Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

dziubek

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O dziubek

 • Ranga
  Początkujący
 1. dziubek

  Ile za dom 90 m2

  no cóż, wydaje mi się że na sprawach "fundamentalnych", jakimi bez wątpioenia są fundamenty, ściany i dach nie warto oszczędzać, są to rzeczy których nie wymienisz łatwo o ile wogóle uda się. warto natomiast pomyśleć , oczywiście to tyczy się oszczędnie budujących, o taniej armaturze, glazurze, którą łatwo będzie wymienić w razie przypływu gotówki. są to sprawy bez których obejść się można. Sama mam też ograniczone możliwości , a przyłapałam się że w hurtowniach oglądam tylko drogie i ekskluzywne materiały. warto pochodzić po hurtowniach i poprosić o kosztorysy np. materiału na całą łazienkę, w wersji taniej i droższej.
 2. Dziękuję za zainteresowanie moim problemem. winna jestem kilka wyjaśnień: dół jest naturalnym ukształtowaniem terenu , poziom wód gruntowych jest niski nie wiem dokładnie jaki, nie mam zdjęcia działki bo to dałoby realny wygląd działki. Działka ma 30 arów , 30/100m, od drogi asfaltowej oddziela ją rów melioracyjny(przebiega przez całą miejscowość). Dołek jest ładny szkoda mi go zasypywać, już bardziej byłabym skłonna wybrać projekt indywidualny, ale nie wiem jaki to koszt. Generalnie podobają mi się domki małe i klasyczne, typu Mały Dworek z Archetonu. nie lubię domów wysokich. Podpiwniczenie też pewnie sporo podnosi koszty budowy, a mnie piwnice raczej nie będą potrzebne. Co będzie jeżeli dom stanąłby w tym dole. Nie jest on tak wielki, a widziałam że sąsiedzi postawili dom w podobnym zagłębieniu terenu. Może ktoś ma ciekawe propozycje projektów na takie działki. Ja ostatecznie gdyby nie było innego wyjścia zastanawiałam się nad częściowum podpiwniczeniem i fundamentami schodkowymi. nie wiem z jakimi kosztami to się wiąże.
 3. Jestem na etapie poszukiwania ptojektu, mam jednak problem z działką, raczej z jej ukształtowaniem. W miejscu gdzie ma stanąć dom jest dół. co zrobić aby postawić tam dom niepodpiwniczony.
×
×
 • Utwórz nowe...