Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

rotgier

Uczestnik
 • Posty

  44
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralny

O rotgier

 • Ranga
  Członek Klanu WybieramyDom.pl
 1. rotgier

  LEO I i II / DOMUS

  Hmm, u nas byłoby to chyba związane z projektem przyłącza kanalizacyjnego, którego wysokość warunkował spadek terenu i położenie studzienki kanalizacyjnej w drodze. Wykonawca stanu surowego miał ten projekt i dostosował do niego układ rur. Niestety nie wiem na jakiej wysokości to było dokładnie.
 2. rotgier

  LEO I i II / DOMUS

  Nasz kierbud (pod Krakowem) bierze 2000 zł. 500 zł po fundamentach, 500 zł po stropie, 500 zł po dachu, 500 zł przy oddaniu budynku do użytku. Jest całkiem sensowny i bywał na budowie stosunkowo często (myślę, że do zamieszkania było to spokojnie 20-25 przyjazdów, w tym czynne uczestnictwo w rozwiązywaniu kwestii spornych z wykonawcami). Natomiast przed wybraniem kierbuda, rozmawiałem z kilkunastoma delikwentami i niejeden sobie krzyczał kwoty pokroju właśnie 3500 zł. Szukajcie a znajdziecie ;)
 3. rotgier

  LEO I i II / DOMUS

  Prawdopodobnie na fundamenty lepiej, zamiast styropianu, użyć styroduru. Widzę, że pamiętałeś o bednarce!! Ja o tym zapomniałem o dorabiałem później wykorzystując takie 3 metrowe szpilki uziemiające. Pozdrawiam
 4. rotgier

  LEO I i II / DOMUS

  Ile płaciliście za tynkowanie w swoim Leo? Zdecydowaliście się na tynki cementowo-wapienne czy gipsowe? Marek
 5. rotgier

  LEO I i II / DOMUS

  Ciekawy pomysł na adaptację. Zastanawiam się czy pomiędzy pralnią i łazienką macie schody?
 6. Witam po zimie. Niestety przed zimą udało się zrobić tylko fundamenty i kwestia stropu pozostała otwarta. Ostatecznie zrezygnowaliśmy z wentylacji mechanicznej i jednak doszliśmy do wniosku, że nie chcemy mieć tej belki pomiędzy kuchnią i salonem. Zamiast biegać po konstruktorach znalazłem dobrego kierbuda, który sam dokonał odpowiednich przeliczeń i zaproponował rozwiązanie. Chciałbym je z wami skonsultować. Przede wszystkim wrzucę ostateczne rzuty parteru i piętra: Chodzi mi o dwie kwestie: 1. Strop nad salonem i kuchnią 2. Strop nad garażem Ad 1. Kierbud, podobnie jak wy, proponuje zwiększenie grubości płyty z 14 cm do 18 cm i zastosowanie prętów fi 12 co 12 cm w zbrojeniu jednokierunkowym. Oczywiście ze względu na skrócenie ścian nośnych podciąg pomiędzy salonem i kuchnią musi być zwiększony a w górnym lewym rogu kuchni będzie słup żelbetowy 25 x 25 cm. Ad 2. Kierbud twierdzi, że strop 14 cm zbrojony dwukierunkowo na takich duży rozpiętościach (ponad 6m x ponad 7m) może mieć spore ugięcie mimo tego, że w opracowani konstruktorki ugięcie było w normie. Kierbud radzi, żeby zastosować płytę grubości 20 cm i zbrojenie jednokierunkowe fi 12 co 12 cm. Czy sądzicie, że te dwa rozwiązania są dobrym pomysłem? W szczególności czy płyta 20 cm nie jest tutaj trochę przesadzona?
 7. rotgier

