Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

irek_73

Uczestnik
 • Posty

  27
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  3

irek_73 last won the day on sierpnia 31 2014

irek_73 had the most liked content!

Reputacja

9 Neutralny

O irek_73

 • Ranga
  Członek Rzeczywisty WybieramyDom.pl
 1. irek_73

  Agatka z garażem / HB Studio

  Uważam, że 10cm to minimum przy fundamencie, a materiał proponuję styrodur, ale to też od chwilowej zasobności portfela zależy U nas zastosowaliśmy styropian do fundamentu o podwyższonej odporności na wodę - nazywany potocznie AQUA. W takim przypadku proponuję dobrego i uznanego producenta.
 2. irek_73

  Agatka z garażem / HB Studio

  Wczoraj małżonka stwierdziła - chodź pojedziemy na zakupy, myślę sobie - będzie TV ... Dalej nie mam TV + 3 godziny wiercenia i zawieszania GRATIS.
 3. irek_73

  Agatka z garażem / HB Studio

  Sezon kominkowo-grzewczy uważamy za otwarty ... a do kompletu brakuje - męska część zgadnie za pierwszym razem a takna marginesie - MIESZKAMY W AGATCE !
 4. irek_73

  Agatka z garażem / HB Studio

  Zwróć proszę uwagę na opis Dysperbitu. Fizycznie jest to grunt pod izolacje. Osobiście proponuje go jako pierwsza warstwę gruntujaca a potem wlasciwa izolacje np: cos z firmy Izohan.
 5. irek_73

  Agatka z garażem / HB Studio

  A u nas kolejny mały krok - skończylismy elewację
 6. irek_73

  Agatka z garażem / HB Studio

  U nas kominek również w opracowaniu - widać pierwsze zarysy. Przez dłuższy czas nie mogliśmy dojść ładu składu z komorą dekompresyjną - budować czy nie? Mimo stropu gęstożebrowego, komora powstała. Pozostaje uzgodnić z małżonką kolor obudowy - co wydaje się wręcz niemożliwe w ciągu najbliższego półrocza ...
 7. irek_73

  Agatka z garażem / HB Studio

  Kuchnia w takim stanie to 15 kpln oczywiscie bez sprzetu. Cene robi osprzet - zawiasy, prowadnice, hamulce, lemans itd. Blat jest odporny na temperature do 165 stopni gdzie inne o polowe tansze odksztalcaja sie przy 90. Fronty i barek to lakierowany mdf.
 8. irek_73

  Agatka z garażem / HB Studio

  U nas również coś się dzieje na wiosnę Wrzucamy fotki zrobione zaraz po zmontowaniu kuchni. Brakuje jeszcze mozaiki oraz lacobelu. Pozdrowienia dla Wszystkich budujących Agatkowiczów.
 9. irek_73

  Agatka z garażem / HB Studio

  Pozwolę sobie wrócić do tematu świetlika. Gdyby ktoś się zastanawiał czy montować czy nie montować, piszę - MONTOWAĆ. Właśnie niedawno z małżonką dokończyliśmy montaż i rezultat jest więcej niż zadowalający - ilość światła dostarczanego jest jak najbardziej w porządku. Z osobistego doświadczenia, w przypadku świetlika Velux proponuję dołożyć parę złotych i zakupić lampkę.
 10. irek_73

  Agatka z garażem / HB Studio

  Trochę późno odpowiadam, ale próbujemy jeszcze przed jesienią część kostki ułożyć Wracając do tematu moim zdaniem 185m2 w Twoim przypadku powinno wystarczyć. To co panowie zaproponowali jest z górką, proponuję patrzeć im na ręce, wykorzystywać każdy skrawek styropianu, a jeżeli coś zostanie w pełnych paczkach - oddać do hurtowni.
 11. irek_73

  Agatka z garażem / HB Studio

  My przyjęliśmy +15% do powierzchni nie odliczając okien i drzwi, dla styropianu z frezem. Zostały nam 4 paczki, o tyle się pomyliliśmy. Dla zwykłego styropianu proponuję przyjąć całe powierzchnie plus mały naddatek. Do tego oczywiście twardy styropian do obróbki okien i drzwi.
 12. irek_73

  Agatka z garażem / HB Studio

  Nasze drzwi od środka właśnie 90+40 Pisze z telefonu i fofo sie obróciło
 13. irek_73

  Agatka z garażem / HB Studio

  Już półtora roku "walczymy" z Agatką i mamy coś co widać więć wrzucam fotki z małej łazieneczki na dole. Brak jeszcze gniazdek i wyłączników, ale wobec całości to szczegół ...
 14. irek_73

  Agatka z garażem / HB Studio

  Ale piec węglowy nie ma modulacji Kondensat ma - i sądzę, że powinnien być dobrany: pod kątem najmniejszej mocy przy określonej temperaturze, nie tylko do powierzchni domu ale i również do kubatury, ważny jest też komfort czyli jaką lubimy temperaturę. Też ważną sprawą jest otoczenie - my mamy dużą działkę, dom jest wolnostojący z każdej strony sporo przestrzeni. Ten aspekt też wzieliśmy pod uwagę przyjmując moc pieca. Dla Agatki z garażem jednostanowiskowym i pokojem nad garażem piec kondensacyjny, który będzie sprawnie działał to 20kW. Założeniem jest normalny materiał na ściany zewnętrzne, ocieplenie zewnętrzne i ocieplenie dachu czy też stropu nad poddaszem. W przypadku pieców Wolfa CGB-20kW najmniejsza moc to 5,6kW, przy naszym przewymiarowaniu na 24kW to 7,1kW. Trzeba spojrzeć na całość systemu ogrzewania - piec ok, ale ważna jest automatyka - chociażby w zakresie modulacji pieca, ważnym jest założenie do instalacji modułu do sterowania ogrzewaniem i c.w.u., modułu mieszacza (ze sterowaniem zasilania ogrzewania i powrotu zasilania) i jak wcześniej pisałem obowiązkowo czujnik pogodowy Tak na koniec - temat ciężki - jeszcze jak poczytasz internetowe wątki to człowiek zglupieje całkiem ... Z mojej strony mogę podsunąć więcej informacji - za dwa lata
 15. irek_73

  Agatka z garażem / HB Studio

  Dokładnie TAK - jest przewymiarowany z premedytacją. Przyjmując średnioroczną temperaturę na jakimś poziomie, zapotrzebowanie pieca na gaz i jego obciążenie - zakładam jego pracę na małym obciażeniu ale wtedy dużej sprawności. Z obliczeń wychodziło mi naciągane 20kW - stąd przewymiarowanie na 24kW. Co do instalacji mamy mieszaną: dół w podlogówce + ręcznikowiec w łazience. Pokój nad garażem 3/4 podłogówki i grzejnik. Łazienka na górze podlogówka + ręcznikowiec, reszta pomieszczeń z grzejnikami. Z uwagi na niski parametr grzejniki też są przewymiarowane. Aaaa ... uważam, że wyposażenie automatyki w czujnik pogodowy pozwoli zaoszczędzić kolejne kilkanaście procent na zużyciu gazu.
×