Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Nice

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Nice

 • Ranga
  Początkujący
 1. Każdy napęd może się zepsuć i każdy producent/dystrybutor bedzie zapewniał że, jego towar się nie psuje albo, że jest najmniej awaryjny. Rozpatrując markę i awaryjności najlepiej zorientować się czy jest serwis danego automatu, jakie są ceny i dostepność części. Ale przy wyborze automatu najlepiej porównywać konkretne modele siłowników a nie marki tych automatów. Ceny są różne, ale - tak jak wyżej - lepiej porównywać ceny konkretnych siłowników.
 2. Brama powinna być zamontowana w poziomie. Automat ma za zadanie pokonać bezwładność ciężaru bramy i opory toczenia. Oznacza to że bez względu na producenta automatu żaden automat nie będzie przystosowany do takiej bramy. Siłownik do dużej bramy nie do końca rozwiązuje problem. Oczywiście jeśli nie można poprawić montażu bramy to innego wyjścia nie ma jak zastosować siłownik do większej bramy. Trzeba jednak liczyć się z tym że, zużycie siłownika będzie szybsze.
 3. Witam! Do bramy o wadze ok. 600 kg należy zastosować siłownik co najmniej Robus 1000 lub silniejszy. Waga bramy jest jednym z kilku czynników wyznaczającym model siłownika. Należy wziąć pod uwagę jeszcze jakość wózków, wykonanie bramy i montaż bramy, te czynniki wpływają na opory ruchu bramy. Dodatkowo należy uwzględnić dodatkowe opory w zimę (przymarzanie bramy). Jarosław Zdziebłowski Nice Polska Sp. z o.o. Serwis
×
×
 • Utwórz nowe...