Skocz do zawartości

Asia i Robert

Uczestnik
  • Posty

    33
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Asia i Robert

  1. Zgadzam się z poprzedniczką. U mnie rura, też wyszłaby w pokoju z balkonem, ale zrobili szacht w łazience i wstawili kolanko i udało sie ją wprowadzić do łazienki. Ja proponuje jeszcze zwrócić uwagę na poziom wylewki na górze. W projekcie jest 3,5 cm a wykonawcy powiedzieli, że poniżej 4 cm nie wylewaja posadzki. Najlepiej zaplanować 5 cm. Dlatego trzeba pamietać o podniesieniu nadproży drzwi.
  2. Cytat

    Zapomnieliśmy napisać,że tak kolorowo nie będzie.To tylko wizualizacja jak mniej więcej będzie wyglądało. Fronty szafek będą białe na wysoki połysk,czarny blat z granitu i czarny sprzęt AGD,ściany będą białe,po za jedną która będzie fioletowa,a może inna zobaczymy.Stół i barek będą dębowe, a krzesła jasne kremowe.




    My mamy bardzo podobną kuchnię i miałem dużo problemów z rozmieszczeniem szafek pod oknem, tak aby wykorzystać całą przestrzeń. Zwróćcie dokładną uwagę na wymiary szafek. Nie wiem czy ta duża lodówka z szafkami zmieści wam się we wnęce.
  3. Kuchnia jest jak w projekcie czy zlikwidowaliście spiżarkę??
    [/quote]


    Spiżarkę zlikwidowaliśmy powiększając kuchnię i wiatrołap (mniej więcej po równo). Teraz urządzając kuchnię brakowalo mi 10 cm. Mogłem jeszcze powiększyć kuchnię, a w wiatrołapie szafa spokojnie by się zmieściła. Dlatego ważne jest aby mieć dokladny projekt kuchni.
  4. Witam,
    w ubiegłym tygodniu robiliśmy kuchnię i wklejamy kilka fotek. Zwracamy uwagę tym osobom, które robią adaptacje projektu bądź projektują kuchnie na kilka aspektów.
    - ustawienie zlewu wzgledem okien, tak aby bateria nie utrudniała otwierania okna,
    - rura od gazu (przy meblach z Ikea zawsze dołem a nie pod blatem).
    - dobrze jest mieć bardzo dokładny projekt kuchni przed stawianiem scianek działowych, tak aby później nie brakowało centymetrów przy ustawianiu szafek.
    Poniżej nasza kuchnia, jeszcze nie jest skończona, bo brakuje okapu i barku od strony salonu, ale już bliżej niż dalej.

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

  5. Cytat

    Witam. Z moją drugą połówką jesteśmy zainteresowani Agatką, tz już jesteśmy zdecydowani na nią icon_biggrin.gif ale chcielibyśmy zobaczyć jak wygląda w środku na żywo i dlatego mam taką prośbę czy ktoś mógłby nas zaprosić do swojej agatki? może być bez tynków, nawet w stanie surowym otwartym. Jesteśmy z dolnego śląska dokładnie to Lubin Ścinawa. Pozdrawiam i z góry dziękuję za zaproszenie icon_razz.gif Tomek



    My wybudowaliśmy Agatkę pod Wrocławiem, jest jeszcze do końca nie wykończona ale zapraszamy.
  6. Cytat

    ja sie dopisuje do pytania o ogrzewanie gazowe. My ruszamy z budową w tym roku, ale tematy instalacji wiadomo ze trzeba obgadac przed budowa, chociazby jesli chodzi o komin. Planujemy ogrzewanie gazowe+kominek i ewent. maz sie upiera zeby zrobic w razie czego (bo np. gaz pojdzie za 10 lat w gore) wyjscie w kominie na paliwo stale.



    Witam,
    my ogrzewamy Agatkę gazem ziemnym, ale nie jestem w stanie podać kosztu ogrzewania, ponieważ ogrzewam dopiero od grudnia i dom jest jeszcze niezamieszkały. Ponadto pierwszy sezon grzewczy nie jest miarodajny, bo mury nie są wygrzane ( ja budowałem z silikatów). Mam nadzieję, że w sezonie grzewczym rachunki za gaz ( w tym ogrzewanie wody) nie przekroczą 600 zł.
  7. Witam wszystkich Agatkowiczów,
    proszę o radę na temat wykończenia okrągłego balkonu. Czy pod wylewkę dajecie obróbkę z blachy, a jeżeli tak to czy ją specjalnie wycinacie. Proszę o jakieś rady, jak Wy planujecie wykończyć bądź już wykończyliście balkon.

