Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

a/.

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O a/.

 • Ranga
  Początkujący
 1. Hydroizolacji nie położy, bo po co mu to na balkonie? Jemu to zwisa, czy tam coś wsiąka. Zresztą zrobiłem mały risercz i okazuje się, że balkon jest wyłożony płytką. To ma plusy i minusy - główny plus w tym, że niewiele się już zmieni. Takie jest przynajmniej moje zdanie, chętnie poczytam uwagi.
 2. Dałbym, gdyby nie: 1. Drogie. 2. Trudno dostępne tutaj, czytaj drogie. Są chyba też trochę cięższe, o ile pamiętam.
 3. Co masz na myśli pod "kanał"? Generalnie zdecydowałem się na przylepienie do stropu styropianu 10 cm, potem 10 cm wełny, stelaż metalowy, podwójna grubachna folia i płyta GK, być może zielona - dałbym może cieńszy styropian, ale mam akurat taki. Postanowiłem też poczekać do wiosny, żeby płyta była w miarę sucha - teraz stoi tam z góry śnieg. Program Knaufa KI-Humidity wskazuje, że będzie to wystarczająco ciepłe i nie będzie się skraplała woda (jeśli dobrze uszczelnić z dołu, jak pisał Cezary), zaś punkt rosy wypada pośrodku styropianu. Ew. myślę jeszcze nad paroprzepuszczalną folią
 4. Mam wystającą z obrębu budynku część sypialni (zabudowany balkon - 1,15x3,55 m), nad którą sąsiad ma otwarty balkon. Tamto mieszkanie jest w stanie surowym (właściciel za granicą), na balkonie goła płyta żelbetowa. Balkon ma daszek i odpływ, ale i tak obawiam się, że płyta z dołu będzie co najmniej wilgotna. Pytanie: jak ocieplić sufit? Wstępnie planowałem gk na stelażu metalowym, nad tym grubą folię, watę 2x10 cm i jeszcze raz grubą folię - bo to już mam, a budżet ograniczony. Tyle że wtedy żadnego paroprzepuszczania. Jest wysoko, więc mogę zrobić dowolny odstęp między ww. konstrukcją i strop
 5. Beton wydaje mi się trochę kruchy do tego - mam zapas cegieł kratówek - porąbię strzępie i powinno działać. Pomyślę też o kołkach wg Twojego przepisu. Dzięki za odpowiedź. a/.
 6. Witam! Mam otwór drzwiowy do pokoju, który trzeba przesunąć o ~10-12 cm (żeby przy ścianie zmieściła się szafa). Nadproże wystarczająco długie. Poszerzyłem już z jednej strony i teraz zastanawiam się, czym najlepiej zwężyć z drugiej. Metal koroduje, drewno gnije, zaprawa się kruszy, a płyty GK są słabe - to tak ze wstępnych rozważań. Sytuację utrudnia fakt, ze na tym zabudowanym boku będą się trzymać drzwi i to jest pokój dla dorastającego dziecka, więc pewnie obficie będzie nimi trzaskane Na zdjęciach zaznaczony na czerwono zwężany bok i ujęcie z drugiej strony. Bardzo proszę o radę.
×
×
 • Utwórz nowe...