na rynku tutejszym. pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...