Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

zainteresowany111

Uczestnik
  • Posty

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez zainteresowany111

  1. Bardzo dziekuje za informację. Ja nadal jestem w kropce - nie wiadomo co się dzieje, włączają się "łańcuchy zabezpieczeń", sprężarka jest masakrowana b. b. częstym załączaniem i wyłączaniem. Rzucę hasło "nadpalonego stycznika" serwisantowi. Dam znać czy pomogło
  2. Witam Niestety nadal nie jest znana przyczyna awarii sprężarki. Dostałem nowy moduł z nową sprężarką, która popracowała przez 3 tyg i znowu wystąpiło to samo !!! Pompa w momencie właczenia się sprężarki zaczęła wybijac korki !!! Grzałki elektryczne działały OK Awaria wystąpiła przy mrozach na zewnątrz -20 C !!! (samo urządzenie jest oczywiscie dobrze zabezpieczone przed zimnem) A propos przestrzegam wszyskich przez fatalną info - linią zgłaszania usterek w serwisie Viessmann. Pomimo zapewnień, że działają 24h/7 dni NIKT TAM NIE ODBIERA TELEFONÓW !!!. W ogóle nie mozna zgłosić telefonicznie awarii !!! Horror. Właśnie dostałem kolejny moduł z sprężarką (już 3 sprężarka od XII.2009). ZObaczymy co dalej. Dodam, że wszystko działało sprawnie przez 7 lat, nie było żadnych zmian w instalacji elektrycznej, napięcie jest 3 fazowe.
  3. dziekuje za szybką odpowiedz, cała akcja dzieje się w Krakowie Pompa ciepła Vitocal 343 Viessmann ogrzewała dom o powierzchni ok 100 m2. Przez 6 lat działała sprawnie i była poddawana przeglądom technicznym. Awaria sprężarki została zdiagnozowana po oględzinach przez przedstawiciela Viessmanna wczoraj, gdy od kilku dni nie możemy uzyskac temeratury powietrza w domu wyższej niż 17 C. Wygląda to tak, że w chwili obecnej woda CO ogrzewana jest w trybie awaryjnym przez grzałkę elektryczną, sprężarka nie włącza się wcale i ma bardzo rozgrzany korpus. Czy w ogóle można naprawiać taką sprężarkę? Jak można to załatwić w jak najszybszym trybie?
  4. witam własnie mam awarie sprężarki pompy ciepla viessmann vitocal 343 po 6 latach użytkowania czy ktoś miał podobny problem? jakie są możliwosci naprawy?
×
×
  • Utwórz nowe...