  LEO I i II / DOMUS

  Witam wszystkich po przerwie zimowej . W przyszłym tygodniu ruszamy dalej z budowa (przed zima udało się nam zrealizować fundamenty). Taurus gratulację pięknego Leo!! Ehhh u nas jeszcze cały trud budowy przed nami. Taurus, twoje drzwi wyglądają ekstra. Czy mógłbyś podać namiar na producenta i może jakieś orientacyjne ceny? Mam jeszcze pytanie do wszystkich którzy podnosili ścianę kolankową w Leo o 50 cm lub więcej. Wydaje mi się, że podniesienie ścianki o tyle spowoduje znaczące zwiększenie wysokości pomieszczeń na piętrze co może wyglądać dość dziwacznie. Czy ktoś z was modyfikował konstrukcję dachu, a dokładniej obniżał jętki (które wyznaczają wysokość sufitu na piętrze) tak aby zmniejszyć tę ponad 3m przestrzeń piętra? Mrs Smith, jak tam schody już postawione? Udało się je zrealizować tak jak planowałaś? Pozdrawiam, Marek Jeszcze jedna rzecz o której zapomniałem. Taurus do ilu poszerzyłeś drzwi tarasowe? Czy zostawiłeś je symetrycznie na środku ściany w salonie?
 8. Jak najbardziej do przodu. Zyskałem 10 cm i moim zdaniem lepszy strop (teriva ma swoje wady).
 9. Do przodu . Po przedstawieniu konstruktorce zaproponowanego przez was rozwiązania, doszliśmy do konsensusu że damy radę bez belki przy założeniu grubości stropu 18 cm. Po przemyśleniu sprawy zdecydowałem się jednak na 14 cm i belkę ze względu na to, że będę chciał ukryć w warstwach wykończeniowych podłogi rozprowadzenie wentylacji mechanicznej i przy 14 cm będzie to łatwiejsze. Belkę ostatecznie trochę przesunąłem - do linii ścianki działowej w kuchni dzięki czemu nie będzie raziła (rozważamy również podwieszany sufit, który całkowicie belkę ukryje). Dzięki za rady!!
 10. rotgier

  LEO I i II / DOMUS

  Czyli wyczystka będzie w salonie na filarze w którym będzie upchnięty kominek i komin? Będziesz próbowała zamaskować wyczystkę jakimś meblem? Kurcze!! Kawał komina!! Jesteś pewien że potrzebujesz tam aż tyle miejsca? U schiedla Rondo Plus i dwa kanały wentylacyjne zajmują jakieś 36 x 72 cm. My nie chcemy kuchenki gazowej więc nie potrzebujemy grawitacyjnej w kuchni. Ja myślałem, żeby wywiew z okapu podłączyć po prostu za ścianę w kuchni. Do wkładu kominkowego powietrze będzie doprowadzone rurą w podłodze - tak jak w projekcie. W samym salonie chcieliśmy zostawić wentylację grawitacyjną ze względu na kominek właśnie (nie zastanawialiśmy się jeszcze nad kominkiem z zamkniętą komorą). Jeżeli dasz kominek z przodu, czy nie będziesz miał problemu takiego, że komin + kominek będą za bardzo wystawały w salonie od ściany? My chcemy zrobić podobnie ale boimy się, że to może zepsuć ustawność salonu :].
 11. rotgier

  LEO I i II / DOMUS

  Ok, rozumiem z tą rewizją. Na pewno coś takiego się przyda na wypadek zatoru :]. Czy instalowałeś takie rewizje również w innych miejscach? Ciekawe z tym kominem. A w którym miejscu będziesz miał wyczystkę? Kominek planujesz dostawić obok komina czy na komin? Jak szacujesz ile razem miejsca Ci to zabierze? My również będziemy robili wentylację mechaniczną. Nasz projekt wentylacji dopiero "się robi". Jak będziemy gotowy możemy się wymienić uwagami, spostrzeżeniami. Czyli do kominka pewnie będziesz robił Rondo Plus z jednym kanałem wentylacyjnym (wymiary 36 x 50). W kuchni natomiast pewnie zrezygnujesz z kanałów wentylacyjnych? Zastanawiam się jak zrobić wywiew powietrza z okapu, bo nie chcę łączyć tego z systemem wentylacji.
 12. rotgier