    Robert
  8. Ja podniosłem ściankę kolankową o 1 postak (20 cm) i uważam, że dom wygląda ładnie. Podniesienie ścianki o 2 pustaki jest bardzo ryzykowne i ja bym nie polecał. Już widzaiłem Agatkę z podniesioną ścianką o 2 pustaki ( chyba na stronie HB Studio) i wyglądała źle. Albo krokwie nie zostały odpowiednio przedłużone, albo sama ścianka powodowała deformację bryły. Nie wiem, ale naprawdę nie polecam, bo można się przejachać i domek oszpecić. Moim zdaniem Agatka to naprawdę spory domek i nie jest konieczne tak wysoko podnoszenie ścianki.
  9. Cytat

    Racja.Nawet do mocno zabezpieczonego budynku mogą się włamać złodzieje najprostszą drogą...
    Ja mam ogólnie syndrom mieszkania na piętrze i jakoś dziwnie mi się robi,ze miałabym spać na parterze-gdzie jakiś intruz może zajrzeć mi w okno icon_eek.gif
    Od jakiegoś czasu byłam pewna ze w swojej Agatce zamontuje typowe rolety zewnetrzne(nie antywł.) ale teraz poważnie zaczynam myśleć czy to nie jest zachęta dla złodzieja...nawet jak to tylko zwykłe rolety.



    Mnie osobiście rolety zew. się nie podobają, ale założyłem bo całe osiedle domków gdzie stoi moja Agatka ma rolety zew. zabezpieczające ( deweloper je budował). Nie chciałem być zachętą dla złodzieja i też założyłem. Rolety mają swoje plusy ale i minusy. Co do zaglądania przez okno, to jest jeszcze jakiś pas Twojej ziemi (ogród) więc to nie jest zaglądanie takie jak w bloku.
  10. Cytat

    Tosia pytała o rolety antywłamaniowe/szyby. Z tego co się orientuje typowe rolety antywłam. są drogie a sporo teraz jest faktycznie tych tzw. zewnętrznych(zabezpieczających),które jedynie co to utrudniają włamanie.A co do okien z szybami "pancernymi" to juz mają i na nie sposoby:wywalają całe okno.Tak więc nalezy pamiętać, aby nie zastosować szyby, której sforsowanie jest trudniejsze niż wyłamanie samego okna.

     


    Ok. Ja sprostowałem sprawę rolet, bo mało kto ma rolety zew. antywłamaniowe. O tych zwykłych się mówi, że to są rolety antywłamaniowe, a tak wcale nie jest. Co do samych szyb to zgoda, spełniają swoja rolę, nawet wyciszają akustycznie ale cena samogo okna wzrasta i to dużo. I tak należałoby się zastanowić, czy warto się aż tak zabezpieczać. Moich znajomych okradli, bo nie domknęli okien (nie trzebabyło niczego wyważać).

     

  11. Cytat

    witam,
    ponawiam pytanie odnśnie okien, co wybraliście szyby antywłamaniowe czy rolety. Poradzcie co lepiej zastosować?
    pozdrawiam



    Mylisz pojęcia. Te o których mówisz, to są rolety zabezpieczające, nie chroniące przed włamaniem. Możesz kupić rolety zew. antywłamaniowe posiadające atesty, ale ich cena jest dużo wyższa.
    Ja kupiłem oka z Oknoplastu Kraków i mam dołożone zabezpieczenia antywyważeniowe i do tego kupiłem rolety zew. zabezpieczające. Myśle, że to jest wystarczające zabezpieczenie przed drobnymi złodziejaszkami, a na dobrego złodzieja nie ma mocnych.
  12. Robiąc adaptację projektu do własnych potrzeb trzeba mieć na względzie założenia projektanta. Wszyscy podnoszą ściankę kolankową, bo uważają, że jest za niska. Adaptację naszego projektu robiła architekt Katarzyna Herba-Janiak. (jest tak jak my z Wrocławia). Często się spotykaliśmy. Jak ją zapytałem dlaczego Agatka ma niską ściankę kolankową, ona odpowidziała mi, że takie były założenia, że domek miał mieć tyle metrów ile ma. Podnosząc ściankę, domek ulega zmianie, jak również zwiękasza swój metraż, a to już istotny argument. Ponadto jak pisze Barbossa, nie wszystkie zamiany sa możliwe, które by nas satysfakcjonowały. Więc albo idziemy na kompromis, albo robimy indywidualny projekt.
  13. Cytat

    Nie przejmuj się.Bardzo dobrze,ze chcesz kogoś przed czymś przestrzec.Akurat ta spiżarnia z ścianą zrównana z oknem od razu rzuca się w oczy.A ze zdjęcie 3 to to samo co 1 ...ło matko.I co z tego.
    Barbossa icon_evil.gif zły dzień masz czy cóś????





