Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

nowynaforum

Uczestnik
 • Posty

  22
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O nowynaforum

 • Ranga
  Początkujący
 1. Trochę niepokoi mnie jakość drzewa na więźbę, które kupiłem pod koniec zimy. Od początku zaraz po przywiezieniu z tartaku było krzywe i miało dużą ilość sęków (sęk na sęku). Zaraz po przywiezieniu z tartaku krokwie 6.5m poskładałem na 4 wypoziomowanych belkach, posztaplowałem i na górę postawiłem dwie 6 metrowe belki 20x20 aby krokwie się nie krzywiły dalej i były proste. Jednak nic to nie pomogło według mnie drzewo ma za dużo sęków i dlatego nierówno pracuje i krzywi się. Proszę o rady.
 2. Pod jakim kątem wbija się gwoździe przez krokwie do murłaty? Prostopadle do krokwi?
 3. Czy beton klasy b 15 wystarczy do zalanie stropu teriva I?. I drugie pytanie odnośnie dozbrojenia belek. W salonie odległość między ścianami nośnymi wynosi 511 cm czy trzeba dodatkowo dozbrajać belki?
 4. Zamieściłbym rysunek ścian nośnych ale nie wiem jak. Ktoś wie jak zamieścić rysunek[attachment=10591:bez_tytu_u.bmp] Noi już dodałem rysunek dziękuje redakcji. bez_tytu_u.bmp bez_tytu_u.bmp
 5. Witam, Zmieniam strop drewniany na terive I. Gdzie powinny znajdować się żebra rozdzielcze? Z tego co czytałem to żebro rozdzielcze daje się przy rozpiętości powyżej 4,5 m czyli u mnie tylko w salonie ( zaznaczyłem je czerwonym kolorem na rysunku). I drugie pytanie: jakie zbrojenie na środkowych ścianach nośnych ? Tak jak na wieńcu 4 pręty 12mm? Proszę o rade? Opinie swojego projektanta znam chciałbym usłyszeć jeszcze inne?
 6. Zastanawiam się nad drzewem na więźbe. Co wyjdzie taniej kupno drzewa w lesie i przetarcie w tartaku lub kupno gotowej więźby. Jeżeli zdecydowałbym się na kupno gotowej więżby to kiedy najlepiej ja kupić? Czy kupic ją na początku budowy i posztaplować niech sie suszy cze bezpośrednio przed wykonaniem więżby? Proszę o porady.
 7. Czy ktoś potrzfi odeprzeć ten argument przeciw stosowaniu folii kubełkowej. Mianowicie, że folia taka zapewnia cyrkulacje powietrza obok ściany fundamentowej co jest fajne w lecie a w zimie to właśnie taka folia wpuszcza mroźne powietrze.
 8. katee Na fundament w domu podpiwniczonym styropian zgoda. Kate a zapytaj sie jaki ten fachowiec daje styropian założe sie że da Ci zwykły styropian taki co na podłoge lub ściane. Jak Ci taki da to zapytaj sie czy ten styropian chłonie wode. Wiekszośc wykonawców daje taki styropian na ściany fundamentowe bo większiość ludzi nie zdaje sobie sprawy że taki styropian pije wode. Jak dawać styropian to wodoodporny styrodur, z Termoorganiki lub Yetico.
 9. Zgadzm sie, że cokół trzeba ocieplić i tak zrobie ale część podziemnę fundamentu nie. Na część podziemną dysperbit zwykła folia do spodu ławy a na spodzie obok ławy drenaż. Beton z których zrobione są bloczki jest odporny na przemarzanie. Na placu mam beton z betoniarki wylany i juz 20 lat wytrzymuje i jeszcze mnie przeżyje. Płyty chodnikowe sa zrobione z betonu krawężniki i w niejednym mieżcie maja juz naście lat i co?
 10. Nie chce używac styropianu a styrodur za drogi ? Argument przeciw foli kubełkowej na dysperbit jest taki że kubełki sie wbiją w niego a przez przestrzeń między folią a ścianą fundamentową będzie wnikał mróż lepiej zasypać zwykłą folię ziemią. Wogóle folia fundamentowa to według mnie niewypał w lecie zgodze sie osusza ściane fundamentową a w zimie wpószcza mroźne powietrze obok ściany fundamentowej i doprowadza do jej przemarzania.
 11. Poziom podłogi w moim domu będzie 50 cm nad ziemią więc nie zamierzam dawać styropianu ( dom nie jest podpiwniczony). Ściana fundamentowa będzie pomalowana dysperbitem. Czym osłonić ten dysperbit na ścianie? Folią kubełkową nie gdyż kubełki wbiją się w dysperbit. Zatem jedyne dobre rozwiązanie to folia budowlana dla mnie. A co wy sądzicie?
 12. Czy pierwsze należy zasypać ściane fundamentową z zewnatrz a póżniej rozpocząć zagęszczanie w środku? Rury kanalizacyjne wstawić po zagęszczeniu gruntu ? Proszę o porady
 13. Czy w garażu zrobić podłoga tak jak w domu ( wylewka betonowa, styropian, wylewka) ? Czt zamaist styropianu dać tylko folie miedzy dwie wylewki. Podłoga na styropianie będzie chyba pękać pod ciężarem auta. Proszę o rade.
×
×
 • Utwórz nowe...