  LEO I i II / DOMUS

  My też zdecydowaliśmy się tę rurę ukryć całą w ścianie. Wykonawca i kierbud. powiedzieli, że będzie trzeba trochę wygiąć zbrojenie wieńca, żeby się zmieścić z rurą ale, że nie zrobi to większego problemu. Szczególnie jak rzeczywiście dorzucimy parę prętów . Gotoxy a cmu rewizja w stronę kotłowni? Chociaż może nie do końca wiem co to jest ta rewizja? Studzienka rewizyjna? Z innej natomiast beczki to zastanawiamy się jeszcze nad kominem do kominka. W dokumentacji jest napisane, ze komin należy postawić na stropie parteru. Zastanawiamy się czy nie będzie wtedy problemu z umieszczeniem wyczystki do tego komina :]. No bo gdzie ona wtedy miałaby być? Czy nie jest rozsądniejsze, żeby komin zrobić od samego parteru a wyczystkę umieścić sobie np. od strony gabinetu :>.
 13. rotgier

  LEO I i II / DOMUS

  Mamy pytanie związane z rozprowadzeniem kanalizacji w LEOII. Mianowicie w projekcie piony kanalizacyjne K3 i K4 zostały umieszczone w rogach gabinetu. Czy próbowaliście ukryć jakoś te rury czy po prostu je czymś obudowaliście? Można je co prawda wkuć w ścianę ale wtedy jest problem na wysokości wieńca, który jest na wszystkich ścianach nośnych. Rura musi ominąć wieniec (czyli będzie widoczna pod stropem w gabinecie) albo wpuszcza się ją przez wieniec na wylot co znowu jest nie zalecane bo wieniec jest wtedy osłabiony (tak podpowiada mój wykonawca). No więc co z tym fantem zrobiliście?
 14. rotgier

  LEO I i II / DOMUS

  Ciekawe . A ile masz miejsca od końca schodów do ściany od gabinetu? Bo nie widać tego akuratnie na zdjęciu.
 15. rotgier

  LEO I i II / DOMUS

  PaniSmith: właśnie próbowałem zaprojektować takie schody z dwoma spocznikami zachowując założenia z projektu czyli: szerokość 100cm, wys. 19 cm, głębokość 26 cm, ale ni jak nie chciały mi się zmieścić. Nie chciałem zwiększać wys. schodów i ich głębokości bo te wartości to raczej już taki górny limit w zakresie wygody schodów. Jeżeli chodzi o ściankę kolankową to nad częścią mieszkalną podnosimy o dwa porothermy: 45,6 cm a nad częścią garażową jeden: 23,8 cm. Rzeczywiście takie postawienie ścianki kolankowej dalej wydaje się być super pomysłem. Z tego co patrzę na przekroje to ścianka kolankowa na wysokości wykusza ma 46,5 cm czyli po podniesieniu będzie ponad 90 cm super. Czy pozostali forumowicze robili coś takiego w swoich domkach? Załączam rysunek, żeby się upewnić, że dobrze zrozumiałem tę propozycję zmiany. Jeżeli chodzi o kominy went. grawitacyjnej to część jest usunięta ponieważ będziemy robili went. mechaniczną z rekuperatorem. Właśnie czy ktoś z was robił coś takiego w swoim Leo? Ma może szkic projektu takiej wentylacji? Jeżeli chodzi o proponowany podział to jedyna wątpliwość jaką mamy to czy schody nie będą za bardzo się wpraszały do salonu :]. Zakładamy, że jak je fajnie wykończymy to będą takim elementem ozdobnym który doda salonowi uroku :>. Aha oczywiście planujemy schody żelbetowe. Pozdrawiam
×
×
 • Utwórz nowe...