    Czapi popieram Ciebie w 100%. Ludzie, którzy budują dom, mają dużo problemów, są poddenerwowani, podekscytowani a często mocno wkurzeni. Nie przejmujmy się drobnostkami.
  14. Cytat

    UWAGA: błędy na mojej budowe, może Wy będziecie bardziej uważni po tym co napiszę, zamieszczam równiez porady, które dla mnie jeszcze 3 miesiące byłyby niezmiernie cenne:)(
    BŁĘDY
    zdjęcie 1, pokazuje jak został zalany strop, powinien być prostokąt na schody a jest... niewiadomo jak nazwać ta figurę,
    zdjęcie nr 2, pokazuje jak została wymurowana ściana w spiżarni, oczywiście po tym jak to zobaczyłam kazałam wyburzyć i wymurowac od nowa scianę
    PORADYzdjęcie3, jeżeli ktoś zdecyduje sie nad garażem zrobić w jednej części pralnie do której będzie wejście z łazienki to przy mojej ściance kolankowej 116,5 drzwi mają wysokość 176 , osoby które maja niższą ścianke musze to wziąć pod uwagę, że drzwi mogą się wogóle nie zmieścić
    Jeżeli wasz wykonawca zapewnia materiał, który jest w cenie robót, niech Wasz piach który wykopał pod fundamenty zostawi w spokoju, Wam się on przyda chociażby na zasypanie odkytych fundamentów, mój wykonawca wykorzystał mój piach a teraz ma mnie gdzieś, ale tego tez mu nie popuszczę oczywiście:)
    Kominy chciałam żeby były z cegły klinkierowej, mój wykonawca nawet mnie o to nie spytał, wymurował juz kominy i niestety będę miała płytke klinkierową,
    Kolor rynien równiez nie uzgodnił ze mną i mam kolor czarny a złączka rynny ma kolor brązowy...oczywiście musza to zmienić. Pewnie gdybym nie powiedziedziała, że sama chce wybrać płytke klinkierową na komin to tez bym miała jakiś beznadziejny kolor,
    Jeżeli Wasz wykonawca zamawia jakiś materiał to najlepiej jakbyście brali od niego potwierdzenie zamówienia, wierzcie mi, że jeżeli mówi, że zamówił materiał- to nie koniecznie mówi prawdę, przez to moja dachówka która juz by leżała na dachu teraz jest wogóle niedostępna, bedzie dopiero w styczniu, więc musze niestety zmienić ją na inną o podobnych wymiarach, niezbyt dobra, ale juz sa położone łaty, więc nie mam wyjścia
    Ogólnie moja przestroga zainwestujcie w prawnika, który pomoże Was sporządzic umowe z wykonawcą i określic termin rezalizacji,
    Troche się rozpisałam, ale nie chce żebyście mieli takie problemy jak ja, a i jeszcze tylko nadmienię, że wykonawca jest z polecenia mojego znajomego i wszystko miało byc super, dlatego nie wczuwałam sie w umowę, a teraz żałuję,

    Pozdrawiam serdecznie i życzę Wam powodzenia

    Aktualny stan mojej Agatki, jeszcze jedno pamietajcie zeby wydłużyc krokwie jeżeli podnosicie ścianke kolankową, moja konstruktorka o tym zapomniała, jednak w pore ja wydlużyłam:) Pozdrawiam




    Ja też zrobiłem suszarnie nad garażem, ale nadproże podniosłem i wejście bedzie trochę ścięte. Myslę, że węższe wejście ale wyższe jest lepszym rozwiązaniem. Wkleję zdjecie, na ktorym jest część wejścia do suszarnii.

