Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

bartull@

Uczestnik
 • Posty

  16
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O bartull@

 • Ranga
  Członek Rzeczywisty WybieramyDom.pl
 1. bartull@

  Groszek / HB Studio

  Zdjęcia domu Groszek z pracowni HB Studio
 2. bartull@

  GROSZEK/ HB Studio

  No cóż, dokonałem RADYKALNE zmiany ? Dobre sobie. Podwyższenie o o JEDEN pustak ( niecałe 25 cm ) nazywa Pan radykalną zmianą ?! Ha, ha, ha. Urządzenie kotłowni węglowej zamiast garażu nie zmieniło obrysu i kształtu budunku ( Trudno zostawić bramę garażową w kotłowni , stąd dwa nowe dobrane do pozostałych okienka ). Co do kolorystyki ... no cóż... na obecnym etapie kor ścian jeszcze nie jest tym docelowym , bo to co widać na fotkach to tylko kolor... gruntu , a nie tynku . Ostateczny kolor, ajk równeiż tzw. mała architektura będzie bardzo zbliżony do projektu . No, ale każdy ma swoje zdanie i gust. Co do Groszka . Podtrzymuje zdanie - kolory ; zielone i zółcie . Agatka ? .... jak każda kobietka moze się przystroić jak chce . Również i kolorystycznie. Dlatego nie nazywa się Groszkiem. POZDRAWIAM.
 3. bartull@

  GROSZEK/ HB Studio

  Tak sobie czytam opisy zmian jakie dokonaliście w projekcie Groszka i mam BARDZO mieszanie uczucia... W niektórych realizacjach są tak istotne , że z Groszka moim została chyba już tylko sama nazwa. Moim zdaniem w niektórych przypadkach to są zupełnie inne domy... Likwidacja łuków, zmaina kolorów dachu - a Groszek przeciez MUSI być żółto zileony - dobudowa dachów nad tarasem itp. itd. No cóz każdy buduje jak mu pasuje. Naszym zdaniem, a oglądaliśmy i anlizowaliśmy setki różnych projektów - koncepca p. Katrzyny Herby Janiak jest BARDZO przemyślana i nie ma co za bardzo zmieniać.
 4. bartull@

  GROSZEK/ HB Studio

  Witam! Kolejna porcja fotek. Pozdrawiam
 5. bartull@

  GROSZEK/ HB Studio

  Dom, który budujemy powstaje według projektu "lustrzane odbicie " . Poddasze robimy jako jedno, duże pomieszczenie (Ponieważ w przyszłosci urzadzimy tu drugą łazienkę i dwie gareroby doprowadziliśmy media ). Zrobiliśmy dwie zmiany. W miejsce garażu urządziliśmy część techniczną ( kotłownię z kotłem na eko groszek plus pralnię ). Stad na fotkach dwa okienka, anie brama garażowa Garaż wybudujemy jako zupełnie odrębny budynek , dopasowany do bryły macierzystego Groszka. Kotłownie ( na gaz ) , która była przewidziana w projekcie zlikwidowaliśmy, co spowodowało optyczne powiększenie halu i i samej kuchni. Z kuchni za to wykroiliiśmy 0,8 m na poszerzenie wiatrołapu. ( w stronę kuchni) Acha, podnieśliśmy o jedną cegiełkę ( Porotherm 30) poddasze. ( Wiecej nie radzę bo się zmieni proporcję domu ). To tyle, wiecej zmian nie robiliśmy, bo projekt jest świetnie przemyślany i funkcjonalny.Pozdrawiamy, budujących!
 6. bartull@

  GROSZEK/ HB Studio

  Witam! Zamieszczam fotki. Trochę długo to trwało.
 7. bartull@

  GROSZEK/ HB Studio

  Dawno tu nie zaglądałem. Fotki będą. Lada moment. Pozdrawiam, zwłaszcza sympatycznych inwestorów z Opolszczyzny, którzy niedawno odwiedzili naszą budowę.
 8. bartull@

  GROSZEK/ HB Studio

  Przepraszam, że nie odpisywalem "od ręki" ale jakoś tak zeszło... Nie potrafię precyzyjnie podpowiedzieć tańszych materiałów, ponieważ budujemy zgodnie z projektem, gdzie proponuje się ceramikę lub BK. Zdecydowałem się na porotherm, bo jednak mam większe zaufanie do ceramiki aniżeli do betonu komórkowego. Co ceramika to ceramika... Zresztą to rzecz gustu i upodobań. Doradzam poszperać trochę w necie , jest mnóstwo informacji na temat różnych materiałów. ( Czasami aż głowa boli ... a człowiek wprost głupieje od natłoku przeróżnych - czasami skrajnie odmiennych - ocen i opinii ) Co do kosztów stanu surowego to wyszło nam trochę ponad 115 tys. Nie szalejemy, ale też trzymamy sie dokumentacji wychodząc z założenia, że zrobili ją fachowcy, a nie amatorzy . Naszym zdaniem nie warto przesadnie oszczędzać , bo zaoszczedzone 100 zł może potem odbić się czkawką. Pozdrawiamy serdecznie. Groszek to całkiem fajna chałpka. My to już wiemy i widzimy. Niedługo wkleimy kilka fotek (lada dzień zakończymy układanie zielonej dachówki, niedługo pojawią sie też okna )
 9. bartull@

  GROSZEK/ HB Studio

  Nie ma się co plątac ! Domek , którego fotki opublikowałem buduje się nieco dalej od Chełma, bo w Wielkopolsce...
 10. bartull@

  GROSZEK/ HB Studio

  Dom , który budujemy powstaje właśnie według projektu "lustrzane odbicie " . Poddasze, owszem zrobimy, choć w rzeczwysitosci nie jest zbyt duże, ale dla nas wystarczy. Będzie coś około 45 m2 , tak jak zresztą zakłada projekt . ( W projekcie jest konkretna propozycja zagospodarowania tego poddasza ,). ale my pozostawimy jedno duże pomieszczenie. Przynajmniej na razie.). Szukaliśmy właśnei takiego domku. Parter, logiczne rozłożenie pomieszczeń, żadnych piwnic, nieduże poddasze do ewentualnego zagospodarowania. Groszek idealnie spełnił nasze oczekiwania. Zwracamy uwagę, ze jest to stosunkowo świeży projekt , rocznik końcówka 2005, dlatego jak na razie nie ma w Polsce zbyt wielu realizacji.. Zrobiliśmy za to - za przyzwoleniem p. Katarzyny, projektanki domu, dwie dość istotne zmiany. W miejsce garażu urzadzilismy cześć techniczną ( kotłownię z kotłem na eko groszek plus pralnię ). Garaż wybudujemy jako zupełnie odrębny budynek. Kotłownie ( na gaz ) , która była przewidziana w projekcie zlikwidowliśmy pwoiekszajać tym samym kucvhnię. To tyle. Uf ... ależ się rozpisałem. Pozdrawiam. PS. Przy okazji kiedyś, opublikuję fotki poddasza, które już widać w realu....
 11. bartull@

  GROSZEK/ HB Studio

  Podejrzewam, że pod względem stopnia zaawansowania tego projektu, na chwilę obecną jesteśmy w ścisłej czołówce... . Na dzień dzisiejszy wygląda to tak: Już wkrótce - o ile nie będzie mrozów - dach zostanie pokryty zieloną dachówką... Pozdrawiam (piękny dom)
×
×
 • Utwórz nowe...