Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Mikołaj:)

Uczestnik
 • Posty

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez Mikołaj:)

 1. Witam
  Mam 20 cm na posadzkę, czy taka grubość jak poniżej będzie ok?
  - papa termozgrzewalna 3-4 mm
  - styropian dwie warstwy na mijanego 4 i 8 cm, a może 5 i 5?
  - wylewka 6 - 7 cm (pod częścią podłogówka)
  - podłoga panele, gres ok 1 - 1,5 cm?

  Na pierwszej warstwie styropianu chce ułożyć instalacje wodne. Foli na papie nie liczę - 0,3 mm jest do pominięcia

  Jeszcze jedno, czy ostatnią warstwę styropianu tam gdzie nie będzie podgłówki daje się jeszcze raz folię? Czemu to służy?
 2. Witam
  Wybieram materiały na izolację podłogi na gruncie. Proszę o ocenę materiałów
  1. Papa
  http://www.taniachata.pl/produkt/izo...ry-werner-s-30

  2. Folia 0,3 atestowana
  http://www.allegro.pl/item982597651_...test_4x25.html

  3. Taśma do sklejania folii ( w pewnych miejscach nie da się ułożyć jednolitej warstwy)
  http://allegro.pl/item982606824_coro...oizolacji.html

  Papę chcę zgrzać z tą wystającą z pod ściany.
  4. Folię na papę wystarczy dać jeden raz?
  5. Czy na położony już styropian należny jeszcze raz dać folię?
 3. Witam
  Mam zamiar zaopatrzyć swoją kotłownię w kocioł, który z wypełnionym zasobnikiem będzie ważył ok 400 kg. Jak przygotować posadzkę w takiej sytuacji? Może zamiast zwykłego styropianu podłogowego (eps 100) dać twardszy np. tzw"parking"? A może, jak sugerował mi ktoś kiedyś, w ogóle nie dawać styropianu tylko samą wylewkę zrobić?
 4. Cytat

  Wykonanie izolacji z papy termozgrzewalnej jest najpewniejszym rozwiązaniem. Nie należy jej jednak zgrzewać z podłożem, tylko zgrzać dokładnie na zakładach wzdłużnych i poprzecznych oraz połączyć z izolacją poziomą ścian fundamentowych.. Brak zgrzania z podłożem zmniejsza niebezpieczeństwo pękania papy przy ewentualnych pęknięciach "chudziaka" związanych z np. osiadaniem budynku (co ma miejsce do kilku lat od wybudowania).
  Z tego samego powodu nie najlepszym wyborem jest zastosowanie jako izolacji papy zbudowanej na osnowie z welonu szklanego (wszystkie papy z symbolem V60 lub V64 w nazwie). Papy te są mniej elastyczne (odporne na pękanie) niż zwykłe papy na tekturze. Polecałbym papy zgrzewalne podkładowe o grubości już od 3mm wykonane na osnowie z poliestru (z naszej oferty są to Jarplast Elast lub Jarplast Bravo).  Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, aby nawet pęknięty chudziak mógł przerwać papę. No chyba, że przesunięcie będzie centymetrowe lub większe icon_smile.gif ale to już by była katastrofa w której pęknięta papa była by najmniejszym zmartwieniem. To tylko jednak moje przemyślenia. Może faktycznie zgrzeję papę tylko na połączeniach. icon_rolleyes.gif
 5. Witam.
  Zbieram się do zakupu styropianu pod wylewki i do ocieplenia stropu na nieużytkowym poddaszu. Co skład budowlany to inne opinie o jakości (zależny czym handlują) . Nie ukrywam, że cena jest również istotna. Mam również swojego faworyta, ale proszę o wypowiedzi.
 6. Cytat

  Czy plastpapa to po prostu taka grubsza folia? Taka jak się daje na poziomą izolację między ławę a fundament?
  Pytanie też czy można ją jakoś zgrzewać lub inaczej łączyć?


  Też mi się wydaje, że plastpapa to folia. Niby są specjalne taśmy do łączenia, jednak jest to zawsze potencjalne miejsce przedostania się wilgoci.
 7. Owszem, asfalty i rozpuszczalniki reagują ze styropianem. Tylko tyle, że w papie termozgrzewalnej niema tych składników. U mnie od roku trwa eksperyment. Papa wystaje z pod ściany również na zewnątrz. Ścianę fundamentową mam ocieplona styropianem. Więc papa leży bezpośrednio na styropianie. Przez rok nie zauważyłem, aby coś się z nim stało.
 8. Ja mam pod ścianami papę termozgrzewalną. Wystaje mi jej do środka jakieś 20 cm. Też słyszałem, że wiele osób kładzie tylko folię na chudziak. Mam jednak co do tego pewne wątpliwości. Spróbuj położyć nawet na super równo wylanym chudziaku (co jest prawie niemożliwe) kawałek folii i przejść się po niej kilka razy. Następnie obejrzyj ten kawałek pod słońce. Zobaczysz wiele małych dziurek, które powstały w wyniku przetarcia. Sądzę więc, że sama folia jest kiepską izolacją.

  Dysperbit - hmy niby można pomalować, ale koszt na całą podłogę niemały i pewnie niewiele mniejszy niż papy. Dysperbitu będzie warstwa może 0,5 mm albo i nie, a papa ma 3 - 4 mm grubości. Zdecydowany więc jestem na papę, którą zgrzeją z tą, która wystaje z pod ściany. Problem tylko - jaką papę zastosować?
 9. Witam
  Zgodnie z projektem, chcę zastosować jako izolację podłogi na gruncie papę termozgrzewalną. Na przygrzaną do chudziaka papę dam folię jako dystans pomiędzy papą a styropianem. Po przejrzeniu ofert okolicznych sklepów i cen wytypowałem papę Dobry Werner V60 S30 (jakieś 8,80 za metr kw). Czy to dobry wybór?
×
×
 • Utwórz nowe...