    DSC01446.jpg

  15. Cytat

    pytam bo mieszkam w okolicach wrocławia i chętnie zobaczyłabym Agatkę taką już na finiszu. A widzę, że wprowadzilicie podobne zmiany do moich. O ile nie macie nic przeciwko chętnie zobaczyłabym Wasz dom już z pomalowanymi ścianami i kaflami.
    pozdrawiam



    Zapraszam do obejrzenia, nie ma problemu. Co do pomalowanych ścian, to się zabieram za to malowanie, ale idzie mi trochę opornie. Natomiast z tymi podłogami to sprawa jest skomplikowana. Już dwa miesiące czekamy na kafle na przedpokój i kuchnię i musimy chyba zmienić dostwacę, bo ten twierdzi, że jest problem u producenta. (chyba coś jest nie tak). Zmiana sklepu to kolejne 3-4 tygodnie czekania i cena jest wyższa o 1,5 tys., ale nie mamy wyjścia.
  16. Cytat

    Asia i Robert mam pytanie na jakim etapie chcecie zakończyć pracę w tym roku. Czy planujecie wykańczać Agatkę w środku przez całą zimę?




    Obecnie jestem na etapie odwodnienia działki (drenaż opaskowy) i instalacji odprowadzenia wody opadowej. To zajmuje cały mój czas, dlatego wykańczanie w środku zeszło na 2 plan. W środku pozostało pomalować ściany, zrobić podłogi ( kafle, parkiet) oraz kuchnie i można się wprowadzać. Oczywiście to nie będzie wykończony dom całkowicie, bo to zapewne zajmie kilka latek, bo im dalej w las tym kasy mniej. (jak to mówią - wykończeniówka wykańcza). Ponadto lepiej sie wykańcza dom zimą, bo są tańsze ekipy, a u nas we Wrocku to są znaczne koszty. Myśle, że te prace zajmą całą zimę, bo i tak przeprowadzkę planuję na wiosnę, bo i wygodniej, no i taniej, bo nie trzeba tak mocno ogrzewać a to jet nowy dom i bardzo zimne i wilgotne mury.
  17. Cytat

    Witam.

    Jestem na Etapie urządzania kotłowni, interesuje mnie jaki zakupiliście piec.
    Planuje kupić piec Defro Duo na eko groszek . Problem tkwi w tym ile o ma mieć KW, 15 czy 25.
    Moja Agatka ma 150 m2 powierzchni grzewczej z garażem jednostanowiskowym.
    Ma może ktoś zastosowany piec o mocy 15KW ? Jeżeli tak to czy on dobrze się spisuje w waszym domku.

    Piec Defro Duo



    Moim zdaniem 15kw będzie za mało, ale zależy to od zapotrzebowania na ciepło oraz ciepłą wodę. Robiac adaptację projektu archtekt zrobił obliczenia zapotrzebowania na ciepło i mam w projekcie 24 kw.
  18. Cytat

    Witam wszystkich,
    pozwoliłam sobie też dorzucić kilka zdjęć. Niedługo będą drzwi i skończony kominek (tylko struktura).



    Widzę, że też nie masz podcienia, bo salon jest na prawde spory. W Twoim przypadku połączenie salnu z kuchnią poprzez jednolitą podłogę sprawia wrażenie naprawdę dużej przestrzeni. Wygląda to fajnie.
    Mam pytanie, na której ścianie postawisz TV. Projekt Agatki nie przewiduje oglądania telewizji na wprost, tylko pod ukosem. My również nie mamy podcienia i postawimy sofę na środku, obok kominka a TV na najdłuższej ścianie. (tej przy wejściu)

  19. Cytat

    Powiedz jaki masz zastosowany system w kominku - DGP do wszystkich pokoi , czy bez tego ???


    oraz powiedz jaki był koszt pieca Vitodens 100 firmy Viessmann ??


    dzieki



    Na początku planowałem zrobić kominek z płaszczem wodnym, ale kolega odradził mi robienia podwójnej instalacji. Z doświadczenia powiedział mi, że w kominku pali się okazjonalnie, w weekendy. I tak zrobilem, nie mam DGP ani płaszcza wodnego. DGP do mnie nie przemawia, bo bardzo brudzą się ściany. W salonie od kominka malowanie będzie na pewno częste, ale po co od razu malować cały dom.
    Piec z zasobnikiem kosztował mnie 7400.

    Obiecałem kilka fotek salonu (bez podcienia).

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

  20. Cytat

    Asia i Robert - powiedzcie - macie gaz ziemny jaki piec zastosowaliście, kondensacyjny dwufunkcyjny.......??

    oraz jakie macie ogrzewanie awaryjne ( tzn. drugie ogrzewanie) ???


    dzieki



    Witam,
    mamy piec kondensacyjny, jednofunkcyjny z zasobnikiem na wodę 150 l., 24 kw. (Vitodens 100 firmy Viessmann na gaz ziemny). Daje to wygodę w użytkowaniu wody więcej niż w jednym miejscu. Zamontowałem również pompę, aby był ciągły obieg ciepłej wody, aby nie trzeba było czekać na ciepłą wodę. Z tradycyjnym ogrzewaniem zrobiłem podłogówkę na dole (bez pokoi) oraz w łazience u góry. Uwaga !!! Zwróćcie uwagę na wysokość wylewki na piętrze. W projekcie jest 3,5 cm. Jest to zdecydowanie za mało. Wykonawcy powiedzieli mi, że 4 cm to minimum poniżej którego w ogóle nie wylewają posadzek. Trzeba też uwzględnić nierówne wykonanie stropu + - 1 cm. Zalecam od razu podnieść nadproża drzwi w pokojach na górze oraz zwrócić uwagę na okno na balkon, aby nie było za nisko (ja musiałem podnosić okno, dobrze że była taka mozliwość)
    Wracajac do ogrzewania awaryjnego to mam kominek.

    DSC01446.jpg

  21. Cytat

    mam pytanie odnosnie kominka jak rozwiazaliscie problem z wyczystka komina w salonie i jakie kominki zastosowaliscie chodzi mi czy sa narozne czy czolowe. i jakie koszty poniesliscie icon_smile.gif



    Z wyczystką miałem problem ale sobie poradziłem. Podczas ustawiania komina wyczystke skierowałem w stronę przedpokoju a w kanale wentylacyjnym (tym małym) przekułem się na wylot. Ogólnie mówiąc, wyczystkę mam od strony przedpokoju. Podczas wybierania sadzy trzeda będzie włożyć całe ramie, ale lepsze to, niż wyczystka w salonie. Co do kominka to mam czołowo do salonu, a koszt zależy od wkładu i obudowy. Mnie kosztował 18.000 zł. (w tym wkład Hajduk - 5300)

    DSC01446.jpg

  22. Cytat

    Witam. Gratulujemy pięknych domków i pomysłów przy budowie.
    Grzesio dzięki za podanie ceny, ale jak będziesz miał jakieś szczegółowe dane to bardzo prosimy.

    Asia i Robert bardzo ładny domek i ciekawy pomysł z drzwiami tarasowymi, jak możecie dajcie zdjęcia salonu, no i może zdjęcia wnętrza domku.
    Pozdrawiamy.



    Jutro postaram się zrobić kilka zdjęć salonu obrazujących jego wielkość, a dzisiaj wstawię zdjęcia łazienki i pomieszczenia gospodarczego. Są to małe pomieszczenia, ale moim zdaniem spełniają swoje funkcje. My mamy w domu gaz ziemny, a więc projekt był w pełni do nas przystosowany. (Zdjęcie pomieszczenie gosp. i łazienki jest zrobione ze schodów.)

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

  23. Cytat

    Asia i Robert piękna jest Wasza Agatka, haccprsp też trzymam kciuki za pogodę bo cały czas walczymy z dachem i mam nadzieję, że skończymy przez pierwszymi śniegami.




    Dziękuję, i cieszę się, że się podoba. Staraliśmy się robić jak najmniej zmian, aby nie zepsuć tego ładnego domku. Oczywiście najistotniejszą zmianą jest zabudowa podcienia, ale to był bardzo dobry pomysł, bo salon zrobił się naprawdę spory. Obecnie wykańczamy wnętrze, ale sprawa się przeciąga, poprzez ciągłe oczekiwanie na ekipy, na kafle, zlewy i inne rzeczy. Kotłownie i łazienkę na dole mamy już z grubsza zrobione. Postaram się wrzucić kilka fotek.

    Pozdrawiam wszystkich zaczynających budowę. Nie martwcie się o pogodę bo jesienią i zimą też można budować. Ja zaczynałem we wrześniu ubiegłego roku i do stycznia stał już gotowy dom (oczywiście stan surowy), pomimo bardzo srogiej zimy. Dopiero później było gorzej. Zamawianie okien, posadzki, tynki, instalacje. Wszystko pomimo chęci przeciąga się, i trzeba się z tym pogodzić, bo inaczej można się wykończyć. I jeszcze święta zasada. Płacić dopiero po zakończeniu wszystkich prac, bo później ciężko się o cokolwiek doprosić.
×
×
  • Utwórz nowe...